Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg fel kéne hívnom? De...

Tényleg fel kéne hívnom? De mit mondjak?

Figyelt kérdés
A sógornőmmel a viszonyunk elég érdekes. Egy légtérben elviseljük a másikat, elbájolgunk, de tudom azt, hogy a hátunk mögött miket mond rólunk. (többször visszajutott hozzánk) Az ő kisfia és az én kisfiam között egy fél év van, rendszeresen elküldöm nekik azokat a ruhákat amit a kisfiam kinőtt (úgy vettem észre hogy örülnek neki, pláne hogy anyósoméknál élnek, bevételi forrásuk minimális) De a lényeg, múlt héten egy borzasztó baleset következtében a kicsi úgy megsérült hogy végtagvesztéssel járt. A férjem rendszeresen beszél az édesanyjával, meg a testvérével (a kicsi apukájával), de anyósom azt üzente nekem a férjemen keresztül hogy nekem is illene felhívnom a sógornőmet. De mit mondjak? Mit kérdezzek? Azt nem kérdezhetem hogy "Mi újság? Hogy vagytok?" mert egyértelmű hogy borzasztóan. Szörnyű ami történt!!! De nem tudom mit mondhatnék, segítsetek kérlek ebben, hogy hogy indítsam egyáltalán a beszélgetést? Mit mondjak neki?
2016. jún. 2. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A beszélgetést jobb lenne személyesen, de mindeképpen azzal kezdd, hogy sajnálod, hogy ez történt és ha bármiben tudsz segíteni, szivesen megteszed, akárcsak azzal is, hogy ha panaszkodni, beszélni akar, meghallgatod.


Szerintem is mindenképpen jelentkezned kellene, gondolj bele, neked hogy esne fordított helyzetben, ha még egy telefonra sem lenne képes.

2016. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Talan a korhazba kellett volna bemenni eksokorben. A pici nem tehet arrol, hogy rossz koztetek a viszony. O lenne az elso ebben, a sogornovel valo viszony most nem fontos. Szerintem azzal, h a kicsit meglatogattad volna/ vagy majd fogod- kimutatnad, hogy ott az egyutterzes. Ez annyira szornyu :-(((
2016. jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezd azzal, hogy nem is tudod, mit mondhatnál, a férjeden keresztül is látod, hogy borzalmas helyzetben vannak, és emiatt eddig nem is akartad zaklatni, de ha úgy gondolja, hogy bármivel tudnál segíteni, akkor hívjon nyugodtan. Aztán majd keres, ha ő úgy gondolja, te meg max anyósodnál érdeklődj néha udvariasságból, hogy mi a helyzet. Ha nem belsőséges a viszonyotok, és még piszokul is állt hozzád előtte, most úgyis csak még jobban utálni fog, hiába nem tehetsz az egészről.
2016. jún. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb lenne ezt személyesen elintézni és felajánlani a segítséget, ez tényleg elég szörnyű helyzet.


Esetleg el tudnád mondani, hogy hogy történt? Lehet, hogy segítene kikerülni a hasonló helyzeteket.

2016. jún. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A személyes látogatás most nem megoldható, mert 1000km-re lakunk egymástól. Azt hogy fel kéne hívjam, azt azért érzem én is. Csak mint mondtam is nem tudom hogy mit mondhatnék ebben a helyzetben. :(

A baleset meg úgy történt hogy apósom az elektromos darálóval épp darált, valamiért megfordult és a kicsi (4és fél éves) már bele is nyúlt a gépbe. A hideg kiráz attól is hogy leírom.

2016. jún. 2. 10:19
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

:-((((

Szerintem akkor csinald ugy, hogy ne tervezz, csak hivd fel! Majd valahogy alakul az a beszelgetes. Mond, hogy barmiben szamithatnak ratok (gondolom igen). Erdeklodj, hogy hogy van a kicsi, mit mondanak az orvosok stb. A balesetrol annyira nem faggatnam, hiszen biztos nagyon fajdalmas ez most nekik.

2016. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Borzasztó ami történt :"( Sirtam is :(


Ha úgy érzed telefonon nem tudsz beszélni,szerintem irj neki egy e-mailt. Ird meg,az igazat,amit érzel. Hogy azért nem hivtad telefonon,mert nem tudod mi a jó amit mondhatsz ebben a sajnálatos helyzetben. Megkérdezheted tudsz e segiteni vmiben,biztositsd a támogatásoktól,és hogy ha szeretne beszélgetni kicsit,egy alkalmas időpontban mikor ráér felhivnád ha nem bánja.

2016. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha mindenképpen csak a telefon megoldható, akkor is az elsődleges az egyenesség, őszinteség. Kezdd úgy a beszélgetést, hogy a párodtól hallottad, hogy mi történt, és hogy borzalmasan megrázott, és sajnálod. Mondd meg neki, hogy bármiben segítségre lenne szüksége, akkor rád számíthat, és megteszel mindent, amit lehetőséged van megtenni. A többi meg majd jön beszélgetés közben, ne aggódj. Az együttérzésre és az egyenességre / törődésre nem fog negatívan válaszolni.
2016. jún. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!