Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sógornőm átesett a ló túloldal...

Sógornőm átesett a ló túloldalára. Mit mondjak neki, hogy ne bántsam meg, de azért felnyissam a szemét?

Figyelt kérdés

Régebben 1-2 barátnőim gyerekeinek születésnapjára varrtam plüssöket. Maradt itthon anyagom még 1 plüssre, tesóm rábeszélt, hogy varrjak a menyasszonyának egy plüsst, biztosan örülne neki. Mondom rendben, megvan hozzá minden anyagom, ő meg imádja a HK-t, miért ne.

A plüss elkészült, odaadtam neki, repkedett a boldogságtól.

Rá pár hétre jött tesóm, hogy a párja barátnői milyen irigyek, és nem csinálnék e nekik is plüsst.

Gondoltam ha kifizetik az anyagárat, megcsinálom. Sógornőm persze ingyen gondolta, én viszont nem szeretnék egy vadidegennek ingyen plüssöket osztogatni.

Eddig 8 "megrendelésem" van, mindegyik szülinapra vagy névnapra kéne, de van ahol ikrek vannak és oda 2 kellene, persze egyforma.

Nem akarok lehúzni senkit, de ha az anyagárat sem fizetik ki, mit várnak tőlem?!


2014. márc. 27. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nemcsak anyagárat, hanem munkadíjat is kérnék. Kik ők neked? Ismeretlenek. Ne hagyd magad hülyének nézni.
2014. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem megbántás az, ha egy önző, önmagától erősen elszállt embert a helyére teszel. Ha ő ezen megsértődik, akkor az az ő baja, majd megbékül.


Te kedves akartál lenni, ezért varrtál neki ajándékba egy plüsst. Oké. Vadidegennek pedig pénzért csinálod, ha csinálod, mert nem vagy sem jó balek, sem irgalmas nővér. Másrészt a sógornőd ne ossza már be a te életedet azzal, hogy ő "beszervez" másokat neked, te pedig nyeld le a békát.


Én kötök, mert ez a legkedvesebb hobbim. A férjemnek ingyen, közeli rokonoknak ajándékba, távolinak ingyen, de a fonalat ő veszi, másnak pedig fonal plusz munkadíj.

2014. márc. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért készítenéd el ingyen idegeneknek?

Ráadásul ajándékba szeretnék? Hát akkor fizessenek érte.

Nem csak az anyagárat kérném el, hanem munkadíjat is, gondolom azért neked sincs korlátlan szabadidőd.

Ez egyébként nem bántás, nyugodtan mondd neki, hogy te ezt neki ajándékba készítetted, de nem fogsz akkor minden barátnőjének készíteni ilyet. Ha fizetnek és te ráérsz, akkor készíthetsz. De senki sem várhatja el tőled, hogy ingyen csináld.

Nem is normális az, akiben ilyen egyáltalán felmerül.

2014. márc. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a neten egy ekkor HK plüs 2500-3500 ft között mozog. Boltba is szerintem 3 ezer körül van...
2014. márc. 27. 15:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedvesen, nyugodtan mondd neki, amikor legkozelebb felhozza a temat, hogy persze, szivesen megcsinalom, ennyi es ennyi lesz osszesen az anyagkoltseg es munkadij. Ebben semmi banto nincs, hacsak nem tok hulye, nem sertodik meg rajta. Ha ertetlenedik, mondod neki, hogy neked is penzbe es idobe kerul megvenni az anyagot es megvarrni, foleg, hogy nem 1 db-rol van szo.
2014. márc. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Számold ki, mennyi vele a munka, ezt szorozd fel egy reális órabérrel, add hozzá az anyagköltséget, és annyi az ára. Ha nem tetszik nekik, vegyék meg a boltban, ne téged akarjanak hülyének nézni. Az egy dolog, hogy neki a tesód miatt adtál egyet ajándékba, de nem vagy szeretetszolgálat. Eleve úgy illett volna megkérdeznie, hogy mennyiért vállalnál készítést, szóval ő állt hozzá rosszul, nem te vagy a lehúzós.
2014. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a HK?
2014. márc. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Hello Kitty. Ugye?
2014. márc. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2014. márc. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen Kello Kitty.

Köszönöm a linket, eszmecsere erejéig felveszem a kapcsolatot a kérdés feltevőjével, rajtam kívül szerintem elég sokan varrtak már HK-t. :)

2014. márc. 27. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!