Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagy, nyüzsgő, összetartó...

Nagy, nyüzsgő, összetartó családot, rokonságot szeretnék. Meg lehet ezt oldani valahogy?

Figyelt kérdés

Párom szülei 60 évesek már. Velük szemben kölcsönös az unszimpátia.

Az én szüleim maguknak való emberek. Se rokonságon belül, se barátokkal nem tartják a kapcsolatot.


Testvéremmel jó a kapcsolatom (párom rá is haragszik, mert gyakran kihasználnak), de a férjét nem szeretjük, persze ezt nyíltan nem mutatjuk.

Van egy kisbabájuk, akivel sokat fogalalkozom.


Nagymamából nekem van 2. De ebből csak az egyikkel tartom a kapcsolatot, aki már 70 éves.


Unokatestvérek közül én tartom 2-vel a kapcsolatot, a fiúval kevésbé közeli a viszony (más városban lakik), a lánnyal hetente egyszer találkozunk.


Párom többi rokona külföldön él. Ők nagyon kedvesek, de ritkán találkozunk.


Barátaim nincsenek, párom barátai 90% férfiak és szinglik, nem túl szimpatikusak nekem.


Szeretnénk majd gyereket vállani pár éven belül, de én nem szeretnék besavanyodni egyedül.


Semmi esély nincs így egy összetartó nagy családra? Ilyen csak a mesében létezik?


2016. jún. 12. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján nem sok.egyszer próbáld meg összehívni őket pl. egy közös grillezésre, aztán meglátod.De túl sok reményt ne fűzz hozzá.

Próbáljatok olyan baráti párokra lelni, akik szimpatikusak, s akkor nem fogsz besavanyodni.

2016. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem a kerdesre valaszolok, csak nekem is hasonlo a gondom :(

A csaladunkban fullos szarkeveres megy allandoan, egy szappanopera semmi ehhez kepest :$ anyam lassan alkoholista, folyamatosan terrorizal szinte mindenkit. A novere egy eloskodo perszona, a sajat fiaival borotvaltatja meg a honaljat is, meg mindenfelet megtesz csak azert, hogy rokkantnyugdijban maradhasson, az occse jatekfuggo, mara hajlektalan lett. Anyai nagyapam 44 eves koraban meghalt majrakban (gyakorlatilag halalra itta magat). Apai oldalrol apam is eleg sokat iszik, bar vele meg ugy ahogy normalis a kapcsolatom. Viszont az o rokonsaga meg a fullos sznobsagot kepviseli, mindenki gazdag szinte, de a szegenyebbeket lenezik, csak a kulcsin a fontos (egyikuknek Budan van lakasa, persze hitelre, meregdraga ruhakat vesz, csak eppen mellette van, hogy egy hetig tesztan el, mert a nagy sznobsagban nem telik neki masra). Valahanyszor csaladi esemeny van, az MINDIG vitaba, sok esetben anyazasba torkollik.

Szerintem nem sokat lehet tenni, foleg nem ennyi emberrel :// egyszeruen vannak olyan csaladok, ahol allandoan csak a kirekesztes/rongyrazas dominal meg az egymassal valo veszekedes.

2016. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem csak a mesékben létezik, de te is csak azt nyomod, hogy ezt se szereted, azt se szereted. Így mégis mit akarsz? Pont olyan besavanyodott leszel, ez már most látszik.
2016. jún. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1# Köszi a tippet én is erre gondoltam, de valami nagyobb baráti társaság kéne akkor. Mindenképpen próbálkozni fogok.

2# Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. :(

3# Nem értem, mire gondolsz. Én tehetek arról, hogy a család amibe beleszülettem és amit a párommal kaptam teljesen más életszemlélettel rendelkezik? Vagy hogy kevesen vagyunk és nincs még 5 testvérem? Megoldást nem mondtál te sem, csak hogy mekkora nyomorék vagyok, hogy ki merem, hogy másra vágyom és ezt szeretném megvalósítani valahogy?

2016. jún. 12. 17:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Kerdezo, en vegignezem egyesevel.

1.Parod szuleivel mi a gond? Altalanos meny-kiutalas vagy valami mas is? Ha nem kedvelnek, azon probaltal azert valtoztatni? Persze sajnos vannak olyan anyosok-aposok is, akik meg vannak gyozodve arrol, hogy a gyerekuk a Megvalto es foldi halando a kozelebe sem kerulhet. Ott mar tenyleg nehez a helyzet, mert nekik semmi sem jo.

2. A te szuleid mindig is magukba zarkoztak? Ha igen, akkor tenyleg nem lehet veluk mit kezdeni, vannak ilyen emberek. De ha csak az utobbi idoben, akkor annak van valami oka, amit ki kene deriteni, es akkor lehetne ra megoldast talalni.

3. Ezt nem nagyon ertem, a tesod is kihasznal vagy csak a ferje? Persze utobbitol is gerinctelen huzas, ha megteszi. Ha a helyzet megkivanja, tessek a sarkadra allni. Sajnos lehet, hogy a kicsit sem fel majd "felhasznalni", hogy teged droton rangasson, de ne hagyd magad. Itt amugy en a babat sajnalom a legjobban, igy tenyleg nehez :( egyenkent nyugodtan mondd is meg a tesodnak meg a ferjenek, hogy nem a cseledjuk vagy, hogy mindig pattanj nekik. Nem muszaj uvoltozni, nyugodt hangnemben is teheted.

4. Nagyid egeszseges? 70 ev azert meg nem olyan szornyu kor, ha jo karban van. Az en mamam 76 eves, a novere pedig mar 85, de nagyon fittek mindketten a korukhoz kepest, teljesen jol tartjak magukat. Amugy a masik nagyiddal miert nem tartod a kapcsolatot? Persze nem tamadasbol kerdezem, az en anyai nagyanyammal semmilyen viszonyom nem volt szinte, mert szegeny 65 eves korara teljesen "elbutult" szellemileg, meg anyamat sem ismerte meg :(

5. Heti egy talalkozas a mai rohano vilagban egyaltalan nem rossz. A fiuval persze nehezebb, ha tavol van, de pl. Skypeolhattok, chatelhettek is, ha nem tudtok talalkozni. Tobbi unokatestoddal mi a helyzet?

6. Hat ez valoban vacak :$ de azert neha tudtok talalkozni, az is jobb a semminel es az o esetukben is ott a net vagy a telefon.

7. Miert nincsenek barataid? Nehezen jossz ki az emberekkel? Ezen tudsz valtoztatni, csak akarni kell. Iratkozz be pl. egy rajz- vagy tanctanfolyamra vagy tanulj nyelvet. A lenyeg, hogy menj emberek koze. Ne felj toluk, hidd el, vannak meg normalisak is. Ha van egy kis penzed, akkor utazz is minel tobbet! Csodalatos elmeny am az utazas :) meg kulfoldre se muszaj menned, a mi orszagunk is sok felfedeznivalot rejt magaban. Mehetsz a paroddal, de akar egyedul is.

En voltam amugy a problemas csaladbol iro. En mar feladtam a bekitesi kiserleteket, mivel nalunk a tarsadalmi kulonbseg es termeszetesen az ALKOHOL a legnagyobb problema. Marpedig en nem jarhatok helyettuk elvonokurara. Igyhat inkabb igyekszem megragadni minden kitoresi lehetoseget es tobbe-kevesbe pozitivan felfogni a helyzetemet.

2016. jún. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet keresni a másod unokatestvéreket, a nagyszülők testvéreinek a családjait. Ők még többen voltak.


Ha egy alkoholistának tartott rokonnak a nyakára jártok, javulhat a helyzet, mert lehet, hogy a magány -vagy nem elég megfelelő társaság- segít az iváshoz.

2016. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!