Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Muszály legyen egy keresztszül...

Muszály legyen egy keresztszülője valakinek?

Figyelt kérdés
Tudjátok, mikor megkeresztelik a gyereket, mindig megválasztanak egy keresztszülőt. Na most, ciki vagy baj az ha nincs a megszületett gyereknek keresztszülője, vagy csak "divatból" választanak vagy hagyományból?

2013. aug. 28. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Igen kell,mivel az neveli keresztény hitre a keresztgyerekét.
2013. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen világos a kérdés.

Ahhoz, hogy megkereszteljenek valakit, kell egy keresztszülő.

Egyéb esetben nincs rá szükség.

2013. aug. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Az első válasz pontosítva: igen, annak kell, aki keresztény szellemben akarja felnevelni a gyerekét.
2013. aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha meg akarod keresztelni, kell keresztszülő. Megkeresztelni természetesen nem kötelező, az csak egy hagyomány azoknak, akik vallásosak.
2013. aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha nincs keresztszülöséget vállalo valaki akkor nincs keresztelö. Kell keresztelö?
2013. aug. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
azért jó a keresztszülő, mert ez a gyereknek egy plusz kapcsolat. pl, ha van egy barátod és ő lesz a keresztszülő, akkor neki lesz kapcsolata a gyerekeiddel e miatt is esetleg. feltéve, hogy ez a szál megmarad, sikerül életben tartani. ha meg nem hát nem. de ez egy kis esély erre. (pl nekem sincs most kapcsolatom a kereszt szüleimmel, valahogy ez elhalt)
2013. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk az ismeretségi kör nagy részében a keresztszülő valamelyik nagynéni/nagybácsi, akiknek pontosan ugyanolyan kapcsolata lenne a gyerekkel keresztelő nélkül is. Vagyis nagy jelentősége nincsen, hogy minek nevezzük őket.
2013. aug. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem, nem muszáJ, legalábbis a katolikusok nem ragaszkodnak hozzá, azt írják, hogy:

"Aki a keresztszülőség feltételeinek nem felel meg, azt tanúként lehet bejegyezni az anyakönyvbe, ha nincs keresztszülő, akkor a tanú jelenléte is elegendő a keresztség kiszolgáltatásához."

2013. aug. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy akit nem gyerekként kereszteltetnek meg, hanem felnőtt fejjel, saját maga dönt úgy, hogy meg akar keresztelkedni (pl. én), akkor egyáltalán nincs szükség keresztszülőre, de még csak tanúra sem, ha az illető nem kér fel senkit. Igaz, nekem is van keresztanyám, nekem volt, akit felkérjek, de ő is mondta, meg a felkészítést végző atya is, hogy egyébként nem kötelező.
2013. aug. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem. Én inkább a keresztelős cuccon kívüli keresztszülőségre gondoltam, csak elég furcsán tudtam körülírni. Mert vannak akiknek nincsenek úgy akiket tudna választani és az akkor úgy érdekes. Dee, igen, megértettem a lényeget :)
2013. aug. 28. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!