Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet csinálni családon...

Mit lehet csinálni családon belüli erőszak esetén?

Figyelt kérdés

Van egy 25 éves, enyhén értelmi fogyatékos unokahúgom. A szülei elváltak, az apukájával és az ő testvérével élt. Nemrég meghalt a nagymamája, azóta a családi viszonyok teljesen felborultak.


Az édesapjának felesleges a lány: többször megverte, bántja, megalázza. Sajnos több mint 300 kilométerre laknak tőlem, a helyi családvédelem pedig nincs a topon, egyedül esélytelen, hogy a lány segítséget kapjon.


A szülei titkolják, hogy értelmi fogyatékos, ezért nem is tudom, hogy rendelkezésre áll-e erről hivatalos papír, és ha igen, akkor milyen. Súlyos tanulási nehézségei vannak, nem érettségizett, nincsen számfogalma, enyhe mozgáskoordinációs nehézségei vannak, szorong, elfárad.


Szerintetek van esetleg alapítvány, lakóotthon, ahová fordulhatnánk? Egy védett lakásban, vagy valahol, a figyelnek rá, biztonságban lenne. Én sajnos nem tudom befogadni, egyedül vagyok és a szüleimet is én tartom el.


Köszönöm a segítséget!


2016. júl. 12. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincsenek más rokonok, barátai akik befogadnák? Csak te aggódsz érte? mennyire rossz az állapota? Tud dolgozni, megélni egyedül, ellátni magát?


Értem, hogy a családvédelem nem segítőkész, de ha te elmennék személyesen és felváolnád akkor sem tennének semmit? A megyeköpontban sem?

2016. júl. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen elltja magát: havi 10 órában dolgozik, és nagyjából tisztában van a háztartás vezetésével, főz-süt is például, de nehezére esik pénzt kezelni, beosztani. Leginkább életvezetési tancsadásra lenne szüksége. És valószínűleg képzett szakemberre, aki megtanítja az önállóságra.


A legnagyobb baj itt a szellemi és fizikai bántalmazás. Ő maga nem fogja bevallani, hogy mi történik, mert fél az apjától, én nem tudok lemenni, és látleletet felvetetni az eset után. Mikor ott vagyok, még nem történt erőszak, de például az apjától én is félek, indulatos, erős ember.


Az lenne jó, ha találnék valami programot alapítványt, aki hivatalosan segítséget tud adni. Sajnos az én szüleim is betegek, nem tudok semmilyen segítséget kapni.


A lány édesanyja alkoholista (olyan szinten, hogy innen az értelmi fogyatékosság). A lenti barátok egyszerű emberek, ott annyi volt a segítség, hogy megpróbálták összeadni egy másik értelmi sérült fiúval.

2016. júl. 12. 12:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Hívd fel a helyi családvédelmi szolgálatot és náluk érdeklödj, hogy milyen lehetöségek lennének.
2016. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

ha fogyatékos lenne már rég lenne róla papir

inkáb mai antisoc aki nem tanult meg élni

keresen rendes állást és költözön el

2016. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Chara the FirstHuman válasza:

utolsó te egy igazi paraszt vagy

kérdező:nem vagyok jártas a témában, de én két dolgot tudok javasolni


1:Ha be tudod bizonyítani hogy bántalmazzák akkor a rendőrséghez kell fordulnod, tudtommal akár 20 évet is kaphat ezért

2:magadhoz költöztetted, és segítesz neki ezt az egészet túl vészelni

2016. júl. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm!


A fő probléma pont ez. A biciklit sem tudja egyenesen tolni,tehát magától biztosan nem megy a rendőrségre, pláne nem akkor, amikor a látlelet bizonyító erejű.


Magamhoz költöztetni sem tudom: apukám ápolásra szorul, anyagilag, fizikailag is én segítek. Nehezen mondok nemet, de többet nem bírok már :S

2016. júl. 16. 07:15
 7/8 Chara the FirstHuman válasza:
van párod aki esetleg tudna segíteni? vagy próbáltad már valahogy le buktatni?
2016. júl. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, azok alapján ami elmondtál a lány munkaképes és nagyjából el tudja látni magát, biztos nem tudod elszállásolni legalább ideiglenesen? Még az is lehet hogy tudna segíteni a ház körül, ápolásban. Persze megértem ha nem szeretnéd vállalni, tényleg nem cseszegetésből mondom, csak arra az esetre ha más megoldás nincs.

Amúgy honnan tudod hogy bántalmazzák? Ha ő mondja neked, pl netes beszélgetésben, ha ezeket a beszélgetéseket megmutatod a rendőrségen már annak is gyanút kell keltenie hogy van valami, vagy ha több szomszéd/családtag egymástól függetlenül is tudja igazolni. Sajnos igen, megesik hogy az áldozat nem mer fellépni, ilyenkor a legjobb ha előbb sikerül biztonságos helyre költöztetni, ott általában kicsit felbátorodik az ember mert már elkezdett kilábalni a helyzetből.

2016. júl. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!