Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem merek szinte semmit...

Miért nem merek szinte semmit sem csinálni, ha itthon vannak a szüleim?

Figyelt kérdés

Nem merek pl. zenét hallgatni, de még csak a youtube-ot sem merem megnyitni sokszor. Nem élek terrorban, nem hiszem azt, hogy bármi baj lenne ebből, de egyszerűen félek attól, hogy zenét hallgassak. Nem tudom miért, csak úgy. Talán attól félek, hogy nem tetszene nekik és azt mondanák, hogy kapcsoljam már ki, meg, hogy "milyen sz@rt hallgatsz már megint?!".

Emlékszem, hogy régebben (2-3 éve) még nem volt ilyen. Akkor sem hallgattam sokszor zenét, de egyszer csak (már nem tudom miért) észrevettem.

Hogyha nincs itthon senki rajtam kívül, még akkor is félek, szinte egyfolytában a "pause"-n van a kezem, hátha mindjárt betoppannak az ajtón (még akkor is, ha tudom, hogy egy ideig nem jönnek haza). Ha elmegy egy autó a ház előtt, már akkor is az ablakhoz rohanok, hogy nem ők jöttek-e meg. Nagyon zavaró.

Valakinek van valami javaslata?



2016. jan. 23. 14:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Pszichológus.
2016. jan. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Pszichotfitness.
2016. jan. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Hány éves vagy? Fiú vagy lány?
2016. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Nálam is ez van, de nem jöttem rá, miért.
2016. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
14/F
2016. jan. 23. 15:34
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Fülhallgató?
2016. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok pszichológus, de nekem így hirtelen az jön le, hogy betegesen meg akarsz felelni a szüleidnek. Kaptál Te valaha dícséretet, elismerést, bátorítást, szóval ilyen alapvető dolgokat tőlük? Vagy mindig csak a szájhúzás megy pl. a 4-es fölé kémia dolgozatodra?
2016. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#7-el egyetértek. Egyébként valamilyen szinten természetes, hogy zavar, hogy ott lógnak mögötted miközben számítógépezel. Engem még mai napig (26f) zavar.


Ki kell találni valami megoldást. Fülhallgató, kulcsra zárt szoba stb.

2016. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Fülhallgatóra gondoltam már. Jelenleg nincs, bár elképzelhető, hogy az segítene...


Nem, nem igazán van ez, sőt néhány dologban (pl. a tanulás) egészen rugalmasak, nem kapok szobafogságot, stb.-t egy-egy rossz jegyért. A legtöbb dologról könnyedén el tudok beszélgetni velük, kifejtem a véleményem, stb., de a zene valahogy egy teljesen más világ. :(

2016. jan. 23. 15:42
 10/18 anonim ***** válasza:
Fejhallgató és mehet ezerrel a DnB. Én is csak akkor bömböltetem, ha nincs otthon senki, mert nem szeretik, de én meg igen. :) Idővel kinövöd a félelmet.
2016. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!