Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tudom kideríteni, hogy...

Salamon István kérdése:

Hogyan tudom kideríteni, hogy az anyósom kötött-e valakivel eltartási szerződést?

Figyelt kérdés

Élettársam nevelt gyermeke volt aposóméknak.Az após halála után sokáig mi gondoztuk anyósomat,segítettünk neki -semmi pénzt nem fogadtunk el.Majd mindenféle előzmény nélkül "kirúgott" bennünket.Megjelent élettársam nevelt testvére odaköltözött anyósomhoz,majd két hét múlva anyósomat intézetbe vitette.Azóta minden ügyben intézkedik(anyós nyugdíja,hivatalos ügyek)ügyvédi papírra hivatkozva.

Hogyan deríthetném ki van-e egyáltalán valamilyen papírja,meghatalmazása stb...?


2016. szept. 9. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Pl olyat meg tudsz nézni a földhivatalban, hogy kinek a nevén van a ház. Ha van szerződés és pl halál után megkapja, akkor ez ott be van jegyezve valamilyen módon
2016. szept. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Tudom, vad gondolat: de mi lenne ha az érintetteket kérdeznéd?!?

Mikor hivatkozik az ügyvédi papírra el kell kérni és kész. Vagy anyóst megkérdezni mivan...

2016. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

HA nyudgíj meg egyéb ügyekben a hivatalok elfogadják az intézkedését, akkor joga van rá - ugyanis egy hivalatos helyen nem elég bemondani valamit, ott igazolni is kell, hogy intézkedhet az anyós helyett.


Mellesleg ha kötött az anyós eltartási szerzödést, akkor mit akarsz tenni? Mert jogilag semmire sincs többé lehetöségetek.

2016. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%

Jó ötlet lenne utánajárni, mert én úgy tudom, hogy az eltartási szerződésben azt vállalja, hogy ő gondoskodik a néniről, ő ápolja, és ő tartja el, ha a nyugdíja erre nem elegendő. Ha bedugja egy otthonba, akkor ezt megszegte, és megtámadható.


De ha rosszul tudom, kérem javítsa ki valaki!

2016. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

NEM, nem azt jelenti, hogy NEKI személyesen kell ellátnai, ápolnia az illetöt, hanem hogy Ö GONDOSKODIK az ellátásáról.

Ebbe belefér a más általa történö házi vagy intézeti gondozás is, amennyiben az eltartást vállaó fizeti a költségeket, és az ellátás megfelelö módon történik, azaz az idös ember nincs elhanyagolva.


Egyébként intézebe csak addor lehet valakit beadni, ha vagy önként beleegyezik (azaz "berakatni" nem lehet), vagy pedig a hivatalosan kinevezett gyámja adja a beleegyezését.

Viszont ahhoz, hogy valakit gyámság alá helyezzenek, egyrészt komoly orvosi indok szükséges, másrészt egy hosszabb bírósági eljárás eredményeként lesz a gyám kinevezve. Olyan, hogy X-nek kedve van valaki gyámjává válni, nincs, csak a hivatalos út végigjárása alapján lehetséges.


A kérdésben leírt esetben sokkal valószínübb, hoyg a néni önként ment az intézetbe és adott meghatalmazást a rokonnak a hivatalos ügyek intézésére.

2016. szept. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen az anyós magától ment be,mert elmondása szerint félt tőlük.Azóta ők nem látogatják,csak én,és azóta lerobbant szegény.Az otthon lévő pénzét elköltötték.A hivatalos irodákról annyit,hogy a lakcímkártyát anyósom tudta nélkül rendezték el!Velük beszélni nem tudok,mert nem állnak velem szóba!Egyébként azután költöztek anyósomhoz,miután a bank elvitte a saját házukat!!!

Csak azt szeretném tudni meg tudom-e akadályozni,hogy a házat is lenyulják?

2016. szept. 9. 13:15
 7/13 A kérdező kommentje:

Ja és anyósom szerint nincs meghatalmazásuk!

Ezek szerint mindenhol jogtalanul járnak e?

2016. szept. 9. 13:18
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha nincs meghatalmazásuk, akkor hogyan tudnak intézkedni? Hivatalos helyen enélkül nem lehet. Vagy mégis aláírta az anyós, csak nem emlékszik rá (mentlisan rendben van?), vagy hamisították, vagy valami trükkel irattál vele alá.
2016. szept. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Nyugdíjintézetnél meghatalmazás nélkül? Uh... Olyan nincs.

Nyilván van valami megállapodás közöttük, mert csak úgy a semmiből nem "rúgja ki" az ember azt, aki addig gondját viselte. Hacsaknem beszámíthatatlan. de akkor meg gyámság alá kell venni, nem pedig intézetbe dugdosni. Beszélj a az élettársad nevelt testvérével, hogy látni akarod a hivatalos papírokat.

2016. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
61%
Elöszőr kérdezt meg a főldhivatalban, hogy kinek a nevén van a ház. Utánna beszélj élettársad testvérével, hogy látni szeretnétek a papirokat. Ha eltartási szerződést kötőttek akkor nem adhatja be sehova, és anyósod sem mehet be őnszántából idősek otthonában. A kedves 5-ős nem jól tudja. Nekem egy nénivel van eltartási szerződésem, mivel én vagyok a gondviselő nekem kell róla gondoskodnom. Már be akart menni idősek otthonába, hogy ne legyen egyedűl (napkőzben dolgozom). De megmondták az intézetben hogy nem vehetik fel,mert van gondviselő. Ha anyósod még rendben van mentálísan akkor beszéld meg vele, hogy irassa a párod nevére a házat, ha azt szeretnétek. Akkor ki is hivhatod a rendőrséget és a testvérét kiteszik onnan. De valamilyen papirnak lenni kell, mert én is csak úgy intézkedhetem hogy van meghatalmazásom.
2016. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!