Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Eltartási szerződést kötöttem...

Eltartási szerződést kötöttem több hónapja. Az eltartottnak férje, édesanyja meghalt, gyermeke nincs. Egy hónapja elhunyt. A nevén postán váltott kincstárjegy van, ami egy éves lekötésű. Volt már valakinek hasonló ügye?

Figyelt kérdés
Az eltartási szerződésben ezt az ügyvéd úgy rögzítette, hogy ". az eltartott valamennyi megtakarítását (ide értve a pénzintézeteknél, a Magyar Postánál) elhelyezett megtakarításokat is az eltartóra ruházza át. " Ez így érvényes és kifizetik nekem a postán az összeget -megtakarítást-, amennyiben bemutatom a szerződést?

2014. aug. 3. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lezajlott a hagyatéki eljárás?

Kihirdette a végzést a Közjegyző?


Azt azért meg kell várni, bármennyire is kell a pénz:(

2014. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jogerős hagyatékátadó végzés alapján jutsz csak hozzá bármihez is - utána viszont már senkit nem fog érdekelni, milyen jogcímen örököltél.
2014. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdeklődj a postánál. Ha nincs rá mód, akkor meg kell várni a hagyatéki tárgyalást.
2014. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem lesz hagyatéki tárgyalás, mivel a nevén nem volt semmiféle vagyon. A fentebb leírtakat pedig taratalmazza a szerződés, aminek egy eredeti példányát leadtam a hivatalba. Az előbbieket ott mondták, tehát nem küldik el a közjegyzőnek.

A postának az ügyvéd tanácsára elküldtem a szerződést scennelve, hogy "átnézzék" a szakemberek, mivel az ügyfélszolgálaton így mondták.

2014. aug. 9. 21:57
 5/5 A kérdező kommentje:
A kifizetés megtörtént-nem volt hagyatéki tárgyalás, a posta mindenféle bizonyítási eljárás után fizetett, kb. 4 hónapra.
2015. febr. 8. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!