Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg a mienk a speciálisabb...

Tényleg a mienk a speciálisabb rokoni kapcsolat? Karácsonyhoz kapcsolódó kérdés.

Figyelt kérdés
Rátaláltam egy régi, karácsonyról szóló kérdésre, ahol majdnem mindenki azzal érvelt, hogy az egész képmutatás, mert a rokonok nem is szeretik egymást, bezzeg karácsonykor eljátsszák. Azt megértem, aki a rokonlátogatást képmutatásnak tartja, de azt nem gondoltam, hogy arányaiban ennyi ilyen ember van. Mi sem lógunk együtt minden nap a rokonokkal,de évente többször meglátogatjuk egymást ünnepektől függetlenül. Van külföldön élő rokonunk is, ő mindig hazarepül messziről (nem ünnepi időben feltétlenül), és összehívja az egész rokonságot. Na most a nagymamám generációjában 5 testvér volt, és már ők dédnagymamák, szóval úgy képzeljétek el. Mondjuk a külföldi rokon gazdag, így itthon is nagyobb házat tud fenntartani, befér ennyi ember. Mi magunk a kicsit szűkebb körrel tartunk kapcsolatot (anyukám testvérei + családjuk), és ünnepekkor is összejövünk (karácsony, halottak napja), de random alkalmakkor is néha-néha meghívjuk őket. Az tény, hogy az unokatesóimmal nem szoktam együtt lógni, nem járunk mondjuk együtt moziba meg ilyenek, de szerintem nem is kell erőltetni, ha egyszerűen tökmás az ízlésünk. Szerintem a karácsony együtt ünneplésére önmagában az feljogosít, hogy amúgy is látogatjuk egymást, leutazunk egymáshoz máskor is, elmegyünk egymás ballagására, fellépése stb. Most komolyan a mi esetünk olyan különleges? Mert bár az unokatesóim nem ismerik pl. a zenei ízlésemet vagy az érdeklődési körömet, de mind fiúk, én meg lány vagyok, és mind idősebbek, és tök mással foglalkoztak. Szerintem ez még nem képmutatás. (Az egyikük, aki korban közelebb áll hozzám, nyaralt is nálunk azért, aludt is nálunk.) Szóval ha ezt a szintet is képmutatásnak tartják, azzal nem értek egyet: szerintem ha a rokonok messze laknak, vagy csak szimplán nem azonos az érdeklődési kör, akkor ennyi is tök jogos egy karácsonyhoz. Ha meg mások ennyire sem tartják a kapcsolatot, az meglep, mert mindig olyanokat ismertem, akik az unokatesójuknak még osztálytársai is voltak, meg ilyenek. Mi amúgy rokoni körben nem ajándékozunk (maximum házi készítésű ételeket), csak a szűk családban.
2016. nov. 11. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
A tied a normális család. A család. A mienk is ilyen, ilyenben nőttem fel es a gyerekeimet is erre nevelem.
2016. nov. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. érdekes, engem ez meglepett. mindig azt hittem, a mienk nem annyira extra dolog (mert messze laknak stb.)
2016. nov. 11. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

A leírás alapján olyan elbizonytalanodottnak látszol... Pedig hát az nem fura, ha valakinek normális családja van.

Sokféle ember van, bunkó, gonosz, képmutató is, de azért másmilyen is. Nem mindenkinél képmutatás a rokonlátogatás, még szép. Az én családom kicsiny, de képmutatást még egy morzsát nem láttam soha. A távolabbi rokonaimmal nem tartom a kapcsolatot s a párom sem, ez valahogy így alakult. De pl. a már elhunyt apja második felesége rossz néven venné, ha nem néznénk be karácsonykor, szóval vannak érdekes dolgok, nem vér szerint megy az egész, igaz, ő közel van, az unokatesók pedig messze.

2016. nov. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt te teljesen félreértetted. Nyilván nem képmutatás az, ha a rokonok esetleg ritkán találkoznak, de amúgy kijönnek egymással, és ünnepi alkalmakkor összegyűlik a család. Az a képmutatás, amikor valaki ki nem állhatja a rokonságát, de karácsonykor mégis eljátsszák, hogy mindenki boldog és mindenki szeret mindenkit, csak azért, mert úgy gondolják, hogy ezt kötelező.


Én például az egész családi körömből kizárólag a szüleimmel tartom a kapcsolatot. Az unokatestvéreimet meg egyéb rokonokat már 15-20 éve nem is láttam. Fel sem ismerném őket, ha találkoznánk, mert a legtöbbjük gyerek volt még, amikor legutoljára találkoztunk, azóta meg még csak fényképet sem láttam róluk. Az lenne a képmutatás, ha most felhívnám őket, hogy gyertek már át karácsonyra, mert annyira hiányoztok. Miközben teljesen egyértelmű, hogy se engem nem érdekel, hogy ők élnek-e vagy halottak, sem őket nem érdeklem én. Legalább nekünk van annyi eszünk, hogy nem játsszuk a boldog, összetartó családot, miközben nem vagyunk azok. De a családok legnagyobb része nem olyan, mint a miénk. Ők fenn akarják tartani a látszatot, hogy ők bizony szeretik egymást, és karácsonyonként összejönnek jópofizni, közben meg egész évben csak szidják egymást, és legszívesebben berúgnák a másikat a kandallóba, hogy ott égjen meg a nyavalyás... :D Na az ilyen család a képmutató!


30/N

2016. nov. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem az egyik unokatestvérem nem szimpatikus, de ne rúgnám be a kemencébe, :) sőt, elszórakoztat. Az idegesít ugyanis, hogy elég nagyképű, de amiket csinál meg mond, abban amúgy igazat adok neki, csak tehetné kisebb arccal is.
2016. nov. 12. 13:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez lenne a normális, ideális, csak sajnos a legtöbb család nem ilyen. Rengeteg családban vannak elég mélyen eltussolt, de elég durva ügyek, sok családban a testvérek nem is igazán tartják a kapcsolatot, nem hogy az unokatesók...


Most elmondom a mi példánkat.


Anyai ág: kevés rokon (kb. egy családnyi), karácsonykor összejövünk, baromi jól érezzük magunkat, imádom őket.


Apai ág...

hol kezdjem...


Mi részünkről tényleg csak karácsonykor, vagy még akkor se, látjuk a rokonokat, sosem volt közeli kapcsolatom unokatesókkal, mert vagy egy másik generáció volt (mi későbbi gyerekek vagyunk), vagy külföldön élnek... aztán szét is széledtek sokan, és van olyan rokon, akit már 5 éve nem láttam.

Apám és nagybátyám kapcsolata elég érdekes... nagyanyám kivételezett a nagybátyámmal (hozzá ment az összes pénz, apám meg volt a kihasználható balek, kb.), ami minket eléggé megviselt, csak apám ment, mint az orratlan bogár, hogy ez nem igaz, meg különben is, a szülők szentek- Aztán kiderült, hogy a nagybátyám megrövidítette apámat, abból volt egy bazi nagy balhé (plusz az is jó volt, amikor az elvileg a nagyanyámat jobban szerető család, nagybátyámék, már a halotti toron elkezdték kipakolni a házat... én nem szerettem a nagyanyámat, meg is volt rá a jó okom, de mekkora tahónak kell ehhez lenni már), de mindkét fél úgy tesz, mintha mi, "gyerekek" nem tudnánk róla (27 éves vagyok most), és megy a jópofizás, meg a szijjjjjjja, de régen láttalak, annyira hiányoztál... ja, persze, annyira, hogy simán megloptál minket - persze ezt nem mondom ki, mert nem én akarok lenni az ügyeletes ünneprontó, de kb. hányni tudnék.

Közben nagyanyám testvérének a felesége meg a vejével tartott haragszomrádot mindenféle ok nélkül, sértegette, b.tatta folyton mindig, kiv. az ünnepekkor nyilvánosan... mi ugye csak ennyit láttunk belőle, és azt hittem kisgyerekként, XY bácsi tök antiszociális meg barátságtalan, aztán kiderült, hogy a háttérben még jobban piszkálta az anyósa, és elege volt ebből, ezért vonult inkább el.

Arról nem is beszélve, hogy baromira idegesítő az, amikor olyan emberek, akiket alig ismersz, tettetik, hogy mennyire hiányoztál, mennyire érdekled őket, mennyire jól ismernek, de mondjuk már 2 éve egyetemen vagy, és abban sem biztosak, hogy leérettségiztem-e már, meg tök másik iskolára emlékeznek.

2016. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nálunk is van, akit nem is láttam unokatesót, de ott nem miattunk van, hanem elváltak a szülei, és nem jön az összejövetelekre, az új nevelőapjával van jóban, ebbe nem akarunk beleavatkozni. Nekem amúgy csak anyai ági rokonaim vannak, arra nagy a rokonság, apai ágon meg kicsi volt a család és onnan mindenki meghalt már.


Köszönöm a válaszokat, mindet felpontoztam.

2016. nov. 20. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!