Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hirtelen miért lettem fontos...

Hirtelen miért lettem fontos nekik?

Figyelt kérdés

Szüleim 13 éve külön vannak. Onnantól apám rokonai nem beszéltek velem, nem kerestek. Se karácsonykor, se semmikor. Nekem az ő civakodásaik miatt volt pár éves durva depressziós korszakom. Mikor kilábaltam belőle 3 évvel ezelőtt nem is gondoltam már rájuk.

2 éve össze jöttem és össze költöztem a párommal. Dolgozom élem az életem. Tavaly apám rokonai felhívtak menjek el ilyen olyan bulijaikba. Furcsálltam az egészet. Az egyiket keresztanyámnál le is mondtam ő erre mindenfélének elhordott a telefonban ( amúgy is elég nyers és bunkó a stílusa, nem is bírom őt) . Ennek egy éve. Azóta se vele se a többi rokonnal nem beszéltem. Most pár napja keresztanyám újra hívogat. Nem vettem fel neki. Nem vagyok rájuk kíváncsi. Nagyon álszent embereknek tartom őket. Arról nem is beszélve apám mindig szemétnek meg hülyének állított be előttük. Ők el is hitték neki. Keresztanyum szerint apám szent. Miközben tudja hogy engem állandóan vert és csúnyán bánt velem. Komolyan nem értem mit akarnak ezek az emberek még tőlem?


2017. jan. 20. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem kerültél esetleg jobb anyagi helyzetbe? Akkor szoktak hirtelen mindenhonnan előkerülni a rokonok...
2017. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Én amilyen kíváncsi természet vagyok, biztosan rákérdeznék, méghozzá egy családi buli kellős közepén.
2017. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Talán meg kellene kérdezni őket. 13 évvel ezelőtt talán még kis gyerek voltál. Nem láthattál a dolgok mögé. Sajnos gyakran előfordul, hogy a szülő a másik szülő ellen hangolja a gyereket. Akár még az is lehet, hogy apukád családja tartotta volna veled a kapcsolatot, de anyukád távol tartotta őket. Én nem tudhatom, csak találgatok. Adj nekik egy esélyt, mindenképp tanulságos lesz a beszélgetés. És igen, talán először beszélgetni kellene, nem belecsöppenni egy számodra lényegében idegen család bulijába.
2017. jan. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Gőzöm nincs, hogy miért akarják felvenni veled ennyi idő után a kapcsolatot, én is csak találgatok.

Lehet, hogy apád akar közeledni, csak nem mer, ezért a keresztanyádon keresztül tapogatódzik a hozzáállásodról.

Lehet, hogy felismerte, hogy öregszik, esetleg van valamilyen betegsége és jó lenne most már, ha valaki nyakába varrhatná magát.

Én biztos, hogy nem lennék rá és a pereputtyára kíváncsi és nem nyitnék feléjük még egy beszélgetés erejéig sem, de nekem ilyen szempontból nagyon konok természetem van, nem tudok felejteni.

Különösen, ha felismerem, ha a kapcsolatból megint csak a

másik akar hasznot kovácsolni, ahogy ez esetben is nagyon valószínű.

2017. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából én már annyira nem is vagyok rájuk kíváncsi. Voltunk a 13 év alatt egy szülinapi és egy karácsonyi buliban. Keresztanyum ott is bunkózott velem. Alig akart puszit adni. Eléggé átnézett akkor is rajtam. Az hogy egyszer lemondtam és sértődöttségében megint bunkózott. Na ezek azok a dolgok amikre nem vagyok kíváncsi. Tesómmal ő és a többiek jól kijönnek mert együtt szidnak embereket. Én meg mivel nem nem tudnak miről beszélni velem. Mindig a munka ès a pénz érdekelte őket.
2017. jan. 20. 12:05
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Engem,apám nővérének családja utál de nagyon. Persze apám miatt,de ez nagyon hosszú történet. Ha jönnének pitizni vagy hívnának telefonon,biztos köpnék a pofájukba. A kapuig se engedném őket. Az újszülött lányom se láthatják.
2017. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!