Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kinyalni az unokatestvér...

Miért kinyalni az unokatestvérek "fenekét"?

Figyelt kérdés

Van ket kulfoldon elo unokatesom, kisiskolas es ovodas koruak 4-6, kozel egyidosek. Mikor hazajonnek egy evben egyszer, akkor az idejuk java reszet itt kell tolteniuk nalunk mert az anyjuk mindig lepasszolja oket, de ok ennek orulnek. Volt h reggel 7tol estig itt voltak. Iden mar csak delelott meg delutan mert nem voltunk itthon a parommal, hivatalos ugyeket inteztunk. Az anyjuk (nagynenem) szokasa hogy a gyerekkel hivat fel engem, akit nem is ertek a telefonban, es kerdore von h merre jarunk. Na most hivatalos ugyintezeskor miert csorgetik a telefonomat ha tudjak h nem vagyunk otthon. Mikor hazaertunk, epp hogy csak atoltoztunk de mar verik az ablakot h engedjuk be oket jonnek a gyerekek jatszani, pedig megmondtam telefonban h sok dolgunk van nem erunk ra. Erre kiosztott az anyjuk h mar pedig itt maradnak, szeressuk mar oket, nem tetszik neki a viselkedesem, meg hogy ezert szamolunk, nekem is ugy kell szeretnem oket mint ahogy engem szerettek (itthon is mindenki megmondta h magatol jott, nem kellett tukmalni mikor kicsi voltam), na mondom viszontlatasra, haza is ment, a gyerekek itt maradtak. Hat most ki a fa szom hogy elszamoltasson, a maffiozok szamolnak nem? Inkabb 5ig szamoljon mielott megszolal.

A parja elott is eloadja magat rolunk, most a nagyszuleimnel van, mindig ide jonnek haza latogatoba, pedig mar ok is unjak oket, hogy elvarja hogy a 70 evesek haptákba álljanak ha egyszer egy evben hazatolja magát. A gyerekekkel meg nem lehet jatszani, mert nem tudja oket semmi lekotni. Mindent rongálnak, tonkre tesznek, es csak kiabalnak, nem tudnak emberi hangon beszelni. Nekem nincs erre szuksegem hogy egesz nap ezt hallgassam, maskepp szulnek magamnak gyereket. De ahany ekkora gyerekkel talalkoztam, mind jobb volt naluk. Ők nagyon neveletlenek, feleselnek a nagyszuloknek is, tarthatatlan a helyzet. De mamamek persze azt mondjak h elviselik, majd elmennek. Ezzel nincs bajom, csak azzal h a sajat hazunkban ilyen hangnemet mer megutni velem szemben. Meg nem csinal semmit csak alszik, netezik meg csavarog. Főzni is csak a mamam főz még plusz 3 emberre, csak egyszer fozott a heten. Szoval ő csak nyaralni jar haza meg, a kozmetikaban szorja a penzt. Dolgozni nem dolgozik, mar a ferje is rossz szemmel nezi, berakta volna melozni a munkahelyere de azt mondta h ő nem fog 1000 euroert dobozt hajtogatni. De amikor engem megmutottek akkor azt mondta hogy biztos en alakitottam ugy a helyzetet h ne kelljen semmit csinalnom.. Azota tenylegesen utalom, es nem is hianyzik ide. Mindenki kiakadt ezen a mondaton ugyanis tobb mint ket honapig voltam ezert itthon olyan allapotban voltam, plusz a maradek..

A kapcsolatarol is mindig panaszkodik, utalja a ferjet, utalja az anyosekat, utal mindenkit, a gyerekei felé sem latszik mindig az a nagy szeretet.. Annyira nem lehet rossz a kapcsolat ha a ferj tobb szazezret ad koltopenznek. Csak itthon van beallitva igy, hogy sajnaljuk. Minket meg otthon pocskondiáz.


Szoval tolunk elvarja hogy en egesz nap abajgassam a gyerekeit akiket csak 5-6 alkalommal lattam eletemben mert kulfoldon laknak. Hat oke szeretem oket, de nehogy mar ne legyen maganeletunk ha ok egy eppen aktualis vilag végi nyaralasbol haza másznak, de az eskuvomre nem kepesek eljonni mert az tuuul draga... Evek ota ez megy. Mar ott tartok hogy nem fogok szova allni vele..

Igazabol jol esett ezt kiirni magambol. De a velemenyeket is szivesen fogadom.



2017. jún. 16. 19:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

*Miért kell

Egyszeruen kihagy dolgokat a telefonom.

2017. jún. 16. 19:57
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Te a nagyszuleiddel elsz? Vagy hova hozzak at hozzad a gyerekeket jatszani?

De nagyon egyszeru: nem kell oket beengedni a lakasba es felvenni a telefont. Megmondod hogy majd ha TE raersz, akkor johetnek a gyerekek, addig nem. Hadd verje az ablakot, hivjon fel 50szer, magasrol le kell sz*rni. Az ilyen ember azert csinalja ezt mert hagyjak.

2017. jún. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkára könyörgöm.
2017. jún. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a nénéd miért várja el, az jó kérdés. De az enyém is ugyanezt csinálja. A gyerekeit teljes mértékben lepasszolja, egész nyáriszünetben úgy döntött, hogy nálunk lesznek. Csöppet sem törődik velük, csak magával. Te nénéd is?
2017. jún. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogy állj a sarkára, ezt akartam írni.
2017. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
sarkadra... ostoba telefon.
2017. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A nagyszuleim szemben laknak velem.


Igen ilyen az enyem is. Ugy van vele h o sokat foglalkozott velem kisgyerekként ( nem lettem lepasszolva, ő akart velem foglalkozni) akkor neki ez jar h en is foglalkozzam az oveivel, akiket szinte nem is ismerek es nem tudnak jatszani csak dipolni. Mikor meglattam h az eretlen gyumolcsot szedik le az amugy is keveset termő fámról nagyon megharagudtam, ugy volt h haza is viszem őket, pedig csak fel percre nem figyeltem rajuk. Azert egy kisiskolas koru gyerek ne legyen mar ilyen szinten, egyedul sem akar pisilni, kisergetni kell..

2017. jún. 16. 20:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legyél szigorú a gyerekekkel, erőteljesen szólj rájuk vagy akár rakd is őket büntetésbe ha nem tudnak viselkedni. (Büntetés lehetne pl hogy az asztalnál kell ülniük 20 percig vagy ilyesmi).

Ezt majd elmondják az anyukájuknak és akkor talán lesz egy kis vitátok, de többet nem viszi oda a gyerekeit.

2017. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8 akkor gorgess tovabb. Biztos te is ilyen vagy :D


#9 otthon nem kapnak csokit, itt mindig azert kuncsorognak, na ebed elott jol megetettem oket vele, meg adtam nekik egy zacskoval.. :)

2017. jún. 16. 20:46
 10/11 anonim ***** válasza:
25%

Egyikőtök sem százas. A saját nagyanyja, mondja, az évente látott unokáira, hogy majd elmennek?

Évente egyszer hazamegy és álljon neki főzni? Te mit csinálsz nyaraláskor, ablakot pucolsz?

Egy hisztis tyúk vagy, aki az élő fába is beleköt, csak hogy a másikat rosszabb színben tűntesse fel.

Ajtö becsuk, telefon lenémít. Nőj fel!

2017. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!