Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek baj, ha irigy...

Szerintetek baj, ha irigy vagyok valamilyen szinten unokatesómékra? 15L

Figyelt kérdés

Jobb az anyagi helyzetük, mint nekünk = több mindent megengedhetnek maguknak. Téli szünetben elmenni külföldre valami síparadicsomba, drága hotelekben megszállni, nyáron minimum 2-3 külföldi nyaralás.

Gáz, ha irigylem őket anyagi szempontból? Mi sem vagyunk szegények, de nem nagyon engedhetnénk egy tengerparti nyaralás után még egyet, mert ha átszámoljuk minimum 200k kell ehhez szerintem egy olcsóbb hotelnél. Persze, vannak utazási irodák, de nem azzal mennek.

Mondjuk nem az a nagyon durván irigy vagyok, hogy egész nap csak rajtuk gondolkozom, hogy hű de jó nekik rohadjanak meg, hanem csak néha lennék a helyükben és emiatt... viselkedésemben nem látszik meg szerintem.

Felmerült bennem, hogy ez gáz-e? Mert szerintem minden emberben van egy kis irigység más iránt. Pl x tanulás nélkül ötös dogát ír, y meg 5 óra tanulással is csak egy kettest tud összehozni.


2017. nov. 20. 22:27
 1/10 anonim válasza:
47%
Lehet magaddal kellene foglalkoznod
2017. nov. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez még bőven az "egészséges irigység" kategória :)
2017. nov. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Senki sem szent :) ez így nem durva. Az lenne gáz, hogyha ki is mutatnád.
2017. nov. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

ha inspirál és így még inkább szeretnél elérni valamit az életben, hogy te is megtehesd majd ezt: akkor pozitív

ha viszont vérben forgó szemekkel átkozod őket egész nap és szarok a jegyeid, nincs életcélod, tele vagy gyűlölettel: akkor gáz van

2017. nov. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem gáz, adjon eröt, hogy egy jo munkahelyet szerezz és te is megengedhesd magadnak.


Mi rosszban vagyunk az unokatesommal, de szerencsére a pozitivumot keresem a dologban: mikor nincs kedvem semmihez csak hisztizek, mindig unokatesomra gondolok, hogy jobb szeretnék lenni mint ö, sikeresebb mint ö, és máris nagyobb kedvvel kapom elö a könyveket.:D

2017. nov. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Inkább motiváljon, hiszen nagynénéd és anyud testvérek (vagy apád részéről vannak, most mindegy). A lényeg, hogy ugyan onnan jöttek, az egyik mégis többre tudta vinni ennyivel. Gondolj arra, hogy ha belehúzol, akkor 10 év múlva már nem lesz mire irigykedned, mert ugyan olyan szinten fogsz élni.
2017. nov. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, sokat tanulok, de sajnos ettol meg nem biztos, hogy olyan sikeres leszek anyagilag, mint ok.

Azt meg hagyjuk, hogy ki tudta tobbre vinni a szulok kozul, mert apum egyetemi tanar, anyukam mernok, ok meg: az apuka villanyszerelo (volt, most ugye ezzel kapcsolatban kialakitottak vallalkozast), anyja meg etelellenor vagy mi az. Szoval relativ, hogy kinek mi az a “tobbre vitte”.

Felre ne ertsetek engem: nem irigysegbol irom ezt, teny es valo hogy kell esz, hogy beinditsanak es fenntartsanak egy sikeres vallalkozast, DE ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy nem er sokat a tanulas, a szuleim egesz eletukben a konyvek felett ultek, es megsem ok hozzak haza a havi 2-3 milliokat.

Bar, belegondolva keresztszuleim se valami stresszmentes eletet elhetnek, mert van eleg dolguk, de cserebe meg is kapjak a “jutalmat” :p

2017. nov. 21. 01:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy mérnök és egyetemi tanár hogyan nem tud annyit félretenni, hogy néhány havonta elutazzon valahova? Lehet a szüleidnek is lenne pénzük, csak másra költik, vagy utána sem néznek, hogy egy utazást mennyiből lehetne leszervezni.

Én szeretek utazni és egyetem mellett diákmunkával is sikerült elutaznom pl. egy Skandináv körútra egy hétre, közben jó hotelben megszállva (pl. Radisson) és az egész került 40 ezerbe. Közben a szomszédot meg megette az irigység, mert szerinte ehhez milliók kellenek. Holott a titok csak annyi, hogy nem utazási irodával kell menni.

De amúgy tényleg, a szüleid mire költik a pénzüket?

2017. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Sztem gondolnak a jövődre hogy ne csak abbol àljal ki hogy utazgatsz meg àllandoan csavarogtok.Viztos eaktak neked félre hogy később te is tudj boldogulni csak nem kötik az orrodra .Ők sztem megfontoltabbak mint az unkoatesod szülei .
2017. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sose értettem ezeket az utazgató jólszituáltakat. Nem is az, hogy utazgat, mert hadd menjen, ha azt szereti. De minek jön vissza? :P
2017. nov. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!