Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti hogy kezelitek a váratlanul...

Ti hogy kezelitek a váratlanul betoppanó vendégeket?

Figyelt kérdés

Folyton minden családtag váratlanul toppan be hozzánk. Egy órányira laknak tőlünk, de sosem szólnak előre, hanem már a kapuban vagy maximum 5 percnyire tőlünk szólnak, hogy itt vannak. Sosem kérdezik meg, alkalmas-e, ráérünk-e, csak jönnek. A párom itthonról dolgozik (rendesen 8-17 között, csak home office-ban), de simán idejönnek munkaidőben is. Volt, hogy a munkára hivatkozva már elküldött családtagot, hogy legközelebb szóljon, amikor jön, mert most dolgoznia kell és én is épp pihentem. Sértődés lett belőle, mindkettőnk családja azt harsogja, hogy milyen pofátlanok vagyunk ezért. Majd ezután 2 nappal az én családom is már csak annyival hív, hogy hogy lehet bejutni a kapunkon, mert itt vannak. Ha az ajtó is nyitva lenne, csak úgy bejönnének, mintha a haza mennének.

Pár hónapja költöztünk a családhoz közel, egy órányira. Előtte messze laktunk, de oda is volt, hogy az én családom odajött szó nélkül és nem voltunk otthon, így hazamentek találkozás nélkül. Még majdnem meg is sértődtek, de ebből sem tanultak. Itt most látják, ha itthon vagyunk, az autót, a lámpákat, így letagadni nem tudjuk magunkat.

Ti hogy kezelnétek az ilyen rokonokat? Jobb volt tőlük távol, és mivel csak ideiglenes lakás, pár évnél nem tervezünk itt többre, de addig hogy kezeljük ezt, hogy bármikor bárki csak úgy bejön ide, mintha otthon lenne? Én várnék túl sokat?


2018. jan. 9. 09:52
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyet be se engedem. Van életem, ha megbészltünk találkozót akkor tessenek jönni. Ha csak random ideállítnaka, hát...így jártak.


Így, hogy csak fogom maga!m és meg se kérdezem hogy alkalmas-e, ez nettó pofatlanság

2018. jan. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon durva. Nálunk senki sem állít be a másikhoz váratlanul. Ez pofátlanság.

Mondd el nekik, hogy ez nem így működik. Tanulják meg a rendet. Nem baj, ha megsértődnek, majd úgyis megenyhülnek idővel. De határozottnak kell lenni, mert úgy tűnik egyébként nem értik meg.

2018. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
98%
Minden nevelés kérdése.Anyám azt tanította meg,hogy nem állítok be sehova kérdezés nélkül.Hozzánk se jött így senki.Ők pofátlanok,nem érdekelne,zárva a kapu,telefon kinyom.
2018. jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%
Én egy idő után besokalltam, és simán elküldtem a betoppanókat, ha nem volt alkalmas. Telefonban is megmondtam, hogy mikor lesz jó, akkor várom őket. Volt sértődés, de nem érdekelt, az én lelkivilágommal se foglalkozik az, aki csak úgy beállít, és elvárja, hogy dobjak el mindent és lássam vendégül. Beletelt kb. 1-1,5 évbe, mire mindenki rászokott, hogy hosszabb látogatást minimum 2-3 nappal előtte bejelentenek, és megkérdezik, alkalmas-e (természetesen azt is elfogadják, ha más időpontot javaslok) - nyilván, ha tényleg csak két percre ugrana be valami miatt, az más, mégiscsak családtagokról van szó, de akkor se árt, ha megcsörgetnek, nem vagyunk 0-24-ben otthon.
2018. jan. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le velük, beszéljétek meg, hogy ez így nem oké. Ha nem veszik a lapot, közöld velük, hogy bezárod az ajtót és nem engeded be őket ha nem alkalmas. Sértődjenek meg, annyi gonddal kevesebb. Ne csinálj belőle nagyobb gondot mint amekkora valójában.
2018. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
Rendszerin5 megbeszėlik a dolgot a kutyámmal.
2018. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

Ajtó/kapu mindig legyen zárva, és a telefont se kell felvenni. Ha meg a kapun csöngetnek, akkor ki kell kiabálni, hogy nem alkalmas. Pár hétig-hónapig durci lesz, de meg fogják tanulni. Muszáj kitartónak és következetesnek lenni, mert ha egyszer is beengeditek őket, mikor váratlanul betoppannak, akkor újfent felhatalmazva fogják érezni magukat a váratlan érkezésre.

A csengőt vhogy ki lehet kötni/kapcsolni, hogy ne zavarják férjedet folyamatos csengőnyomással?

2018. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd be, pofátlanok.
2018. jan. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

de utálom az ilyet!

soha nem fogom megérteni hogy hogy lehetnek emberek ilyen pofátlanok..?

Én ha át akarok menni a testvéremékhez,vele is egyeztetek hogy mikor alkalmas neki. senkihez soha nem toppannék be csak úgy váratlanul.


Én kerek perec megmondanám nekik,hogy ez így nekem nem jó hogy csak úgy váratlanul jönnek.

és ha ennek ellenére mégis megtennék,akkor megmondanám hogy nem alkalmas és nem engedném be őket.


Ja és lehet meg is játszanám hogy valamikor ugyanígy csinálnék ahogy ők.váratlanul mennék-de valami nagyon rossz időpontban,amikor tuti nem örülnének..

2018. jan. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig hozzánk párom szülei jártak így, rendszeresen szombaton beállítottak reggel hét körül, amikor mi még aludtunk... Egy ideig próbáltunk "cukik" és türelmesek lenni, aztán egyik alkalommal akkor jöttek, amikor egész éjjel ébren voltunk a gyerek betegsége miatt. Akkor a páromból kitört az ősember családapa, azóta egyetlen alkalommal jöttek (akkor nem voltunk itthon, utólag mondták el, hogy jöttek és irgum-burgum hogy lehettünk ilyenek, nem voltunk itthon), végül leszoktak róla.


Nálatok is a megoldás annyi, hogy egyértelműen közlitek velük, hogy most nem értek rá, máskor szóljanak előre, most pedig menjenek innen. Tudom, bunkóságnak tűnik, de még nagyobb tirpákság rendszeresen csak úgy beállítani valahová.

2018. jan. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!