Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik váratlanul lettek terhese...

Akik váratlanul lettek terhesek, nektek a párotok hogy reagált? Későbbiekben hogy alakult?

Figyelt kérdés

Nyáron terhes lettem gyógyszer mellet. Párom elsőnap szószerint örült olyat láttam a szemében mint még soha aztán rá 2 napra közölte hogy nem tarthatom meg ami ugyan rosszul esett csalódott voltam de megértettem és beláttam hogy felelőtlenség lenne szülni a semmire mert mindketten a szüleinkel élünk még 23 évesek vagyunk és dolgozunk. Lenne hova menni mert van egy üres házuk csak ő abba a faluba nem akar élni mert sok az ellenségük ezért is költöztek át egy másik faluba. Most jön a lényeg!! Abba kellet hagynom a gyógyszert. Ugyan nem védekeztünk csak megszakítással,de terhes lettem rögtön. Tudom hogy nem tervezett még babát és hogy nem készült fel rá de én mégegyszer nem lennék képes elvetetni megint,csak annyira rosszul esik hogy így áll hozzá kb mintha haragudna rám úgy beszél velem és azon jár az agyam hogy ha így viselkedik akkor miért tartsam meg. Úgy gondolom más ember megoldásokat keres nem kifogásokat. Ti hogy éltétwk meg ha párotok így reagált? Megváltozott később? Én komolyan azt érzem hogy haragszik rám és nekem ez borzasztó lenne ha terhességem alatt is meg persze utána is igy viselkedne. Egyébként már 6 éve együtt vagyunk.

Jelenleg passzívan állok hozzá rajta múlik mert ha már az egyik(jelenleg ő) nem akarja akkor azt már megverte az Isten. De ha most is azt mondja vetessem el valószínű hogy elhagyom. Ti mit gondoltok? Hogy volt nálatok?



2017. ápr. 20. 09:31
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
75%

hol váratlan az a terhesség, ahol a nő nem szed bogyót, a pasi nem húz gumit?! és nincs védekezés? az a tervezett.

és ez a második ab. lenne 23 évesen. gratulálok!

meg akarod tartani? van pénzed? el tudsz költözni? ha egyedül fel tudod nevelni, nem anyád nyakán élve, tartsd meg, ha nem, akkor vetesd el, és köttesd el magad, vagy válts bérletet abortuszra. ja a pasid elhagynám, mint a franc

2017. ápr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
73%
Ez elképesztő. Neked a párod mondja meg, mit csinálhatsz és mit nem? Téged meg se kérdezett, hogy mit akarsz? Az meg eszébe se jutott, hogy gumit húzzon, amikor nem szedhetsz fogamzásgátlót?? És mi az, hogy "passzívan állsz hozzá" a terhességedhez? Egy gyerek nem olyan döntés, hogy zöld vagy sárga pólót vegyek-e. TE akarsz gyereket, készen állsz rá, hogy szülő légy, fel tudod nevelni a pasid nélkül is, van, ahova vidd a kórházból, lenne segítséged? EZT gondold végig, a pasidat meg hajtsd el a fenébe. Társat keress magadnak, ne rabszolgatartót.
2017. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
93%

Ezt én sem igazán értem.

Oké, az első baleset volt, mert gyógyszer mellett lettél terhes. Váratlan volt, nem álltatok készen rá.

Na de ha nem álltok készen, tudjátok, hogy nem adottak a feltételek, akkor mi a francban nem védekeztek??????????? Mit gondoltál, hogy ha először nem akarta, akkor másodszorra miért akarná???

Húzzatok gumit! A barátodnak meg nincs oka haragudni rá. Neki se jutott eszébe, hogy védekezni kéne.

2017. ápr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
87%
Egy arany ember lehet.
2017. ápr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
86%

Feleségem pont ilyen volt... nem várt gyerek miatt romlott meg a kapcsolatuk az előző párjával... utálta a srác, hogy nincs semmiük, de megtartotta a gyereket... így mikor 2 éves volt a pici, el is hagyta...

Én mikor megismertem a feleségemet már 6 éves volt a pici, én 30 ráadásul 90ezret kerestem, szüleimnél éltem, amit kerestem azt el is buloztam, egyáltalán nem voltam felkészülve egy kapcsolatra sem, nemhogy egy gyerekre...

Barátnőm eladósodott így elkezdtem neki adni a teljes fizetésemet engem meg eltartott anyám.

Aztán becsúszott, hogy terhes lett... ő el akarta vetetni, mondván, hogy nincs semmink, én aznap beálltam a tükör elé és megbeszéltem magammal a dolgot, hogy ha fene fenét eszik is megszületik az a gyerwk és jó életünk lesz... persze sokat számított, hogy volt kire támaszkodnom... de asszonykámat beköltöztettül a gyerekkel hozzánk/anyukámhoz, én pedig jobb híján nekiálltam kamion jogsit csinállni.

Ma veszélyes anyag szállításból élek, minden nap otthon alszom, a saját házamban és nem kell nélkülöznünk semmiben...


A lányom(nevelt) 12éves, apukája havonta 1*fizetéa után viszi el... mert csak akkor tud az apja lenni...

Aki tehernek látja a gyereket az mindig is tehernek fogja látni... én soha nem láttam tehernek, mindig is a célom volt... és mióta van azóta csakis inspirál.

2017. ápr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
87%
Hogy volt nálunk? Hát normális párok beszélgetnek, ha akarnak gyereket nem védekeznek ha nem akkor igen. Mégis miért nem védekeztél? Jó neked, hogy minden évben mész abortuszra? Ideje felnőni és felelőséget vállalni.
2017. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
80%

Mi abban a váratlan teherbeesés, hogy ha nem védekeztek, akkor teherbe esel? Mindenki tudja, hogy a megszakítás nem védekezés, ha nem akart felcsinálni, nem kellett volna a gumin spórolnia! Csak saját magára haragudhat!

Neked viszont nem kellene megtartanod azt a gyereket, bármennyire is nem akarsz megint abortuszra menni. Ilyen mentalitással, meg ilyen aranyember mellett, ráadásul úgy, hogy gyakorlatilag együtt sem éltetek... Olyan gyorsan egyedülálló, máson élősködő/gyesen tengődő anyukaként találod magadat 23 évesen, hogy csak na! Nem akarnál inkább normális életet, normális, felnőtt módjára gondolkozó, felelősségteljes párt (na, meg Te is azzá válhatnál már...), és úgy családot alapítani, hogy tudod is, hogy kivel vagy együtt? Úgy értem, előbb összeköltözve megismerni a másikat, hogy ne ilyen szitukban derüljön ki, hogy milyen egy tróger?

Egy gyerek nem játék, ne cseszd el az életét azzal, hogy ilyen körülmények közé leszülöd...

2017. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ne tartsd meg, hiszen semmi sem adott hozzá. Se megélhetés, se igazi társ.

Viszont a párodat se tartsd meg. Szexeltek védekezés nélkül, aztán meglepődik, hogy terhes lettél :) Nem is értem. Mit gondolt?

2017. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
93%

Hát szerintem ritka felelőtlenek vagytok már ne is haragudj.

Valamint valahogy azt érzem nem is bánod, hogy újra teherbe estél, mintha azt várnád, hogy majd azt mondja a párod, hogy na jó, őt már ne vetessük el.

2017. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
6#-on kívül senkinek nem sikerült érdembeli választ adni.
2017. ápr. 20. 10:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!