Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy-két rokonom mindig mondoga...

Egy-két rokonom mindig mondogatja, hogy rendes és okos vagyok, de néha már fájdalmasan burokban élek. Miért baj az?

Figyelt kérdés

Hiszen a társadalmi különbségek is erre épültek. A sajtó és a rádió előtt a nemesség meg a királyi család teljesen el volt zárva a közemberektől. Az átlagember is el van zárva a hajléktalanoktól pl. vagy a fejlődő országoktól.

Egészséges vagyok, egyke, a szüleim pénzesek, és mindent megkaptam, amit akartam, de mindig tudtam, hogy az a szüleim pénze, és nem jár nekem alanyi jogon. Jól tanulok, jó szakra akarok menni (mérnök, közgazdász), és ha egyetemre megyek, kapok egy lakást a szüleimtől.

Anyám családbájában mamám kb. szemrehányásként mondja, hogy mi mentünk többször külföldre nyaralni, meg járunk színházba, moziba, könyvtárba, és ő egyikben se volt soha. Nagybátyáméknak három gyereke van és kb fele annyi fizetésből kell kijönniük 5 emberre, mint nekünk 3-ra. De mindig megkapom, hogy, én nem tudhatok semmit, mert sosem hallottam olyat a szüleimtől, hogy nincs erre vagy arra pénz, mehogy nekem sosem kellett osztoznom semmin.

De mi a fnét csináljak, ha szimplán szerencsés? Nem dicsekszem azzal, hogy mennyi mindenem van.


És akkor mindenki burokban él, ahol egészséges a családi környezet, egy gyerek van, és sosem voltak anyagi problémák?


16/L


2018. febr. 16. 07:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%

Tudni kéne mire mondják ezt pontosan. Valószínűleg van egy-két megnyilvánulásod, ami ezt kiváltja belőlük.


Vagy csak szimplán irigyek. Ha rendes és okos vagy, akkor mindegy :) Az élet meg majd ha akar akkor összetöri a burkodat, ha szerencsés vagyok, akkor meg nem.


Ne aggódj előre ezen, csak maradj rendes :)

2018. febr. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
60%

"mamám kb. szemrehányásként mondja, hogy mi mentünk többször külföldre nyaralni, meg járunk színházba, moziba, könyvtárba, és ő egyikben se volt soha"


Biztos jólesne neki, ha időnként magatokkal vinnétek őt is...


Igyekezz továbbra is nem felvágni, és próbáld kitalálni, hogy hogyan könnyíthetitek meg a rokonaitok, meg mások életét a pénzetekkel - amiből egyre több sorsáról te döntesz, gondolom. De egyébként nem kell amiatt lelkiismeretfurdalásodnak lenni, hogy jó körülmények közé születtél. Nem is tehetsz róla, meg nem is baj semmiféle szempontból. Az a baj, ha bután használja az ember azt a pénzt, ami az ölébe hull. Te okosan használd mindazt, ami neked jutott: tanulj jól továbbra is, stb., ahogy eddig, ne pazarolj, amire már nincs szükséged ajándékozd el, ne a szemétbe dobd, ilyenek. Biztos irígység is van a bántó megjegyzésekben, de azért valamilyen szinten érdemes elgondolkodni rajtuk. De csak annyira, hogy ne érezd magad rosszul a bőrödben olyan dolgok miatt, amikről nem tehetsz. Aztán majd érdemes lesz elmenned diákmunkára is, hogy jobban kiláss a burokból. ;-) Már csak kalandvágyból is. :)

2018. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
34%
16 évesen miért ne lenne normális ha burokban élsz, egy normális szülő próbálja megtartani ezt a burokat ameddig tudja. Persze legyél tekintettel arra hogy nem mindenki él így. Szerintem nagyiékat az idegesíti hogy még nekik küzdeni kellett neked meg van mindened és hogy ebben nem osztozkodsz. Néha vigyétek el valahova
2018. febr. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
46%
Figyelj örülj, hogy van és nem sajnálják tőled a szüleid ... nem muszaj nagy dobra verni a dolgot de azert jobb a van mint a nincs, nagyid meg még él ugyh. eljarhat szinhazba meg külföldre meg moziba is, hogy nagybátyádeknak annyiból kell kijönni amennyiből az az ő dolguk, pld van aki keres havonta 1000 eurt es egyedül van van aki 300 at es vannak négyen, te erről nem tehetsz nem a te hibád ne enged, hogy lelkiismeret furdallást okozzanak neked evvel kapcsolatban, inkább basználd okosan az erőforrást tanulj minnél többet minnél jobb iskolákban
2018. febr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem a pénz miatt mondják, hogy burokban élsz, hanem azért, mert keveset mozdulsz ki otthonról, jól érzed magad a saját világodban, ami alapvetően nem baj, csak ha hívnak valahová, akkor ne mondj mindig nemet.
2018. febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Nem arrolvan szo szo szerint mondjak h burokban elek mert nem vagyok problemas tini meg nem elek problemas csaladban es anyaeknak nemkell kuporgatnia a penzt.


Kicsit neha tapintatlnan tudok lenni masok anyagi lehetosegei miatt de nem vagyok rosszindulatu.


Viszont nem tartom egeszsegesnek hogy felnott emberek egy tini elott magyarazkodnak hogy ok azert nem vittek sokra mert nekik nem volt annyi lehetoseguk.

2018. febr. 16. 08:55
 7/31 anonim ***** válasza:
58%

Elég fura nagymamád van. Nálunk inkább örültek, hogy nekem jobb, könnyebb életem lett, mint nekik.

Mi nem voltunk gazdagok gyerekkoromban, de akkor is jártunk időnként színházba, moziba, könyvtárba. Iskolával, osztállyal is. Úgyhogy ezek nem olyan luxus dolgok.

Szerintem normális, hogy segítenek a szüleid és pl. nem éheztetnek direkt, mert mások éheznek :D

2018. febr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
31%
HA a mamád nélkülöz, míg ti jól éltek, akkor megértem, hogy beszólt. De ha nem így van, akkor semmi köze hozzá. Bár mondjuk én biztos adnék a rokonnak néha, ha nekem sok van, neki meg kevés.
2018. febr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%

"Kicsit neha tapintatlnan tudok lenni masok anyagi lehetosegei miatt de nem vagyok rosszindulatu."

Kezdenek kijönni a sötétebb dolgok.

Egyet megtanultam a gyakorin: Ha a kérdező A-t állít és a rokonok B-t, akkor az hót ziher hogy a valóság egyikhez se közelít, csak azt ide nem írja le senki.

2018. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

"mindig tudtam, hogy az a szüleim pénze, és nem jár nekem alanyi jogon"

"Kicsit neha tapintatlnan tudok lenni masok anyagi lehetosegei miatt de nem vagyok rosszindulatu"


Kicsit se üti egymást a kettő.

2018. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!