Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért lehet az, hogy a mai...

Miért lehet az, hogy a mai napig rossz érzés fog el egy megtörtént baleset miatt?

Figyelt kérdés

11 éves voltam amikor az unokatestvérem 19 évesen egy balesetben meghalt.

Személy szerint nem volt szoros kapcsolatom vele, főleg az életkori különbségek miatt.

Régen sokat jártak át hozzánk, családi összejövetelek,beszélgetések stb...

Nekem az unokatestvérem valamilyen szinten a példaképem volt, mert mindig csodáltam a szépségét, hogy mennyire népszerű, mennyien szeretik.Nagyszerű baráti társasága volt és így tovább.E mellett gazdagok is voltak, mindene megvolt.



Több mint 8 éve történt a baleset, szórakozni indultak, a barátja vezette az apja alig pár éves luxusautóját, 4-en ültek az autóban, és több mint 150 feletti sebességgel fának csapódtak.

A barátja túlélte, az autó a jobb oldalával csapódott neki egy hatalmas fának, akik a jobboldalt ültek meghaltak.(az unokatestvérem, és az egyik barátjuk)


Gyerekként ez nagyon megviselt, rettenetesen sajnáltam nagynénémet a fájdalma miatt, és nem igazán tudtam felfogni.

Mindent tudni akartam a balesetről, az internet segítségével szinte mindent meg is tudtam.Főleg kommentekből tudtam meg apró részleteket, amiket később a család is megerősített.


Mindig próbáltam úgy tenni, mintha nem viselne meg, ezzel azt éreztem,hogy "nagy és erős" vagyok, de gyakran voltam emiatt rosszkedvű.

Hogy hiába volt meg mindene,hiába volt szép, ennyi kellett ahhoz,hogy elmúljon.

A szülei azóta elváltak, a vállalkozásuk is csődbe ment, már nem úgy élne mint régen, anyagilag sem.

Alig beszélünk velük, ritkán látjuk egymást.


Sok idő telt el, de a mai napig tud fájni, ha belegondolok, hogy milyen lenne most, hogy nézne ki, milyen lenne a kapcsolatunk, összejárna e még a család...minden más lenne.


Bárcsak lehetne valamit tenni,hogy ne induljanak útnak, vagy csak azért,hogy ne 150 feletti tempóval menjenek, semmi értelme nem volt, és ez lett a vége.


2018. febr. 27. 19:17
 1/5 anonim válasza:
70%

A kérdést nem igazán értem,de valószínűleg azért van rád hatással mivel mégis csak a rokonod volt bár hiába nem volt szorosabb kapcsolatotok mégis csak rokon.

És mint írtad a példaképed volt.

Sajnálom az esetet,nagyon fiatal volt.

2018. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából azt nem tudom,hogy ennyi idő után is miért olyan nehéz, miért tud még most is letaglózni.

Nagymamámmal sokkal szorosabb volt a kapcsolatom, ő pár éve halt meg, de az ő halálával kapcsolatban nem fog el utólag ilyen szintű rossz érzés.

Lehetséges e,hogy azért mert gyerek voltak amikor ez történt, és gyakorlatilag egyedül kellett feldolgoznom?Vagy normális ez, másoknál is előfordul?

2018. febr. 27. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Talán ez az eset döbbentett rá arra, hogy az életben milyen szélsőségek vannak és milyen gyorsan képes minden összeomlani ami az anyagi jóléttel kapcsolatos. Kamaszkorban az ilyen élmények elementáris erővel hatnak. Valószínű, hogy nagynénédék válása és a vállalkozásuk csődje is ezzel a tragédiával kapcsolatos, ennek a következménye, hisz ez szinte szó szerint derült égből villámcsapás volt.
2018. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, tudod, én az ilyen embert csak szprmentén sajnálom.


Aki beül egy vadállat mellé és NEM SZÁLL KI, az maga írja alá a halálos ítéletét.


Lehet lepontozni, én is ültem be olyan ember mellé, akiről álmomban nem gondoltam volna, hogy menőzik - nem is BMW-je volt. 1000 m után kiszálltam és inkább mentem gyalog.

Másnap írták osztályfórumon, hogy a csaj meghalt.

2018. febr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon megható volt amit írtálde szerintem egy irigy kislány voltál akkoriban,és most szeretnél krokodil könnyeket hullatni azért akit nem bírtál sohasem.A soraid elemzése erre utal
2018. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!