Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szóljak bele? Érdemes lenne...

Szóljak bele? Érdemes lenne "kiosztani"?

Figyelt kérdés

21 éves unokatesómról lenne szó. Az anyjától elvették és az apja (keresztapum) helyett nagymamámhoz költözött. Én már ezt se nézem jó szemmel, de mamám mindent lenyel, így mondta, hogy persze, menjen csak hozzá. Ez eddig többé-kevésbé rendbe is lenne.

Mamámmal nagyon pofátlanul viselkedik, nem segít a házimunkákban, amikor nagymamám télen eltörte a lábát, akkor cseszett pl.elmenni boltba, hiszen el tud menni a nagymamám is járógipsszel. Nagymamám 14 éve a kanapén alszik a nappaliban, amikor unaktesómnak külön szobája van. Oda Mama "persze" semmit nem pakolhat. Délben kel, éjszaka fent van, suliba elvileg jár. Gondolom a költségekbe semennyit nem ad bele, így nagymamám 68(!) évesen is, munkájából kifolyólag 5-10 kilométereket biciklizik naponta, megy az ügyfelekhez.

Anyum (mamám lánya) nem nézi jó szemmel, többször szólt neki, amikor ott vagyunk, akkor normálisan viselkedik, amúgy meg nem. Keresztapumat nem annyira hatja meg....


Ünnepnapokkor találkozunk rendszeresen. Egyszerűen 21 évesen még mindig úgy viselkedik, mint egy lázadó, hisztis kamasz, én érettebb vagyok nála, pedig 17 éves vagyok...

Vagy hagyjam rá, majd Mamám intézkedik? De azt sem akarom, hogy beleroskadjon a sok munkába, ilyen idősen a virágait kellene locsolni, a macskát gondozni, nyugdíjasklubba járni.

Ha beleszólok: akkor valszeg ezzel Keresztapumat is megbántom, nyilván unokatesómat. Viszont ők nem igazán érdekelnek, viszont Mamámat nagyon sajnálom. Nem ezt érdemli.


2018. ápr. 29. 23:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ok nélkül senkit se vesznek el az Anyjától,mondom ezt ugy h az Édesanyám gyermekvédelmis...
2018. ápr. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Piás,(talán még drogos is) volt az anyja, volt hogy 3-4 napra egyedül hagyta kaja, innivaló nélkül a 4 gyereket (köztük egy 2 évest)
2018. ápr. 29. 23:47
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Nincs több kérdésem,persze h ilyen lett a "gyerek",ezekben a családokban nem csak az anya apa ,az egész család problémás. A gyerek meg ilyen lesz, hála annak h mentális beteg családba a drogos piások lelki sérültek stb-k vállalják.
2018. ápr. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a mamád azt nem mondja, hogy elég volt, nem tudja vállalni, hogy nala legyen, addig semmit nem tehetsz.
2018. ápr. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt tettem fel kérdést hasonló volt aszitu nagyon. Kiosztottam az illetőt, de csak rosszabb lett a helyzet. Borzalmasan idegesítő, de igaza van az előzőnek. Ráadásul az idősebb nőkben még jobban benne van ez a tékozló fiú pátyolgatás dolog, még jobban fogja védeni.
2018. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Miért is lenne az egész család problémás kedves 3-as? Az anyja nem volt normális, keresztapumról is megvan a véleményem, de mi, többiek normálisak vagyunk...
2018. ápr. 30. 10:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Aha.. Nem a gyereket kéne kiosztanod,hanem a kedves Édesanyját..
2018. ápr. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahol meg vki piás drogos lesz,és elveszik a gyerekét,az eleve problémás család,maradjunk annyiban.
2018. ápr. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!