Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Te megsértődnél, ha a gyereked...

Te megsértődnél, ha a gyereked nem lehetne koszorúslány?

Figyelt kérdés

Sógornőm teljesen kiakadt és megsértődött rám mikor elmondtam neki, hogy egyetlen egy koszorúslány lesz az esküvőnkön az a lányunk.

Azóta kaptam tőle egy kioktató levelet és letiltott mindenhonnan.


2018. máj. 28. 20:31
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
44%
Nem sértődnék meg, de szomorú lennék, mert a gyerekem nagyon szeretne koszorúslány lenni.
2018. máj. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%

Én inkább megfordítanám a kérdést, amennyiban a sógornődnek ez boldogságot okozna, akkor miért nem szerzel neki örömöt, ha az neked nem kerül semmibe? :)


Amúgy pedig egyértelműen nem sértődnék meg, főleg hogy erre a "posztra" az embereket megkérni szokták és nem jelentkezni.

2018. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
83%

Hát szerintem, ha valakinek már van saját gyereke az esküvőjén, abszolút jogos, ha őt szeretné ott látni koszorúslányként. Szerintem ez egyáltalán nem furcsa részedről, és a sógornőd megérthetné, hogy ez a nap a Ti nagy napotok lesz.

Persze ez csak az én véleményem, és én alapvetően nem szeretek középpontban lenni, szóval fel sem merülne bennem, hogy én erőltessem rá a saját gyerekemet másra mint koszorúslányt, vagy megsértődjek amiatt, hogy nem lehet az...

Egyébként voltam olyan esküvőn, ahol semmi szerepe nem volt a koszorúslányoknak, csak annyi, hogy kaptak a kezükbe egy szép kis csokrot, aminek örültek, és a menyasszony meg a vőlegény előtt sétáltak be a szertartásokra... de nyilván ez is szokás kérdése. :)

2018. máj. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem normális így besértődni. Esetleg ha a kislánya nagyon szeretne, akkor megkérdezhette volna, vagy beszélgethettetek volna erről, de elég gyerekes, hogy letiltott mindenhonnan... Szerintem ne húzd fel magad rajta és ne is foglalkozz vele. Ilyen érzelmi zsarolásnak ne engedj, főleg ilyen piti ügyben. Ha csak ők nem lennének meghívva és mindenki más igen akkor még talán tudnék azonosulni vele, de ez nevetséges.
2018. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Ez a te esküvőd, minden úgy lesz ahogyan azt te szeretnéd. Te is jogosan kiakadhatnál, hogy nem lehet az az esküvődön amit te akarsz és más beleokoskodik. Semmi köze nincs a sogornődnek ehhez, óvoda amit művel. Ráadásul van egy saját lányod, így aztán tényleg indokolatlan a hiszti.

Én pl. egy max 50 fős esküvőt szeretnék és jött nekem is a csesztetés, hogy xy nagynéni már úgy elmenne egy jó lagziba, meg a rokonoknak jár ennyi, hogy mulathassanak stb. Szarok rá, nem fogok millióikból megzabáltatni olyanokat akik amúgy rám sem nyitják az ajtót.

2018. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom eddig se volt rozsás ez a viszony kulonben meg lett volna felnőttként beszélve tiltogatás duzzogás nélkül.
2018. máj. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy sértődnék meg. :D

Biztos azt akarta, hogy a tündibündi hercegnője legyen a főatrakció...

2018. máj. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Te esküvőd, te döntésed, pont. Sógornőd meg nem normális ha ilyenen így besértődik.
2018. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem sértődnék meg, de a helyedben ezentúl pontosan ennyire venném komolyan a "sógornőt". Dedós szinten áll szegény.
2018. máj. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Óóóóóóóóóóóó, de jellemző ez!


Figyelj csak kérdező!

Nem a kislány, az érintett van megsértődve, hogy ő nem lehet koszorúslány!

Hanem a kedves édesanyja, hogy az Ő Csodálatos Kislánya nem lehet főattrakció a te esküvődön! Ő ment le a hisztis kislány szintjére. :DDDD


Nos, ha nem is volt ilyen élményem, de nálunk is volt hasonló okoskodás. A teljes sztori a következő:

Nekem és menyasszonyomnak (ma: feleségemnek) is van egy-egy testvérünk, mindegyikük családos, mindkét családban van egy-egy kislány, akik akkor éppen 10 évesek voltak. Szóval hamar jött az egyezség: ők ketten legyenek felkérve koszorúlánynak, ezt ők örömmel el is fogadták. Rajtuk kívül a bátyámnak volt még két fia, a nagyobbik akkor 8 éves volt (a kisebbik csupán két éves). Egyszer csak anyukám elkezdte mondogatni, hogy a 8 éves unokaöcsém is vonulhatna ott, mert így, mert úgy. Nos, ez a fiú eléggé kiszámíthatatlan természetű volt, a legkevésbé sem akartam volna, hogy esetleg valami hirtelen sértettség miatt jelenetet rendezzen ott. Továbbá anyukám kisebbik húgának is volt egy 8 éves fia. Utána őt akarta anyukám elég erőszakosan tukmálni, mert "Sanyika nem bírja ki, ha nem szerepelhet ott". Mire epésen megjegyeztem, hogy talán inkább Sanyika anyukája nem bírja ki, ha nem szerepelhet ott a fiacskája. :DDD .... Aztán élesen hozzátettem, hogy olyan fogalom, hogy koszorúsfiú, nincsen, ezért egyikük sem fog vonulni ott és kész.

Szerencsére ebből nem volt sértődés, szerintem nem is annyira a szüleik akarták ezt, csak anyukám magánakciója volt.


De mindenesetre nagyon is átérzem a kérdező helyzetét.

Én még azt is megkérdezném magamtól és páromtól: aki kioktat és letilt, annak vajon van-e bármi keresnivalója az esküvőnkön????

2018. máj. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!