Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elvinnéd a szerényen élő...

Elvinnéd a szerényen élő nővéred két kisgyerekét külföldre, hogy világot lássanak? Megsértődnél szülőként ezen az ajánlaton?

Figyelt kérdés

A tesómmal jó a kapcsolatunk. De van egy tabu köztünk, mivel ők egyik napról a másikra élnek, ezért pénzügyekről soha sem beszélünk. A számláik egy részét és az étkezésüket anyuék fizetik, ezt is csak anyutól tudom.

Van egy 6 és egy 4 éves gyerekük, akikkel jóban vagyunk, szoktuk őket programra vinni a szüleik nélkül. Nekünk is van egy babánk. Megyünk tavasszal egy szigetre és arra gondoltam, őket is vinnénk. Még sohasem voltak sehol a megyehatáron kívül. Anyuéknál szoktak nyaralni 1,5 hónapot szülők nélkül minden évben, szóval elvannak másokkal is. Mi fizetnénk ott nekik mindent, a tesóméknak nem kellene beleszállniuk pénzzel. A gyerekeket nem tudom előre megkérdezni, jönnének-e, mert az anyjukat akarom előbb. Viszont félek, hogy megbántódik a tesóm, hogy elvinnénk őket nyaralni, mert ez az ő "feladatuk" lenne meg nem is tudom.



2016. aug. 14. 09:13
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
79%
A helyedben elvinném, a helyében nem sértődnék meg. (Viszont nem engedném el az ilyen kicsi gyerekemet mással külföldre.)
2016. aug. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
26%
Nem, nem vinnem el őket és szülőként se örülnék egy ilyen ajánlatnak. Programok oké, de távoli utazás nem. Pla e, hogy ovi és iskola is van már tavasszal.
2016. aug. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
76%

Nem. 4 és 6 évesnek nem "buli", hogy világot láthat. Nagyobb buli, ha a szüleivel nyaral akar szerényebb körülmények között.

Kamaszként már többnyire máshogy van.

2016. aug. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy nincs suli még a nagyobbnak, és az oviból egyébként is sokat hiányoznak. A tesóm otthon dolgozik és ha "nincs kedvük, nem kell menniük" alapon van az ovi.
2016. aug. 14. 09:22
 5/46 anonim ***** válasza:
31%
Aha. Kár hogyan óvoda jopar éve kötelező 3 éves kortól, de ne zavarjon. Legközelebb figyelj oda jobban, hogy egy hihetőnek tűnő kamukerdest ne ront el ilyen buta hibaval
2016. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Sajnos erről csak a nővérem elmondásából tudok, azt mondta, hogy sokat hiányzott a nagyobb, ezért (sem) ment még suliba idén. Nem tudom, hogyan tudja igazolni vagy ez hogyan megy.
2016. aug. 14. 09:27
 7/46 anonim ***** válasza:
67%

"Nem. 4 és 6 évesnek nem "buli", hogy világot láthat."


Vitatkoznék vele, én 4-5 éves koromban éltem egy évet egy távoli földrészen. Ez megviselt valamelyest, ezért nem ajánlanám, de néhány hetes nyaralás szerintem belefér, abból inkább a pozitívumokat látja egy gyerek (nyilván ha nem szembesül állandóan számára negatív dolgokkal). Nekem a kint élés nyűg volt, viszont óriási élmények értek közben, ezért elképzelhető, hogy egy nyaralásszerű rövidebb tartózkodás számukra lehetne inkább pozitív.

2016. aug. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
87%
Előre leszegezném gyerkőcöm még nincs . De a 6 éves öcsém is élvezte a németországi "nyaralást" . Ovibol lehet hiányozni csak nagycsoportban kell az igazolás.
2016. aug. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
74%

7, a szüleivel lehet hogy buli lenne az is. De 4-6 évest értelmes ember nem visz csak úgy külföldre a szülei nélkül. Meg nem is enged.

Ha jót akarna a kérdező, befizetné a testvéréket együtt egy csaladi nyaralasra (valami olcsobbra), nem pedig a gyerekeket rangatna el.

2016. aug. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó ötlet! Bár teljes nyaralásra nem tudjuk őket befizetni, de beszélek anyuval, hogy jövőre valamit ötöljünk ki nekik. Egyébként így is jóakarat vezérelt.


Köszöntem az ovis infót, mi még nem tartunk a közelében sem, csak félmondatokat kapok el a témáról családban, médiában (étkeztetés, foglalkozások).

2016. aug. 14. 10:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!