Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nincs pénzem, hogy ajándékot...

Nincs pénzem, hogy ajándékot vegyek ballagásra, ezért le akarom mondani a meghívást, de hogy tegyem?

Figyelt kérdés
A srác aki ballag 14 éves és nem a rokonom, csak a keresztfiam féltestvére és nem is vagyok vele szoros kapcsolatban. Megígértem egy hónapja, hogy ott leszek a ballagásán, de nem nagyon tudnám finanszírozni az ajándékot, mert kevés pénzből élek, hitelt fizetek. Lemondhatom-e a meghívást pl. arra hivatkozva, hogy nem adtak nekem szabit arra a szombati napra a munkahelyen, mert egyébként hétvégén is dolgozni szoktam. Most is csak 2 ezer forintom van és csak egy hét múlva kapok fizetést. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. jún. 1. 05:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a szüleimtől kaptam csak komolyabb ajándékot, a többiektől egy virágot vagy csokit tehát nem nagy ajándékot. Persze hogy ha ez nem megoldható vagy ha nem akarsz menni akkor mond le.
2018. jún. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%

egy 8.as ballagásból tényleg nem kell ekkora ügyet csinálni..főleg ha ilyen távoli ismerős.

Én sem értem hogy miért nem elég a szűk rokonság.. (szülők nagyszülők,testvérek)

2018. jún. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
Miért nem elég.. mert sokan pénzszerzési lehetőséget látnak benne sajnos. Ha hozna pénzt a szomszéd utcai kutyákat is meghívnák.
2018. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj belőle problémát, mondd le és kész. HA kellemetlen, akkor fogd a munkahelyedre, abba nem köthetnek bele. Már csak azért se érezd magad rosszul, mert ha ennyire semmi a kapcsolat, a meghívás nem a személyednek, hanem a pénztárcádnak szól.
2018. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%

1. az fel sem merül, hogy az IGAZAT mondd


2. ha nekem hülye kamuval jönnél, ahelyett, hogy őszintén elém állnál, mi a helyzet az életben nem hinnnék el neked többé semmit.

2018. jún. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. Ha tudod hogy fájna az illetőnek akkor miért ne lehetne egy picit hazudni? Miért akarnál másnak fájdalmat okozni amikor egyszerűen elkerülhető? Tényleg érdekel a véleményed erről
2018. jún. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a mi családunkat hivtak ballagasra azt mondtak h szuleim h: Elmehetunk, de nem tudunk venni semmit, mert nem állunk ugy. Es persze mondták, h nemgond.
2018. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Siman lemondod annyival, hogy "közbejött valami", nem tudsz menni. Vagy elmész és adsz neki virágot, vagy egy desszertet. Mégis, a keresztfiad feltestvérének, mit kellene adnod ajándékba, toronyórát, lánccal?
2018. jún. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!