Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meg lehet szokni a nagycsaládot?

Meg lehet szokni a nagycsaládot?

Figyelt kérdés

Nekem nem jutott sem nagyszülő, sem keresztszülő, egy-két nagynéni pár évente befigyelt, de úgy igazán nem ismertem az összetartó nagycsalád fogalmát.

Nemrég lett munkahelyem, és több munkatársam is beszél arról, hogy minden hétvégén menni "kell" anyához, testvérhez, akárkihez ebédre/fát pakolni/névnapozni/kisgyerekre vigyázni. De elmondásuk szerint ez nem teher, mert kölcsönösen segítik egymást. Hát, nem tudom. Én mindig magamra voltam utalva, és csak magamra számíthattam.

Én ezt hallva inkább tehernek érezném, nem is tudom, hogy el tudnám-e viselni ezt, ha a leendő páromnak ilyen a családja, azt meg lehetne szokni? Valahogy most az ellenkezője az érzésem.


2018. jún. 13. 13:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
szerintem ebbe bele kell születni. aki így nőtt fel annak ez természetes, ha nálatok más volt a helyzet akkor nehezen tudnád megszokni. pl. az én párom nem tud hozzászokni hogy néha muszáj valamilyen formában tartani a kapcsolatot az én családommal, pedig nekem nincs igazán nagy rokonságom és nem is gyakran érintkezek velük. de neki ez is sok.
2018. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt valaki vagy szereti, vagy nem. Sokan nem bírják elviselni, mások meg szeretik. Akinek teher, az lelép a világ másik felére. A kölcsönös segítség nagyon praktikus, de óhatatlanul beleszólnak abba, amibe nem kéne.
2018. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

Mi hárman voltunk. Anya-apa-én


Párom családja viszont nagyon nagy. Nagynénik, nagybácsik, sok-sok testvér, azok sok-sok gyerekeivel.


Tavaly karácsonykor döbbentem rá mekkora is a család (mindenkinek valami kis apróság kB 40 ezer Ft-ba került :D)


Nagyon nehéz megszokni, amikor náluk vagyok, mindig jön valami rokon+gyerekek.

Alig várom már hogy elkoltozzunk és csakis ketten legyünk (ő persze hetente párszor haza akar menni + néha testvéreihez). Nem mondom hogy ne menjen majd, persze, ha hiányoznak neki, de én pl a két szülőmhöz is csak ritkán megyek, akkor se sokáig :D

2018. jún. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk párom részéről „kicsi” a család . Nálunk ha összejövetel van szűk családi kör az azt jelenti ,hogy nagymamám ,a 3 lánya és az unokák .. igy vagyunk csak 18 an . Ha nagyobb összejövetel van akkor nagymama testvérei is ott vannak ,az Ő gyerekeik és unokáik . Nekünk megszokott dolog ez . Segítség kell akkor az is müködik . Ebbe valóban születni kell . Látom a páromon ,hogy nem igazán tudja hová tenni a dolgokat . A segítséggel nincs gondja nála inkább az összejövetelek okoznak gondot . Szülinapok , anyáknapja, gyereknap, húsvét ,karácsony és társai . Ilyenkor hangzavar és minimum 20 fő . Nem is az a furcsa neki ,hogy sokan vagyunk hanem ,hogy ezeken az ünnepeken összegyülünk mert náluk ilyenkor sem gyült össze a család .
2018. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Hát én utáltam, hogy gyakorlatilag néha volt olyan időszak, hogy minden hétvégén szülinap, névnap, összeröffenés, vigyázni a gyerekre, stb.

Marhára jól esett a napi 8 óra munka + 2 óra utazás mellett még a hétvégéimet is ilyen szarságokra áldozni.


Persze, ha nem ment az ember, akkor sértődés, "ott lesz a vasárnap pihenni", stb.


Eljöttem jó messzire, és végre nyugalom van, a párom meg én osztjuk be az időnket, nem kell boldog-boldogtalanhoz alkalmazkodni, bájologni fél napokat, stb.

2018. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

ebben nőttem fel, nem az, de nem tudtam megszokni sosem, gyerekként még csak-csak elvoltam, de mikor pénteken meló után még süssek, szombaton "buli", és ha négykor le akartam lépni "jaj, még ne", stb., és van fél vasárnap nyugim.


Kösz, ne!


Most hazamegyünk félévente,4 havonta, akkor okés, elmegyünk arra a pár helyre, de amúgy mi osszuk be az időnket, nem kell 10 másikhoz alkalmazkodni, stb. Sokkal jobb és kiegyensúlyozottabb az életünk.

2018. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

Gratulálok a lepontozónak!


Köszi... idióta.

2018. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Egyéni. Sok mindent meg tud szokni az ember, ha úgy nő fel, de nem akármit. Egy remetealkatnak pokoli lehet az ilyesmi, de annak is, aki egyszerűen szeret magának tervezni és ténykedni, nyilván a szűk család más.

De én a szűkebb családommal is viszonylag kevés kapcsolatot tartok, pedig szeretjük egymást. Pokoli lenne valakit minden héten felhívnom, a saját anyámmal nem tettük azt, miután elköltöztem tőle. Ilyen típusúak vagyunk, no.

A hétvégén pedig tudokmit csinálni a saját házamban, kertemben, valamikor túrázni is kell, így sincs elég idő mindenre... Engem határozottan zavarna, ha mennem kéne másokhoz. NÉHA, ha szüksége van rá, az OK, de minden hétvégén, dehogyis.

2018. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

#5: Ott lesz a vasárnap pihenni... Aha. Ott a ház, a kert (néha muszáj befőzni a rengeteg gyümölcsöt, de a fűnyírás is lehet sok), lehet, hogy az embernek MUSZÁJ 10 órás teljesítménytúrára mennie, mert egész héten ült és nem bírja és amúgyis le akar nézni egy hegyről, ahol nincs ember... Nekünk egyes szombatok nagybevásárlók, az egész nap rámegy parányi rokonlátogatással. S ugye, az ember szeretne otthon ülni, kenyeret és sütit sütni és kész. Napokig. Hetekig.

A párommal nem vagyok extrém energikusak, szükségünk van sok itthoni nyugalomra. Egy nagy családi nyüzsi szombatonként pont a hátunk közepére kellene.

Azt hiszem, ebbe nem gondolnak bele azok, akik szerint ott a vasárnap pihenni. S akármilyen trükkös hobbink, szenvedélyünk lehetne, ami időrabló.

2018. jún. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek zöldet adtam.


Ettől tartottam különben, hogy ebbe valóban születni kell. Ezek szerint egy pár esetén ha ellenkező a két családi helyzet, akkor az sok konfliktust szül. Akár nem is működhet egy ilyen párkapcsolat. :(

2018. jún. 13. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!