Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az emberek tényleg nem foglalk...

Az emberek tényleg nem foglalkoznak a családtagjaikkal meg a rokonságukkal? Miért jön ezzel mindenki karácsonykor?

Figyelt kérdés

Eléggé unom, hogy karácsony közeledtével, sok ismerősöm nagyképűen hangoztatja, hogy a rokonok egész évben le se sz*rják egymást, bezzeg karácsonykor, és emiatt kétszínű az ünnep.


Miért lenne ez így? Évente több alkalommal vendégül látjuk a rokonokat, tartjuk a kapcsolatot a külföldön élőkkel, halottak napján együtt megemlékezünk a már nem élőkről, felhívjuk egymást szülinapokon (nem mindenki, de egy családból mondjuk egy ember az egész család nevében). Karácsonykor egyik napon az anyukám rokonait hívjuk meg/látogatjuk meg, másik nap apukáméit.

Tényleg ez ritka lenne? Miért mondják, hogy a rokonok nem foglalkoznak egymással? Szerintem ha nem laktok közel egymáshoz, évi néhány alkalom teljesen jó. És nekem is van olyan unokatestvérem, akit nem kedvelek annyira, de a többi családtagját meg igen, szóval velük sem fogom megszüntetni a kapcsolatot.


2018. dec. 8. 17:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Azért mondják ezt mert így van. Aztán karácsonykor jön az össznépi kirakatszeretet, meg a "segiccsünkaszegényeken" mert ugye karácsonykor pózolni kell hogy hú de jótékonyak vagyunk... aztán az év többi részében le van carva.
2018. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező én veled értek egyet. Mi is évközben is foglalkozunk egymással.
2018. dec. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Lazy Lover ***** válasza:
92%
igen ! sok ismerősöm ki nem állhatja a rokonokat mondjuk én is.....
2018. dec. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Nekem nincsenek is rokonaim, de Karàcsonykor mindig àtjönnek.
2018. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Azért mert nálatok nem így van, még másnál lehet másképp.
2018. dec. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

Mert náluk biztosan így van.

De valóban gáz, hogy azt feltételezik, hogy akkor mindenki ilyen.

2018. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
"Eléggé unom, hogy karácsony közeledtével, sok ismerősöm nagyképűen hangoztatja, hogy a rokonok egész évben le se sz*rják egymást, bezzeg karácsonykor, és emiatt kétszínű az ünnep." És ebben mi a nagyképűség? Sokaknál ez tény.
2018. dec. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Azért mondják ezt mert így van. Aztán karácsonykor jön az össznépi kirakatszeretet, meg a "segiccsünkaszegényeken" mert ugye karácsonykor pózolni kell hogy hú de jótékonyak vagyunk... aztán az év többi részében le van carva."


De ezt miért kell általánosítani? Az én egyik rokonom zeneakadémista, és meghívott mindenféle fellépésére, már gyerekként is sokszor ott voltunk, amikor pl. szavalóversenyre ment. Ballagásokra, hasonlókra is elmentünk.


"Azért mert nálatok nem így van, még másnál lehet másképp."


Persze, lehet. Csak azt szoktam látni, hogy általánosítva mondják ezt az emberek. Néha még csak annyit mondasz, hogy a rokonok jönnek, és máris azzal jönnek, hogy minek. Kivetítik rám és ránk is a saját családi helyzetüket.


"És ebben mi a nagyképűség? Sokaknál ez tény."


Lehet, hogy rossz szót használtam. Az általánosítás zavar.


És miért nem szeretitek őket?

2018. dec. 8. 21:35
 9/18 A kérdező kommentje:
Meg én nem tartom bajnak, hogy pl. az unokatesóimmal nincs közös ízlésünk, vagy más érdekel. Más érdekel, ők fiúk, én lány vagyok stb. De nyaralni is voltunk együtt. Most az, hogy nem együtt járunk moziba, az nem baj szerintem.
2018. dec. 8. 21:36
 10/18 A kérdező kommentje:
*más korúak
2018. dec. 8. 21:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!