Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak, ha nem akarom,...

Mit csináljak, ha nem akarom, hogy az unokatestvérem barátnője velünk jöjjön?

Figyelt kérdés

Nem igazán szeretem a lányt, folyton okoskodik, meg arcoskodik, hogy pszichológus hallgató, egy beképzelt liba, aki világ életében megkapott mindent anyucitól, apucitól, csak csettintenie kellett. Unokatesóm pedig állandóan rángatja magával, bárhova megyünk. Múltkor már moziba se mentem velük, mert a lány is ment. Most szerveztünk a hétvégére grillezést, és akarja a barátnőjét is hozni. Én viszont nem akarom, hogy jöjjön, viszont ha megtiltom, akkor unokatesóm se jönne és meg is haragudna, plusz a többiek szemében is én lennék a rossz. Viszont nekem nincs kedvem egész nap őt bámulni meg hallgatni, mert állandóan ő akar a középpontban lenni, legszívesebben azt mondanám, hogy nem jöhet (a szőlő, ahol lenne a miénk), viszont ki sem akarom hagyni a programot csak miatta. Ti mit tennétek?


L/23


2019. ápr. 14. 22:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%

Nem hisztiznék ilyen hülyeségek miatt.

Mindent meg lehet beszélni ráadásul 23 évesen! Ne viselkedj úgy mint egy 12 éves kiskamasz.

Pont leírtad a kerdesedbe is, nem akarod hogy megharagudjon , akkor viseld el, beszélgess vele, legyél jó fej !

Alkalmakról van szó ezek szerint , ez nem a világ vége.

Unokatesód helyében ha tudnám hogy nem szereted a barátnőjét akkor keresnék inkább más elfoglaltságot és meglenne a véleményem rólad. Fiatalabb vagyok nálad két évvel , de mégis elviselek embereket azok kedvéért akik fontosak nekem.


21/L

2019. ápr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

"Unokatesód helyében ha tudnám hogy nem szereted a barátnőjét akkor keresnék inkább más elfoglaltságot és meglenne a véleményem rólad"


- szerinted kötelező valakit kedvelni csak azért mert rokonnal jár???


A kérdező nem kedveli és valószinűleg meg van rá az oka. Te mindenkinek azt mutatod, hogy kedveled vagy mi? Akkor viszont kétszinű vagy..


Kérdező, én mondjuk hivnám a csajt is- mármint jöjjön ha akar,- de nem hagynám, hogy félresöpörjön. Foglalkozz a többi vendéggel és érezd jól magad. Ha valamiről elkezd mesélni, ami téged nem érdekel, vagy ha úgy érzed, hogy túltolja a dolgot, akkor válts témát vagy ülj le olyanok közé, akikkel meg van a közös hang.

2019. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Kinyitod a szádat és jön a hang. Nem tudnál rá szólni?
2019. ápr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Azt hittem 13 vagy...
2019. ápr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ezt a programot valójában a szüleid tartják, és nincs beleszólásod, hogy kit hívnak. Szinte biztos vagyok benne, hogy se anyukád, se apukád nem kéri azt a saját testvérétől, hogy a saját gyerekét ugyan ne hozza már, mert nem bírod a barátnőjét. Pláne, ha csak neked van gondod vele.

Egyszerűen szólj rá, ha bántóan beszél. Ha nagyképű, ne válaszolj neki, olyankor nyilván a csodálatot várja, te ne mondj se jót, se rosszat. Egyébként most a központban van, ez normális, ő új a társaságban, meg kell ismerni. Rólad amúgy is hallanak unokatesóid, nagynénik, nagybácsik, biztos beszélnek telefonon szüleiddel, vagy találkoznak időnként és megbeszélik, hogy te milyen suliba jársz, hogyan tanulsz stb

2019. ápr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

A kérdésből nem derül ki mi az "arcoskodás"? Ahogy olvasom soraidat az unokatesód a barátnőjével egy szépnek induló kapcsolatba kezdtek.

Ha felszínesen nézünk egy embert nagyot csalódhatunk.

Tudnál mondani jó tulajdonságot arról a lányról?

Némi irigységet véltem felfedezni a hangulatból írt kérdésedben?

Beszélgessünk rólad:mi bánt téged a legjobban?

Nem te vagy a központban?

Tanulsz és erre büszke vagy?

Neked nincs jelenleg udvarlód?

Kommunikációs gondjaid vannak?

A szüleiddel nem olyan a kapcsolatod mint a lánynak a saját szüleivel?

Te mit szeretnél megkapni a saját szüleidtől?

Attól félsz elmarad az unokatesód és nem lesznek partik?

Kérlek,tisztázd magadban.

2019. ápr. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

Neked hogy esne ha nem vihetnéd a pasidat a családi összejövetelekre?

Ne foglalkozz a lánnyal, köszönj neki, ha kérdez válaszolj, legyél udvarias de ennyi, nem kell beszélgetned vele ha nem akarsz.

2019. ápr. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
4%

Esetleg mondhatnád, hogy családi program és most kivételesen ne hozzon senkit.

Te mit tanultál? A pszichológia eléggé büfé szak, nem értem miért kell ezzel felvágnia. Okos ember egyébként sem tesz ilyet.

2019. ápr. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Büfészak?? Tanuld 10 évig és rájössz..
2019. ápr. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó, nem a tanulással hanem utána az elhelyezkedési esélyekkel van a gond. Kb négyszeresét termelik ki az egyetemek annak a mennyiségnek, amelyet képes felvenni a munkaerőpiac, így jórészt munkanélküliképző.
2019. ápr. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!