Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van nagykorúsítani...

Mi értelme van nagykorúsítani a magát? Unokatestvérem 17 éves múlt, a barátnője terhes, összeakarnak házasodni h nagykorú lehessen.

Figyelt kérdés

Azt mondja azért h el tudjon menni dolgozni h eltartsa a családját,meg h a nevére vehesse a gyereket.


Én mondtam neki h tök felesleges most 2 tanuval házasodni ezért,mert hiába lessz nagykorú munkát ugyse kap mert nincs 18. Nevére meg 3 éves koráig veheti a gyereket,amint betölti a 18at megteszi.


Mondtam neki h inkább menjen magántanulonak és menjen orrba szájba diákmunkázni.


2013. nov. 22. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Az iskolát semmi esetben se hagyja abba, azt nem szabad!
2013. nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Nos, munka nelkul nem fogjak engedélyezni a házasságot, úgyhogy ugrott a terve.m
2013. nov. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

2-es: :DDDD


Ezt melyik filmből szedted? Munka nélkül nem engedélyezik a házasságot? Ki nem engedélyezi munka nélkül?

Jajj...

2013. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
A gyámhatóság.
2013. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Nos, kedves hármas, onnan szedtem, hogy kiskorurol van szó. Kiskoru eseten pedig a hazassagkotes csak es kizárólag gyamhivatali engedéllyel jöhet létre. Azt pedig csak es kizárólag akkor kapja meg, ha hitelt érdemlően bizonyítja, hogy önálló életre képes,e l tudja magat tartani. Pláne ez esetben, hogy születendő gyermekről is szó van, es gondolom a hazastars is kiskoru lenne. De pontozo csak le nyugodtan.
2013. nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Kiskorú csak a gyámhatóság előzetes engedélyével köthet házasságot. A gyámhatóság a házasságkötésre indokolt esetben és csak akkor adhat engedélyt, ha a házasuló a tizenhatodik életévét betöltötte. Az engedély megadásáról vagy megtagadásáról a gyámhatóság a szülő (törvényes képviselő) meghallgatása után határoz. Érvénytelen az a házasság, amelyet a házasuló a gyámhatóság engedélye nélkül, vagy a tizenhatodik életévének elérése előtt kötött.

A gyámhivatal a vonatkozó jogszabályok alapján a 16. évét betöltő házasulandó kérelmére – melyet személyesen terjeszt elő – lefolytatja az eljárást /házasulandók meghallgatása, kiskorú házasulandók törvényes képviselőjének meghallgatása, környezettanulmány készítése/, majd meghozza döntését.

A kérelmezőnek be kell csatolnia:

a háziorvos arra vonatkozó igazolását, hogy a kiskorú gyermek a házasságkötéshez szükséges testi és értelmi fejlettséggel rendelkezik,

a házasulandó felek jövedelemigazolását,

a családvédelmi szolgálat tanácsadásán való részvételt tanúsító igazolást,

a törvényes képviselő nyilatkozatát.


A házasságkötési engedély a gyámhivatali határozat jogerőre emelkedését követő 6 hónapig érvényes.

2013. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Ez azért van , hogy alkoholista felelőtlen szülők ne pofázhassanak bele ha a gyerek már felelős gondolkodású.
2013. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%
Az unokatesód is itt van a gyakorin mert pár napja ő írt ki kérdést, mint apuka..
2013. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A suli csak azért fontos neki most mert az iskolalátogatási miatt,mert azzal tud diákként dolgozni.Arra hajt h meglegyen a 2es mindenből,és még 18 ées oráig tudjon diákmunkázni. De most az anyósáék belebeszélték h házassággal nagykorusíthatja magát ,és mehet gyárba dolgozni... de én ugy tudom h gyárba s csak 18 évtől lehet menni...
2013. nov. 22. 20:05
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Faxa, hogy a sok agyatlan, akinek fogalma nincs rola, hogy hogyan is vannak a dolgok valójában pontozgat lefelé, mintha muszáj lenne.
2013. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!