Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyának miért nem elég soha...

Anyának miért nem elég soha semmi, amit csinálok?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, még otthon lakok nyáron, mert egyetemista vagyok. Eljárok dolgozni, amikor csak tudok (nyáron majdnem végig, és év közben is többször), itthon is segítek sokat. Az egész tetőtér az enyém takarítás szempontjából: az én szobám, apáék szobája, a fürdő, a wc, a közelekedő; itt mindig kiporszívózok, felmosok, bútorápolózok, ablakot tiszítok, ágyneműt cserélek, megcsinálom apa után is az ágyat (mert ő sose ágyaz be), összeszedem a mosnivalót, elpakolok mindenki után a fürdőben, full kitakarítom a fürdőt is kéthetente...a lépcsőt is én takarítom (van rajta szőnyeg, így ahhoz lavor, kefe is kell), lent is rengeteget segítek, mert én szoktam felporszívózni és felmosni, mindig elmosogatok mások után is, eltörölgetek, pakolok folyamatosan, anya és én vasalunk felváltva. Ezen kívül mindig engem küldenek a boltba is bevásárolni; mindig engem ugráltatnak, ha át kell vinni bármit mamáékhoz, stb. Mégis ha egyszer nem megyek le azonnal, mert át kell vinni valamit vagy hasonlók, akkor én vagyok a legrosszabb ember, meg mi az, hogy nem magadtól jössz? És amikor mondom, hogy fáradt vagyok, akkor a válasz az, hogy ,,mitől?" meg hogy ,,hol takarítottá? XD nem is látszik haha". Hát kedvesek. Ha egyszer nincs elmosogatva év közben, amikor tanulnom is kell, és mondjuk apa után nem én mosogatok el, hanem anyának kell, akkor is én vagyok elővéve, hogy mi az, hogy nem csináltam meg. Soha semmit nem köszönnek meg nekem, minden el van várva, sőt, még sokszor bele is kötnek. Észre se veszik a munkám. És senki nem akarja a maga részét megcsinálni. Anya mindig csak azt mondja, hogy jobb ha ezt megszokom, mert a leendő háztartásomban is ez lesz a sorsom, hogy soha senki semmit nem köszön meg, meg ez amúgy is a nők dolga, meg hogy szolgáljuk ki a férfiakat. Szóval semmi tiszteletet nem kapok ebben a házban semmilyen szinten, én csak egy kis beosztottként, kis szolgaként vagyok kezelve, aki örüljön, hogy kap a közös kenyérből...


És mielőtt még mondanátok, hogy milyen kis elkényeztetett mamahoteles ember vagyok, nem vagyok az. Pénzt se kérek tőlük soha, az ösztöndíjamból kijön a koli, másra nem költök, és dolgozom a suli mellett. Azt se engedik, hogy elköltözzem, több kategóriába is beleillenek mint mérgező szülők. Én csak...a lelkemet kiteszem az egyetemen is, hiába vagyok évfolyamharmadik, nem kapok elismerést semmiért, és még itthon is tényleg nagyon sokat segítek, mégis mindenért csak leszidva vagyok. Mások meg járnak nyáron nyaralni meg bulizni, én nem megyek sehova, csak dolgozni, meg itthon dolgozni, de nem elég...Mit lehet az ilyen szülőkkel csinálni?



2019. aug. 22. 16:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Jövő nyáron már inkább ott maradok az egyetemen, úgyis kötelező szakmai gyakorlat lesz, szerintem jobban járok. ott mindig olyan kis nyugis az egész, sokkal kevesebb helyen kell takarítanom, hagynak nyugodtan csendben tanulni, és nem kell engedélyt se kérnem ahhoz, hogy kitegyem a lábam otthonról.
2019. aug. 22. 16:16
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

"kirepülni a fészekből"


Ha jól értelmezem, lassan diplomázol. Nem sok van már addig, kisvárod, aztán munkát vállalva egymagad, vagy valakivel albérletbe költözöl.

Elhiszem hogy a szüleidet meglepetésként fogja érni ha benyögöd a szándékod, de hidd el, lassan ideje. A Te életed, a Te jövőd. A szülői szeretet nem vész el, csak távolabb lesz a gyermekük.

Egyszer vagy huszonéves és az idő múlik.

Fontold meg.

2019. aug. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha néha találkozom a régi barátnőimmel, akkor folyton bűntudatot keltenek, mindenben le akarnak uralni. De anya azt mondta, hogyha én leszek 50 éves, mint ő most, és ő még élni fog, akkor is csak egy gyerek leszek a szemében, és ő akkor is bele fog szólni az életembe és irányítani akarja. (Csak szeretné...) Már azt is eltervezték, hogy én itt fogok lakni velük mindenképpen, ebben a kis városban, meg milyen új kocsit fognak venni a régi helyett, az lesz az ,,én" kicsi kocsim, úgyhogy én ne is gyűjtögessek. Persze erről se kérdeznek meg, hogy milyen legyen, milyen tetszene nekem, és nem az én nevemen lesz...csak addig támogatnak, amíg nekik tetszik. Ha egyszer akarnék távolabbra menni, akkor meg mindent megvonnak. Úgyhogy titokban gyűjtögetek, hogyha valahol messze innen nagyobb városba lenne munka, legyen egy kis kezdőtőkém, ne tőlük függjek.
2019. aug. 22. 17:16
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Féltenek ez természetes. Ha gyermeked lesz, ezzel te is szembesűlni fogsz. Ellenben nem tagadhatják meg tőled a szabad akaratod. Kénytelenek lesznek kompromisszumot kötni, ha nem akarnak veled rossz viszonyt ápolni. Ezt hozd a tudomásukra! Ha munka és megélhetés szempontjából a jelenlegi lakhelyed alkalmas az ott élésre, akkor keress ott albérletet így a közelükben leszel. Felnőtt vagy, te döntesz, nem ők.
2019. aug. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

,,Kénytelenek lesznek kompromisszumot kötni, ha nem akarnak veled rossz viszonyt ápolni. Ezt hozd a tudomásukra!"


Már többször megmondtam ezt nekik, főleg, amikor nagyon megalázóan és bántóan viselkedtek velem. Mondtam, hogyha ők ilyen kis kedvesek velem most, akkor tőlem se várjanak jobb hozzáállást, ha majd öregek lesznek és valakinek ápolniak kell őket. De a válasz itt is megvan: ,,hát nem is kell, mert nekem lesz eszem és elmegyek egy jó kis magán otthonba" vagy máskor: ,,hogy lehetsz ilyen? akármilyenek valaki szülei, akkor is köteles ápolnia őket". Hát ott még nem tartunk, de ha az egyik szülőm drogos vagy hasonló lenne, nem ápolnám, az tuti. Sokszor tényleg úgy érzem, hogy csak azért ,,tartanak" meg azért csináltak, hogy egyszer majd jól profitálni tudjanak belőlem, mint belőlük mamáék...olyan szomorú ez így.

2019. aug. 22. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy japán ismerősöm, akinek a szülei ideköltöztek Magyarországra, pár évre rá hozták az akkor még 5 év alatti gyerekeiket, aztán a szüleiket is. Mert náluk az a normális, ha három, akár négy generáció is együttél, és persze a legidősebbeknek van mindig mindenben vétójoguk, igazuk. Na ez a japán lány már itthon él Magyarországon már húsz éve nagyjából, kollégista volt egyetem alatt, de azt is csak hosszú hónapok győzködése után tudta elérni, hogy ne otthonról kelljen másfél órát utaznia az egyetemre minden nap. Ma már huszonöt év körül van, dolgozik, de a szülei vállalkozásában, nem engedik eköltözni őt, sőt, ha volt is kapcsolata, az csak titokban, mert a szülei azt is tiltották. A külsején semmit nem változtathatott, mert az anyja hisztérikusan üvöltözött vele, ha sminket látott az arcán, vagy kivasalta a haját.

És az a hajmeresztő az egészben, hogy a szülei minősíthetetlen hangnemben beszélnek vele, de a nagyszülei szintén így kezelik az ő szüleit. Semmi szeretet nincs a családban, csak a munka meg a kötelezettségek. Lehet, hogy kívülről jó dolognak tűnik, hogy az idősebbek felnevelik a fiatalabbakat, akik utána idős korukra gondoskodnak majd róluk, de mindez szereteten alapul. Ha nem szeretettel nevelsz gyereket, ő sem szeretetből, maximum muszájból fog ápolni téged öreg korodra. Én éppen ezért nem tudom igazán sajnálni azokat az időseket, akik panaszkodnak, hogy a gyerekeik itt laknak pár utcányira tőlük, mégsem látogatják őket meg. Annak is van oka...

Te neked azt tudom tanácsolni, hogy tart még ki, már csak egy-két év van hátra, addig vállalj egyetem mellett munkát, nem baj, ha lerontod a színötös átlagodat, a lényeg, hogy az állami támogatott képzésből és az ösztöndíjból ne ess ki, csak gyűjtögesd a pénzedet, hogy amint lediplomáztál, költözhess is el otthonról. Egyetem alatt is nézelődj munkalehetőség után, hátha találsz olyan céget, aki gyakornokként megnézi a tudásodat, aztán visszavár diplomásként, és akkor már tudsz azonnal dolgozni, nem kell állást sem keresned. Az egyetem után keress egy kicsi albérletet, vagy állj össze valakivel és vegyetek ki egy lakást közösen, a lényeg, hogy minél több pénzed maradjon meg, hogy ne kelljen a családodra számítanod. Aztán elég lesz nekik Karácsonykor egy üdvözlőlap, ha már ők is ennyit foglalkoznak csak veled...

2019. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
menj albérletbe
2019. aug. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!