Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok a kialakult...

Mit gondoltok a kialakult helyzetről? Szülők véleményére is kíváncsi lennék.

Figyelt kérdés
20-as éveim elején járok,szüleim elváltak. Valószínűleg a probléma gyökere ez lehet. Ekkor szakadt a családom 2 táborra. Ez már 5 éve volt akkor még kisebb voltam,talán annyira nem is zavart. Anyám újraházasodott és normális életet él. Viszont ami a kérdésem lényege az apám. Azóta csak egyre mélyebbre süllyed. Nekem van egy barátnőm akinek a szülei már a mi korunkban házasodtak,ez talán abból adódig hogy kis faluban élnek,a család náluk összetart,támogatják egymást. Régóta együtt vagyunk,és mi is szeretnénk lassan komolyabb szintre lépni,ez az összeköltözéssel kezdődik. Mivel náluk ez nem korai és az eddigi nehézségek miatt nekünk is már ez a vágyunk így tőlük minden támogatást megkapunk. Anyukám is támogat minket,illetve apámon kívül mindenki. És itt van a probléma,apám annyit keres amennyit egy jó ügyvéd nem visz haza,de költeni annyit se költ az általános dolgokra mint aki minimálbéren van. 2 testvérem van,ők se kicsik és már nekik is elegük van belőle. Egyáltalán nem támogat engem,barátnőmet,semminek se örül,inkább elküldene máshova oldjuk meg címszóval mint hogy segítene. Szerinte fiatalok vagyunk,felesleges együtt lennünk. Miután ezt nagyszüleimnek a saját szüleinek említettem ők is elküldték a fenébe, de ők se tudnak úgy segíteni ami megoldás lenne. Barátnőm szülei is kiborultak amiatt hogy ilyen. Nem érti meg azt hogy attól hogy ő a koromban más volt én nem ilyen vagyok,hisz barátnőm szülei az ellen példa. Az ő apjával jobban kijövök mint a sajátommal. Nem tudom mi lenne a megoldás, ha 10 ember van ellene akkor is a saját igazáért akar kiállni. Mielőtt bárki kérdezné,igen teszek valamit azért hogy jobb legyen,dolgozom és mellette tanulok megszakadásig hogy jobb legyen de egyetlen ember miatt aki segíthetné és kicsit is büszke lehetne a fiára inkább keresztbe akar tenni. És nem csak ebben ilyen,hanem minden más dologban,tesóimmal úgy szintén. Miért kell ezt csinálnia egy szülőnek? Ezzel csak elveszít majd mindenkit,mert rám nem igazán számíthat majd akkor mikor neki kell már a segítség a későbbiekben.
2019. okt. 13. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Ha jól értettem, kéne a pénze, de bevágod a durcit, hogy ha nem ad, akkor megnézheti magát?

Hát így én se adnék.

2019. okt. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Miután ezt nagyszüleimnek a saját szüleinek említettem ők is elküldték a fenébe,


Hát persze, aranyom. Megemlítetted a nagyinak, hogy a csajt, akit éppen tologatsz, apád pénzéből szeretnéd kényeztetni, erre a nagyi jóóóól leszidta a saját fiát. Hogyne, hihető.

2019. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Amikor én összeköltöztem a párommal, egyik szülő se érdeklődött a másik felől, hogy támogatnak-e. Nem értem, kinek mi köze hozzá, hogy ti mit csináltok. Az, hogy apukád szerint ez rossz ötlet, miben akadályoz ez titeket? Nem fogtok együtt élni, amíg azt nem mondja, hogy jó? Miért kell az ő jóváhagyása?

A pénze kell, mint támogatás?

2019. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Csak az apád ellenzi a dolgot,más mindenki mellettetek áll.Akkor hol itt a probléma?
2019. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%

Apukád meg van sértődve a válás miatt. Ami nem tetszik neki, hogy az anyukádnak sikerült új életet kezdenie, neki nem. Így a haragja/ sértettsége rátok is kivetül. Mivel elváltak, úgy gondolja, hogy nem csak anyukádtól, de tőletek, a gyerekeitektől is elvált. Nagyjából így látom a dolgot. Ez ellen sokat nem tudsz tenni, maximum annyit, hogy ignorálod te is őt, mint ahogy ő téged/ titeket. Később persze majd nagyot fog nézni, amikor szüksége lesz/ lenne rátok.


Többi hozzászóló: Egy igazi apa akkor is foglalkozik a gyerekeivel, ha válásra kerül a sor. A szülők támogatni szokták a gyereküket, teljesen mindegy, hány évesek. Ha nem is feltétlenül anyagilag, erkölcsileg mindenképp.

2019. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
0%
Az a probléma hogy eddig azért nyafogott hogy üres a nagy háza,miért nem vagyok ott,nálam fiatalabb tesómnak is van kapcsolata akik szintén ott vannak állandóan az nem zavarja,viszont az én páromra úgy néz mintha utálná,már a legelején sem érdeklődött felőle,nem értékeli hogy a jövőnket tervezzük. Amíg nem mondtam neki hogy vele komolyan tervezem a jövőt addig egy rossz szót nem mondott de amint megemlítettem hogy vele szeretnék lenni mert évek óta alig látjuk egymást akkor annyit nem mond hogy ott a kiadott lakása menjünk oda,vagy nála a nagy házban lehetnénk,természetesen fizetnék neki de nem a gatyámat rá mint egy albérletre. Szóval nem a pénze kell hanem az hogy mint szülő legalább azt mondta volna beszéljük át mit lehet tenni,ehelyett azt mondja szakítsunk,stb.. Az ilyen normális viselkedés? Mégegyszer mondom nem a pénze kell,de milyen szülő az aki sajnálja a gyerekétől ha van mije. Ha nem lenne azt mondom oké megoldjuk,de hogy így is a nehéz helyzetből mégnehezebbe taszít az szánalmas szerintem. De nyugodtan mondja meg valaki aki itt nagyra tartja magát hogy nem lenne büszke a gyerekére és nem segítene akár a legapróbb dologban annak aki próbál tenni azért hogy előbbre jusson. Mert én így is megszakadásig hajtok,de sajnos évek kellenek ebben a korban mire valami kialakul.
2019. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat másik fiókból írtam a 6-os válaszomat véletlenül
2019. okt. 13. 18:16
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Én azért nem írok most erre érdemben, mert én egy idióta vagyok.

Az EGÉSZ lakásomat odaadtam a gyerekemnek és én mentem albérletbe, mert nekik gyerekkel nehézkesebb lett volna.

Mit ne mondjak, úgy megbántam, mint a kutya, aki hetet kölykezett! (... és nem az albérlet miatt!)

2019. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Hahaha, másik fiók. Már itt is hiteltelen lettél ezáltal. Miért kéne apádnak finanszírozni az összeköltözésedet a barátnőddel? Nem kötelessége. Azt sem látom az irományodban sehol, hogy te nyitnál, nyitottál felé. Annyit írtál, hogy mennyi pénze van. Támogasson anyád meg a csipetcsapat 99%-a, aki mellettetek áll. Ja, hogy ők csórók?
2019. okt. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%

Kilences, értő olvasás.


Kérdező: Ha jól értelmezem, akkor egyrészt a pároddal, másrészt az összeköltözéssel van baja apukdnak.

2019. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!