Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum le cseszett, mert a...

Vikó a rigó kérdése:

Anyum le cseszett, mert a segítségét kértem egy olyan háziban ami holnapra kell. Nektek is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Holnapra kell egy fizika házi feladat, amit a tanár 10.-én adott fel és 18.-ára kell, az első 2 feladat sort megcsináltam, de a harmadik nem ment így anyum segítségét kértem. Segített is a felét megcsinálni, de olyan nehéz volt, hogy feladtuk és lecseszett, hogy miért most szólok? Megsúgom hogy tegnap is csináltam a házit meg ma ebédidőben is. Veletek is volt ehhez hasonló?

2019. okt. 17. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Mert tehetetlen. Szerintem a legtöbb szülő reakciója ez lenne.


Ez nem probléma. Bárcsak ennyi gond lenne az életben :)

2019. okt. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Azt nem tudom, nekem volt-e ilyen, mert nagyon régen voltam diák.

De meg tudom érteni, hogy mérges volt, hogy a 10-én feladott házit 16-án kezdted el csinálni és 17-én este gondban voltatok, hogy nem tudjátok megoldni. Ha ez pl. hétvégén kiderült volna, könnyebb lenne mást megkérdezni, vagy segítséget kérni.

Viszont téged is meg tudlak érteni, mert én is sok dolgot a leadás előtti utolsó pillanatban csinálok meg. :DDDD

2019. okt. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Savlekotő ***** válasza:
22%
Legközelebb kérj segítséget mástól. És csodálkozik az ilyen szülő mikor a gyereke már csak annyit kommunikál vele h hello meg ja és bárkitől előbb kér segítséget..
2019. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Én is jártam már így.

Megértelek, hogy volt más dolgod is, pihentél is nyilván, de tanulságként, hogy nézd át előre a feladatsort és a nehezekben kérj előbb segítséget, ha szükséges. :)

2019. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
No és mi az a feladat? Hátha mi tudunk segíteni!
2019. okt. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Mert 10.-én adták fel. Te meg az utolsó pillanatban szóltál anyukádnak. Lehet, hogy akkor már ő is fáradt volt.
2019. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
-több napod volt arra hogy segítséget kérj,de te az utolsó pillanatra halasztottad. ráadásul egy olyan feladat megoldásához kérted a segítségét,ami mint kiderült az ő képességeit is meghaladta. ezek után nemcsoda ha kissé bepöccent. szóval ne légy ilyen érzékeny,és máskor előbb szólj anyudnak hogy segítsen. annak az anyunak,aki dolgozik,elvégzi a házimunkát,erején felül próbál teljesíteni minden nap hogy neked kedves nyafogó kérdező legyen mit kiírnod a gy.kára... csak mert egyszer elvesztette a türelmét. egyszer majd Te is szülő leszel,és rájössz majd hogy mennyire kiborító tud lenni egy figyelmetlen kölyök...
2019. okt. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
64%

Én se tudtam volna neked segíteni benne. Már 30 éves vagyok és semmire se emlékszem fizikából, sose érdekelt, hármas megvolt év végén és félévkor és örültem.

Ne szégyelld hogy segítséget kell kérned, 15 év múlva az életedben a fizika már nem lesz fontos. Ha fontos lenne akkor pedig már most érdekelne és szeretnéd a tantárgyat. Fel a fejjel

2019. okt. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Én is mérges szoktam lenni fiaimra ha az utolsó vagy utolsó utáni percbe kér valamit ,miközben lett volna rá több napja hogy szóljon ha elakadt és elkezdje .
2019. okt. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van! Nekem még pici a fiam. De ha belegondolok h fel lett adva egy hete es a vegen kezdesz neki... Es ugye itt van h nem tudjátok megcsinalni. Szted a tanár mit fog szólni? Hogy volt ra egy heted! Es igaza van. Tanárként sem dijaznalak. Anyaként meg plane. Lehet siman meg lehet csinálni, csak kell egy kis utanajaras.. Es az utolso pillantban erre semmi idő sincs... En is merges lennék
2019. okt. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!