Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21 éves vagyok, csak anyukám...

21 éves vagyok, csak anyukám van nekem, akire szamithatok, de ra sem teljes mertekben. Van olyan konyv vagy oldal ami leirja hogyan kell a gyermeelt nevelni?

Figyelt kérdés
En sajnos nagyon rossz nevelest kaptam es szeretnem intelligensen nevelni a gyermekem, de ahhoz nekem is tanulnom kell. Olyan konyvet keresek ami leirja melyik honapba mire kell tanitani normal esetben a gyermeket, es hogyan. 9 honapos most. Nem tudom mikor kell vele pl majd elso firkantasokat a papiron csinalni. Semmit nem tudok! Kerlek titeket ha tudtok, akkor mondjatok nekem olyan konyveket amiben le van irva, hogyan, mire es mikor kell tanitani. Illetve hogy kell vele jatszani.
2019. dec. 29. 21:51
 1/7 anonim válasza:
76%
Dr Vekerdy Tamás könyveit ajánlom, jó a választék belőlük és szakmailag jól megalapozottak.Szerintem tök jó hogy ilyet fogsz olvasni. Sok sikert, minden jót!:)
2019. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :)
2019. dec. 29. 22:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.Ajánlani nem tudok,de azt tudom mondani hogy olvashatsz bármit,meglátod tudni fogod mikor gyereked lesz mit kell tenned :) én se kaptam jó nevelést sőt szinte semmilyet mégis jó anyának tartom magam mert mindene megvan,nem könyv után nevelem hanem érzem mi a jó a neki és igy tovább.Boldog kiegyensulyozott gyerek :)
2019. dec. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia. Van már gyerekem, 9 honapos. Igen el tdom latni az igenyeit, de most teljesen masrol van szo :)
2019. dec. 30. 09:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs tapasztalatom benne.


De az asszertív kommunikáció és az asszertivitás maga nagyon hasznos dolog. Vele nincs többé hazugság, nincs többé érzelmi zsarolás. Minden letisztul. Én ezzel kezdeném az egészet.


És erre épülhetnének aztán a valódi fejlesztő és nevelési könyvek. Önfejlesztéssel sok időt töltöttem. A leghasznosabbak a gyakorlatias, konkrét példákkal szemléltető, és tudományos-pszichológiai (és ez esetben pedagógiai) szemléletű írások voltak. Ezeknek mindig nagy a hatása.

2019. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Könyvből nem lehet gyereket nevelni, minden gyerek más, eltérő a fejlődési szintjük, aztán majd azon aggódsz, hogy a te gyereked nem úgy fejlődik, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Tudom miről beszélek, 2 gyereket neveltem fel, közöttük is nagy különbségek voltak, pedig ugyanazt a nevelést kapták, ugyanúgy foglalkoztam velük.
2019. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Itt arrolvan szo, hogy intelligensen neveljem a gyereket, de ezaltal elobb magamat kell fejlesztenem ahogy az elozo kommentelo irta. Ez az egyik, a masik, hogy szeretnem latni, egy gyermek korulbelul milyen korban mit szokott csinalni. Irok egy nagyon egyszeru peldat: Mikor vigyem el az elso Allatkertbe. De ez mar ennyi idosen is megvolt, nem konkretan erre gondoltam, hanem az egesz gyermekkoraban mindenre. Mert nekem ez nem volt meg, es abszolut semmire nem emlekszem mit mikor csinaltam. De itt a fejlesztesre is gondolok. Illetve hogy milyen szokasok alegjobbak a gyermekeknek. Pl este olvasni neki... Stb... Koszonom a valaszokat.
2019. dec. 30. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!