Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim folyamatosan piszkál...

A szüleim folyamatosan piszkálnak! Valaki valami ötlet mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv!

Mint ahogy a címben is írtam a szüleimmel való kapcsolat nagyon megromlott az utóbbi pár évben! A veszekedések nagy része amiatt történik hogy tanuljak, de nagyon nem tudtak ebbe belekötni mert jó tanuló vagyok bár sokat nem tanulok soha! Továbbá a másik kiváltó oka a konfrontációknak az a szabadidős tevékenységem ,hogy játszok számítógépes játékokkal! Most karantén idején nem is nagyon tudnék mást csinálni , de persze erre is van valami kontra , ami az hogy miért nem csinálok semmit a kertben. Ilyenkor általában a parazita/elősködő beceneveket kapom. Ezek hallatán persze nem tudom megállni szó nélkül, nyilván nem nekem lesz igazam! Majd jön a kedvenc részem ,hogy takarodjak el a házból. Fun fact nemrég lettem 18éves ez azt jelenti hogy már nem kötelesek eltartani. A mai nap kimentem egy kicsit sportolni , mire hazaértem kaptam a savat szokásos módon. Szerintetek normális dolog amit csinálnak vagy túl tolják? A válaszokat előre is köszönöm!


2020. máj. 1. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én 22 éves csaj vagyok és sose mondtak olyat hogy takarodjak el pedig nekem inkabb itt lenne az ideje. Igazából abba legyél biztos hogy a szüleid mindig. Alegjobbat akarjak neked es ate érdekedben mondanak es tesznek mindent. Persze neha vannak ilyen idoszakok is amikor ilyen van mint most nálatok. Azért en kicsit túlzásnak tartom pl h koltozz ep, viszont abba igazuk van h segíthetnel ha mar jobb dolgod nincs. Illetve ez a karantén kicsit mindenkinek az agyára megy nezd el nekik..

2020. máj. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Hát őszintén szólva átérzem egy kicsit mert én is ilyen voltam, keveset tanultam, annál többet játszottam de nem ment sose a tanulmánxaim rovására. Viszont olyat sose kaptam, hogy parazita lennék meg huzzak el otthonról pedig volt sok vita. Nekem sok volna és lehet motiválna, hogy tényleg minél távolabb kerüljek onnan
2020. máj. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Persze mindenki máshogy látja ezt #2es voltam
2020. máj. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és valamilyen szinten egyet is értek azzal amit irtál , hogy segíthetnék! Viszont ezt ugy mondják mintha ők egésznap ott lennének a kertben , de anyukámon kivűl senki nem csinál semmit a házban! Apám is kimegy a kertbe 1x 1órára majd bejön és rajtam vezeti le a nyomorúságát
2020. máj. 1. 23:40
 5/8 anonim válasza:

Nekem is volt ilyen korszakom apummal, azt érte el vele, hogy amint tudtam reggel elhagytam a házat, és haza sem mentem estig. Bár most ez nem annyira lehetséges.. Szerintem egyébként kicsit túlzás, amikor egy szülő kidobással fenyegetőzik “komolyabb indok” nélkül. Nekem is mondott ilyet apum, én meg mondtam hogy “rendben, akkor megyek is, ne aggódj, holnap már nem leszek itt!” Egyből jött a kérdés: “és hova mész?!” Mire én: “Csak el innen.”

Nem tudom milyenek a szüleid, de nekem apum igen forrófejű.. és nem igazán mindig gondolja at mit is vág az ember fejéhez. Ez klisés lesz, de tudni kell megbocsátani. Ismerem apát, tudom, hogy ha kiakad olyat is mond, amit igazából nem úgy gondol. Ha tudod, hogy faterod frusztrált és úgy “oltogat” csak engedd el a füled mellett.

22/l

2020. máj. 2. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez, hogy nem mész ki a kertbe, legközelebb mond meg, h nem te akartál kertes házba költözni. A szüleimnek ugyanúgy megmondtam, amikor ugattak, h nem csinálok semmit a kertben (tanultam és a házimunkába segítettem sokat, de mindegy).

Ne hagyd magad, szólj vissza én ezt javaslom

2020. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
költözés jó. Minél hamarabb, minél messzebb! :)
2020. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Költözz el, amilyen hamar csak tudsz. Túltolják? Bocsánatot kérdek, de egyenesen égetnivalóak és szülőnek alkalmatlan embereket kaptál.
2020. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!