Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mindig húznia a...

Miért kell mindig húznia a száját, ha valami olyat akarok venni a spórolt pénzéből, ami szerinte felesleges/drága/nem érti miért nem jó valami olcsóbb?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még nagykorú szóval nyilván megbeszélem anyával a dolgokat, ha olyan. Viszont sokszor izél, hogy nem mert "ő nem adna ki ilyenekre". Pedig az összes ilyen esetben a diákmunkás/szülinapra kapott spórolt pénzemről van szó.

Tavaj, amikor lecseréltem a régi telóm(négy év után), akkor is azon izélt, hogy túl sokat akarok költeni rá, miért nem jó, az amit ő nézett. (Egyébként nem valami kétszázezres tételre kell gondolkodni, kb negyvenötezer volt a telóm, és neki egyáltalán nem kellett beszállnia hozzá.)

Vagy amikor látja, hogy sminkelek akkor is izél, hogy minek, felesleges ilyenre kiadni.

A másik kedvencem, amire nagyon ki tud akadni, a könyvek. Szerinte túl sokat költök rá, pedig egy évben max két-három alkalommal szoktam. Azt is szinte csak akkor, ha látom, hogy kint van az a sátor a főtéren, ahol mindig akció van. (Ez kb karácsonyi vásárkor van egyébként, meg nagyon néha random) Olyankor mindig elkezdi nézni a könyv hátulján, hogy mennyibe került (tudjátok, ami hátul rajta van a borítón alapból) és vitatkozik velem, hogy hogy lehet ennyit kiadni rá. (Ez egyszer úgy is megtörtént, hogy a könyv eredeti ára kb ezerötszáz forint lett volna) Mindig úgy kell megmagyarázni neki, hogy igazából nem annyiért vettem, mert akció volt és ilyenek.


És én egyáltalán nem értem a kiakadását mindenen. Nem az ő pénzét költöm, alapvetően nem is hülyeségekre, csak neki nem tetszik. Ráadásul anyagi gondok sincsenek a családban, minden tök átlagos. Ő mégis mindig minden dolgomat leszólja, ha ő nem ért hozzá vagy nem szeretik. Miért?


2020. máj. 11. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Más meg örülne, ha olvas a gyereke. Kérdező, megértem, hogy zavar a dolog, próbáld meg lehetőség szerint ignorálni anyukád reakcióját. Sok szülő esik abba a hibába, hogy a gyerekében a saját meghosszabbítását látja (azt várja, hogy a gyereke olyan érdeklődéssel, értékrenddel bírjon, mint ő maga). Ennek bizonyos civilizált keretek között ellen kell tartani, mert az egészséges felnőtté válás része, hogy a szüleid értékrendjéből megtartsd, amivel azonosulni tudsz, de el is térj tőle abban, ami nem te vagy. Azt javaslom, hogy ha van rá anyagi kereted, tedd, ami jólesik. Semmi olyan nem írtál, ami - számomra legalábbis - hű de értelmetlen, buta dolognak tűnne. Nem utolsó sorban így tanulja meg az ember beosztani a pénzt.
2020. máj. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonymousreview60 ***** válasza:
67%

#1:+1

Édesanyádnak baja van a pénzzel? Nélkülözések közepette nőtt fel? Egyszülős a háztartásotok? Ezt tisztázni kellene vele, kderíteni, mi áll emögött.

2020. máj. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Anyukám is teljesen átlagos családban nőtt fel. És ami azt illeti nem egyedül nevel, hanem apuval.
2020. máj. 11. 09:52
 4/5 A kérdező kommentje:
Elmondása alapján csak annyi a baj, hogy szerinte hülyeségeket veszek.
2020. máj. 11. 09:57
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Az en anyam is ilyen. Soha nem kellett nelkuloznie, teljesen atlagos anyagi helyzete volt vilag eleteben. Amit apamtol kaptam penzt (havi 20ezer forint) felet elvette, ha elkoltottem a maradekot, akkor hisztizett, hogy o mennyit dolgozik ennyi penzert. Allandoan azon kondizott, hogy pereljem be apamat, szedjek ki belole minden penzt, en ezzel nem foglalkoztam, igy ment a durca. Ha boltba mentem az o penzevel, a 20 forint visszajarot is oda kellett adnom neki. Ha elfogyott a sajat penzem, blokkokkal kellett bizonyitanom, hogy mire koltottem, kulonben kitalalta, hogy biztos drogra koltottem. Hozzateszem volt olyan, hogy hovegen sirva mentem az akkori paromhoz 18 evesen, hogy 500 forintot nem adott masnapra kajara.

Volt, hogy lementem Siofokra egy ejszakara bulizni a baratnommel, 10ezer forintot kertem es elkoltottem, ebben benne volt a vonat oda-vissza, buszok, kaja, pia, belepo. Akkora hisztit levert, hogy azt meg elek nem felejtem el, mikozben egy kis uveges mentes viz is ezer forint korul mozgott a Balcsin mar akkor is.

Diakmunkaztam, igy szepen lassan eljutottam oda, hogy nem kertem tole tobbet penzt, igy elkerultem a fintorgast es a szamonkerest, idovel pedig elkoltoztem (miutan haromszor a fejemhez vagta, hogy takarodjak ahova akarok, mert rendetlenseg volt a szobamban). Nem volt konnyu egyetem mellett dolgozni, es alberletet fizetni, de megerte. Termeszetesen a mai napig az a legfontosabb, hogy en mennyi penzt keresek, es nem azert, hogy kell-e nekem segitseg, hanem azert kerdezi, hogy megjegyzeseket tehessen. Mert az o elete el lett csve, annyira kepes, hogy takaritson ehberert. Ettol fuggetlenul igy, hogy kulon elunk jobb a kapcsolatunk. De minden anyagi segitseget a nagymamamnak koszonhetek. Nem tudom hany eves vagy, de torekedj arra, hogy el tudj koltozni minel hamarabb.

22/L

2020. máj. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!