Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet,h...

Hogyan vegyem rá a szüleimet,hogy kimenjenek külföldre?

Figyelt kérdés
Apum és anyum,így a család kb.jövő hónapban tervez kimenni újra Németországba(már voltak/voltunk kint 2× 3hónapot,volt hogy a hugommal itthon maradtunk mamámmal is).több mint 1 hónapja van barátom,szimpi nekik és ők is szeretik.Viszont említettem tegnap nekik,hogy én nem szeretnék kimenni.És most nem biztos hogy kimennek.Hogyan vegyem rá őket?16 vagyok,a barátom 18.Semmi bajom nem esne.Van ki vigyázzon rám.Nem azért nem szeretnék kimenni,mert akarok itthon valami huncutságot csinálni,hanem azért,mert nem vágyok ki.Hogyan vegyem rá őket?Mondtam nekik,hogy nem vágyok ki.
2020. jún. 2. 00:43
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Barátoddal összeházasodsz ekkor automatikusan nagykorú leszel és akkor ezt csinálsz amit akarsz
2020. jún. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%
Miért kellene ravenni őket hogy kimenjenek? Felnőtt emberek,donthetnek ugy, hogy nem mennek
2020. jún. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Szóval a pénz, amit kint keresnek, az kéne, de te nem mennél, mert itt a pasid?
2020. jún. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
99%
De akkor miért akarod őket elküldeni? :D Hadd döntsék már el ők.
2020. jún. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

1-es: egy tizenhat éves lány nem házasodhat csak úgy össze senkivel, ehhez gyámhatósági engedély kell, amit csak nagyon indokolt esetben adnak meg.

Másrészt a kérdezö egy hónapja ismeri a barátját, ezért eleve hülyeség lenne már most komolyabb kapcsoaltnak tartani, az összeházasodásról nem is szólva.

Ezenkívül nem arról van szó, hogy a szülök nem engedik aa lányt MO-on maradni, hanem ök sem akarnak menni.

2020. jún. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
5-s pontosan tudom irónia volt
2020. jún. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Miert nem mindegy neked, hol vannak?
2020. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Ha egy picit kilépsz a tini egomániából, és belelépsz a szüleid cipőjébe, rájössz, hogy a helyükben, senki nem tudna téged se rá, se lebeszélni egy 3 hónapos külföldi tartózkodásra. Ha akarnál mennél, ha nem, akkor nem.

Ez nem az a dolog,amire rá lehet venni valakit. Ha megbízhatónak ismernek, és 1-2 hétről lenne szó, még talán, de így...esélytelen.

2020. jún. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
És miért vannak neked útban a szüleid? (mert erről van szó) Ha nem akarnak kimenni, ne menjenek.
2020. jún. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Csak a bakod miatt nem akarsz menni ez már tuti. 1 hónap tiniknél tudod mi? Semmi. Erre ne alapozz semmit. Ha már egy éve meglenne és komoly a dolog, akkor talán elgondolkodtató a dolog. Nem tudom mennyire vagy/voltál teher a nagymamádnak, meg ő mennyire idős már egy tinihez, mert azért az nagy felelősség, hogy valakire rábízza a szülő a gyermekét hónapokra.

Ilyen szituban én se merném itthon hagyni a fülig szerelmes gyerekem, mert bizony akármennyire is felelősségteljesnek érzed magad, képes az ember ebben a korban hülységet csinálni.

Amúgy ha kicsit a saját jövődre is gondolnál és nem csak a pillanatnyi állapotodra, akkor használd ki a lehetőséget, hogy Németországban élhetsz, mert ha ott tanulsz, fejezed be a sulit, akkor hosszútávon is jobban jársz és egy jobb életed lehet.

2020. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!