Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mutattátok be a párotok...

Hogyan mutattátok be a párotokat otthon, hogy mondtátok elősször el, hogy van valakitek? Illetve hogyan javíthatnám ezen a téren a kommunikációt a szüleimmel?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Még nem vittem haza senkit. Nem tudok a szüleimmel a párválasztástól/keresésről beszélni, mert teljesen elzárkóznak a témától. Édesanyámmal se beszéltem soha női dolgokról se, pedig többször próbáltam kezdeményezni, de mindig annyira zavarba jött, hogy kudarcba fulladt és terelni kezdett. Úgy gondolom ennyi idősen már természetes lenne gátlások nélkül felnőttes témákról beszélni. Eddig 2 "kapcsolatom" volt, de sajnos egyik sem elég komoly, ahhoz, hogy bemutassam őket. Nem titkoltam előlük, célozgattam és tudták is, de mintha meg se akarták volna hallani. Inkább anyuval próbálok beszélni, apuval más téren is rosszabb a kapcsolatom. Igazából az első fiú volt jelentősebb és tartósabb, de egyszerűen nem tudtam a szüleimmel megbeszélni, mert kimondtam a srác nevét már elpirilt anyu meg lehajtotta a fejét és nem mondott semmit. Miért van ez, én min változtassak és milyen eszközt vessek be, hogy nyitottabbak legyenek?

2020. jún. 10. 00:25
 1/8 Thispain ***** válasza:
95%
Szerintem még a szüleid sem érettek ehhez. Két dolgot tehetsz. Vagy álomvilágban hagyod őket, vagy bedobod őket a mélyvízbe.
2020. jún. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van. Egyébként 2 testvérem van még, de én vagyok a legidősebb, nálam élik ezt át elősször.
2020. jún. 10. 00:30
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
Régebb óta ismerték a szüleim őt, mint én, anyukámmal már évek óta együtt dolgozott, így már feltűnt nekik, hogy "kerülgetjük egymást", egyszerű volt
2020. jún. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Savlekotő ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem vagytok bizalmi viszonyban nem kell beszélni erről,semmi értelme ha nem vevők a témára,és rád se igazán,ha komoly lesz mondod h együtt vagytok Bélával és ennyi. Én nem vinném oda lehet elüldöznék,vagy érezné ő is hogy nem igazán vevők,vagy valamivel még meg is bántanának titeket,kitudja,lassan úgyis külön mész gondolom,van ahol csak az esküvőn találkoznak a szülők a párral,főleg a mai családokban ahol nincs kommunikáció és részben idegenek egy háztartásban lakása a család fogalma..

70F

2020. jún. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%
Hát ez nagyon fura. Kérdesd őket hogy ők hogy jöttek össze, náluk hogy ment a bemutatás. Hátha megtörik a jég.
2020. jún. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, képtelenség velük bármilyen személyes témáról beszélni legyen az valami érzelmi dolog, valami egészségügyi téma stb., ha túlmutat azon, hogy iskola-munka-pletyka. Van egy 10+ évvel idősebb testvérem, szóval nekik nem is én vagyok az első gyerekük és már lehetnének “rutinosabbak” is ebben, de nem. Anya a testvéremmel is ezt csinálja még mindig, mikor új kapcsolata lett akkor is szörnyülködött, sóhajtozott, terelte a témát, nem érdekelte őt és nem akarta látni. Én ha csak megemlítem, hogy pl. egy fiúval (tök mindegy, hogy most barát, vagy randiztunk stb., fiú és neki ez elég) voltunk valahol, akkor rögtön jön ugyanez, úgy sápítozik mintha azt mondtam volna, hogy megöltem valakit. Apukám könnyebb eset abból a szempontból, hogy őt ez annyira nem érdekli és mindent lazábban vesz. Azt nem bírja, ha látja vagy hallja, hogy most valakivel beszélgetek vagy ha valaki elkezd velem flörtölni vagy megdicsér akkor kifutna a világból, de amúgy elfogad mindent és mindenkit. Őt nem érdekli, hogy ki az, mi az, amíg lehet vele beszélgetni autókról stb.

Én azt az utat választottam, hogy akkor nem mondok nekik semmit, mert jobb az úgy. Csak akkor szólok, ha már egy tartósabb kapcsolatról van szó, elmondom és ennyi, nem erőltetem, hogy találkozzanak stb., aztán alakul ahogyan alakul.

2020. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor mutasd be, ha oda akarod járatni. Ha egyáltalán ott lehet nálatok, mert ezek után nem lepődnék meg rajta, ha nem mehetne.

Ha nem fog időt tölteni nálatok, nem kell bemutatni. Azt a fiút "kell" csak bemutatni, akivel összeköltözöl. Ha épp mész vele találkozni, és mégis mondani akarsz valamit erről a szüleidnek, akkor elég annyi, hogy van egy barátom, vele találkozom vagy átmegyek a barátomhoz. Ha ők nem kérdeznek róla semmit, akkor nem is kell többet mondanod róla.

2020. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy kérdezz rá anyádnál, hogy anya, ha lenne egy barátom ( vagy fiúm, inkább mondd így, hogy tényleg értse) jöhetne hozzánk? Ha igen, milyen sűrűn? Ezt azért érdemes előre tisztázni, mert ha azt mondja, hogy jöhet, de kb. kéthetente csak egyszer, akkor nem is érdemes odavinni, bemutatni. Minek? Akkor más módot kell találni arra, hogy együtt legyetek. Ha hetente többször is mehetne, akkor minden oké, be lehet mutatni.
2020. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!