Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi a jobb egy...

Szerintetek mi a jobb egy gyereknek, ha teljesen megszakítja az apja vele a kapcsolatot vagy ha néha előkerül majd újra eltűnik?

Figyelt kérdés
A sztori, hogy a kislány apja elég felelőtlen, amikor olyan kedve van éli az életét, utazgat, nem hívja a gyereket, ha a gyerek hívja se veszi fel a telefont, ilyenkor persze a kislány magába roskad, saját magát hibáztatja, de idővel beletörődik, majd apuka ilyenkor gondol egyet és felhívja, hogy el akarja vinni, néha találkoznak, majd ismét eltűnik és kezdődik az egész előlről. Szerintetek nem lenne jobb ha akkor már teljesen eltűnni a gyerek életéből? Egyáltalán jogilag ezt meg lehet oldani, hogy ne csak úgy felbukkanjon amilyen kedve van? Amúgy volt gyerekelhelyezés, hivatalosan 2 hetente van láthatása
2020. jún. 17. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám egész életemben hazudozott, a telefonba azt mondta mindjárt itthon van, közben el sem indultm volt, ígérgetett, fel sem vette a telefont, végül hónapokra eltűnt. Én is olyan voltam mint a kislány, de mikor 14 évesen végleg elhagyott minket, már csak megkönnyebbülést éreztem, ahogy a testvéreim is.

Nem tudom a jogi dolgokat, de abban biztos vagyok, hogy ez nem tesz jót egy gyermek lelki világának.

2020. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha csak eközül a kettő közül lehet választani, akkor jobb, ha eltűnik végleg. De legjobb lenne, ha ilyen tróger az apuka, ha csak ritkán menne, de akkor rendszeresen. Pl. évente egyszer 1 hétig minden nap elmenne hozzátok, ott töltené a délutánt. Vagy ahogy időtök engedi. De akkor tényleg menjen.
2020. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A telefonálást is úgy kéne megoldani, hogy veled, az anyjával előre megbeszélt időpontban, amikor garantáltan ráér majd, hívhatja fel őt a kislány vagy az apuka őt. Ebből is elég lenne évente 3 telefonbeszélgetést csinálni.
2020. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a gyereknek hiányzik, akkor nagyon nehéz erre mit mondani. Mert az ő lelke ami fontos.
2020. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hany eves a gyerek?

Koratol fuggoen elbeszelgetnek vele, es biztositanam arrol, hogy ami az apja es kozotte tortenik, az semmilyen szinten nem az o hibaja. Adott esetben egy pszichologus is sokat segithet.


Az apuci teljesen eltunni ugysem fog a gyereked eletebol, az ilyen piocak valahogy mindig raereznek arra, hogy mire szerencsetlen gyerek osszeszedne magat, megjelenik megint, hogy szetcs•sszen mindent.

Raadasul telnek mulnak az evek, apuci megoregszik es egyedul marad, na akkor jut eszebe a kis csalad, meg a draga gyermek, es akkor jon ra, hogy mennyire fontos is a csalad ( csak azert, mert senki le sem szarja, amugy ha korulotte forogna a vilag, meg mindig a gyerek lenne az utolso a rangsorban ).

2020. jún. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb ha nem is találkoznak ha az apa igy áll hozzá a gyerekéhez mert csak állandó lelki töréseket okoz neki amik majd akár most akár felnőtt korban visszaütnek

Vagy vigye el a gyereket a láthatásban megállapodott idő szerint mindig vagy ne vigye el egyáltalán

2020. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És a gyámügyön esetleg lehet kérni ilyen esetben, hogy vegyék el a láthatását? A gyerektartás se kell, csak legyen végre nyugtunk. Beszélni nem tudok vele, mert rámcsapja a telefont, amikor meg jönni akar érte azzal fenyeget, hogy beperel, ez így nem élet se nekem, se a gyereknek
2020. jún. 18. 11:40
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyerek tanul mindenből, és segíteni kell neki, hogy javára tudja fordítani a tapasztalatot.
2020. júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!