Anyám megôrült?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ez a történet picit hosszú lesz. Anyum még 2015. novemberben megismerkedett a munkahelyén egy férfival, ami miatt 2016. márciusban édesapámtól a nagyszüleimhez költöztünk egy hónapra, majd a férfihez és szüleihez. Eleinte nem volt gond,majd anyám miatt folyton viták voltak, egyszer odáig fajult hogy majdnem elmentünk onnan is. 2016. nyarán vettek egy lakást, miután megházasodtak a férfival, nevezzük Pityunak. Kb 3 évig tartott a kapcsolat, 2018. nyarán ismét költöztünk, kertesházba, kb ekkoriban váltott munkahelyet. Ekkor, 2018. decemberben sokat beszélt egy kollégájával a munkahelyén.

Egy idô után elkezdtek kavarni, akkor anyám még házas volt papíron. Pityu Vecsésre/Pestre járt dolgozni, és egy ismerôse fuvarozta haza, meg a vasútállomásra. Na ez az ismerôse rajtakapta anyám hogy az új pasijával smárol egy kínai étteremben. Akkor engem is megutált Pityu anyám tette miatt, albérletbe kellett költözni mert annyit ordibáltak, veszekedtek egymással.


Az albérletbe az új férfival költöztünk. Eleinte semmi baj nem volt, majd anyám elég érdekes fordulatot vett.


Kitalálta, hogy mivel közelebb laktam a barátnômhöz, elbaszott mindent, mert sokat voltam nálla. A barátnômmel semmi baj nincs, mindig köszönt, normális volt. Az anyám az ô édesanyjával nem jött ki kb soha.


Most februárban vett egy kutyát csak úgy, meg kitalálták a férjével(aki a papucsférj deffiníciója) hogy ôk bizony Keszthelyre fognak költözni. Én már régen kijelentettem, hogy nem megyek, mivel itt vannak a barátaim,suli,stb. Nem szeretnék egyszerűen elmenni egyenlôre ebbõl a városból.


Meg is lett az albérlet, jún.30.-án költöznek. Pár hete érte a hidegzuhany anyám, hogy én komolyan nem megyek velük az ország másik felébe. Azóta pokol itthon lenni.


Folyton mindenért csesztet. Eddig az volt a baj hogy én mentem a barátnômhöz, most az a baj hogy ô jött át és megettünk 4 pudingot, 2 Actimelt,meg ettünk fôtt ételt. Általában barátnômnél fôzünk, ez is baj anyámnak, mert ha itt fõznénk nállunk akkor ehetne ô is. (megjegyzem nem elfoglalt nô hogy ne lenne ideje fôzni, mert munkanélküli február óta...)

Többször is kijelentette hogy nem fog nekem utalni pénzt, 17 leszek a nyáron,menjek már el dolgozni. Nagylelkű, jó szülõnek tartja magát, mert felajánlotta hogyha velük költözök menjek esti suliba...



Tegnap csináltatta meg a lakcímkártyám, mivel nagyszüleimnél, és apukámnál fogok élni. Az ott dolgozó Hölgynek ez túl sok volt hogy egy 16 éves gyerek nem a szüleivel fog élni, ezért a gyámüggyel fenyegette anyám. Mire anyum felemelte a hangját, majd megkapta a kártyákat...


Ma ismét összeveszett barátnôm anyujával. Semmit se tud róluk, de anyám okoskodik és mindig kihúzza magát a dolgok alól, pl ha menni szeretnénk barátnõmmel valahova csak annyit mond hogy van busz is...

Szóval dühösen bejött hozzám, és elkezdte mondani, hogy barátnõm édesanyja milyen, pedig csak az igazat mondja anyámnak, anyámnak meg gondolom ez fáj. Szóval barátnôm édesanyja miatt(!!) kikéri a bizonyítványom az iskolából, fogja a cuccaim és visz magukkal Keszthelyre. Ez számomra nagyon lealacsonyító volt, hogy mint egy táskát megfog és elvisz egy olyan személy miatt, akinek hozzá semmi köze, nem is ártott neki. Na én itt akadtam ki teljesen. Valamint nem tartja tiszteletben amit mondok, ha elmondok valamit akkor rohan a férjéhez hogy "XY azt mondta hogy..."


Szerencsére hamarosan remek helyen leszek, nagyszüleim nagyon szeretnek, de sajnos elkezdte beadni nekik hogy a gimnazista, színötös, rendes, kedves barátnõm rossz hatással van rám, biztos befolyásol, csakmert eltér anyám véleménye az enyémtôl sok témában...


Szerintetek ennek milyen következményei lehetnek? Attól félek megint én szívom meg anyám hülyeségeit. A sulival se tudom így mi lesz, mivel elvileg az ô aláírása kell majd minden papírhoz, pl menza igénylése stb. Köszönöm elôre is a válaszokat.



#iskola #költözés #édesanya #Nagyszülõk #Mérgezô szülô
2020. jún. 19. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Tényleg hosszú lett. Írd le a lényeget két sorban.
2020. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
menjél apádhoz. ha anyuddal ilyen problémák voltak, meg hurcibált ide-oda, mit keresel még ott egyáltalán? apukádat nem érdekled?
2020. jún. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem akarlak megsérteni, de anyukád nem őrült, szimplán egy könnyűvérű lotyó, 2 dolog kell neki egy hímtag, és a pénz! Sajnos ezek közül te egyik sem vagy, így aztán téged csak cuccol.
2020. jún. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Szia, most nem teljesen ertem. Anyádnak szerintem nem veled van baja, hanrm baratnoddel es a csaladjaval.

Meg valakit nem ertek, nem akarom megint elolvasni, de akkor vegulis te kost hol fogsz lakni? Hova fogsz koltozni?

2020. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az utóbbi idôben lett ilyen, jövhéten költözöm apumhoz, meg nagyszüleimnél is leszek felváltva. Aput érdeklem szerencsére, egybôl mondta hogy persze lakhatok ott.

Azért éltem vele eddig, mert reménykedtem benne hogy normális, szeret, stb. De bebizonyosodott hogy ez nem igaz.

2020. jún. 19. 22:56
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy csak barátnômékkel van a baja, de nem értem akkor miért nem hívja fel, miért velem veszekszik állandóan.
2020. jún. 19. 23:00
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

A helyzet az, hogy ha a bíróság anyukádnál helyezett el, akkor kényszerrel is vihet magával.

De...

Mivel 16 éves vagy, és apukádnak sem gond, ha nála vagy, ezért meg lehet ezt változtatni. A menetét nem tudom, de ha bemész a gyámhatóság rá, ott biztosan tudnak segíteni.

2020. jún. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem anyudat.. Pasiról pasira, albérletről albérletre... és még te vagy a sz.r mert nem akarod itthagyni az eddigi életedet?

Veled nincs baja szerintem sem. Csak realizálódott benne, hogy a kisfiát nem fogja tudni magával vinni, mert sok minden köti az adott helyhez és most minden követ megmozgat, hogy meggondold magad. Ez már valamiféle érzelmi zsarolásnak is nevezhető, amit én személy szerint alapból rühellek, nem hogy egy szülő-gyermek viszonyban.

Apud és nagyszüleid nem hiszem, hogy elhinnék ha anyud mocskolódik a barátnődről.

Semmi következménye nem lesz szerintem, max anyud fog kevésbé kedvelni. Jól teszed hogy lelépsz. Iskolai papírokat stb. apud is aláírhatja.

2020. jún. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Útban vagy anyádnak már.
2020. jún. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Én se olvastam végig. Anyád egy prostituált, akinek a fax az istene, ennyi. Én letagadnám, hogy bármi közöm van egy ilyenhez...
2020. jún. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!