Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Összevesztem...

Mit csináljak? Összevesztem anyámmal.

Figyelt kérdés
Összevesztem vele, mert bármit megcsinálok kitakarítok, mosogatok,teregetek, mindig azt kapom meg hogy az ég világon semmit se csinálok. Nagyon rosszul esik. Alapból is nagyon érzékeny vagyok, és mindenen nagyon kiakadok. Ma megkért valamire hogy csináljam meg, és azt mondtam hogy jó, ebéd után megcsinálom. Egész ebéd alatt azt halgattam hogy nem érti minek vagyunk mert semmit nem csinálunk, és ő egy rabszolga..stb..Mondtam neki hogy megcsináltam volna. De teljesen elment a kedvem mert mindig azt kapom meg hogy, semmit nem csinálok és a halálba rakjuk őt. Most megpróbáltam mondani neki hogy szívesen segítek megcsinálok mindent, hogyha nem fogja azt hajtogtni hogy semmit nem csinálkunk és semmirekellő vagyok. De csak azt mondta hogy azt hiszem hogy szívesség ezeket megcsinálni, és hogy nem fog engedni barátnőkkel találkozni,táborba, nem fog ruhát, cipőt, semmit venni. idézem: Mert ez egy oda vssza játszó dolog. Meg kaját se fog adni. Mit csináljak? Azóta sírok és nem tudom. Képtelen vagyok ezek után mosollyal az arcomon segíteni mindent nmegcsinálni ma. segítsetek kérlek :_(

2020. jún. 26. 14:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Hány éves vagy?
2020. jún. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
En ezután vagy tényleg nem csinálnék semmit, vagy nyomatékosan felhívnám a figyelmet arra, ha igen, még mielőtt ő izélne, hogy márpedig nem csináltam semmit.
2020. jún. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Pontosan mi történt? Vannak dolgok, amik nem érnek rá délután, pl. ha kész a mosás, azt nem jó csak délután terelgetni, mert büdös és gyűrött lesz a mosógépben állásról. Vagy mondjuk locsolni sem lehet tűző napon, mert kiég a fű.
2020. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
Csináld meg azt a munkát amit kér tőled, hamarabb szabadulsz. Szépen szó nélkül megcsinálod, ezzel időt és vitát spórolsz, és békén hagy. Nincs fogás rajtad.A délután meg a tiéd. Nem jobb mint cirkuszolni, vitázni, veszekedni, morogni? De. Akkor?
2020. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Senki nem mondta, hogy mosolyogj. Ezentúl bármit megcsinálsz, írd fel. Fogj egy papírt, írd rá a hét napjait, ragaszd ki a konyhába, mindennap írd rá, mit csináltál. Ő is ráírhatja a sajátját. Látványos lesz és bizonyító erejű.
2020. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%
Ezentúl csináld meg hamariban, ha megkér valamire. Te is kb délben akarsz ebédelni, nem este 8kor
2020. jún. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is volt ilyen. Akármikor csináltam valamit, mindig hangosan közöltem mindenkivel (konkrétan kiabáltam hogy "MOSOGATOK"). Utána már ez idegesítette, de legalább vette a lapot.
2020. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%
7-es! 😂😂😂
2020. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
7-es a kedvenvem :))
2020. jún. 26. 15:51
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Én írtam egy listát arról, hogy azon az adott 14 napon mit csináltam meg (azaz két héten). Kollégista voltam, így csak hétvégente meg péntek délután tudtam 'segíteni'.

Engem is idegesített az alaptalan gyökérkedése. Szép összeírtam, hogy miután hazaértem és ledobtam a cuccom, miket csináltam még aznap, szombaton, vasárnap délelőtt (mert délután már vonatoztam vissza). Amikor vasárnap délutánra, mikor már indultam volna a vonathoz megint elkezdett pofázni, előkaptam a listát és odavágtam elé, hogy "Na, akkor ezeket nem fogom megcsinálni többé, ha úgysem számít semmit se." Egy szép A4-es lap televolt mindazzal amit csináltam, és nem írtam nagybetűkkel. Erről persze egy másolatot is csináltam, mert ismertem, számítottam arra hogy megpróbálja "eltusolni" a dolgot és következőleg szintén hasonlóan hibáztatni (így is lett egyébként, csak akkor már azt mondtam neki, hogy 'ha segítek és úgy is szar vagyok, akkor kapd be a fäszomat'). Ez persze nem innen indult, nem így kezdődött, az elmúlt 16 év gyökérkedése alatt (19 voltam mikor ez a 'beszélgetés' lezajlott) már felgyülemlett.


Egy ilyen lista írást neked is ajánlanék. Én így vezettem:

NAP, ÓRA:PERC amikor megkért valamire KÖTŐJEL NAP, ÓRA:PERC mikor elkezdtem amit kért, és az, hogy mit kért és hogyan kérte azt (csakhogy megmaradjon az is, milyen 'kifinomultan nőies' szavakat használt, hogy ha engem cseszne le, mennyire káromkodok időnként, akkor betudjam valamivel fogni a pofáját az alapján, hogy 'ha csak ilyen példát láttam, én is így teszek' alapon). Az én ilyen listámra 29 dolog jött össze azalatt a 2 nap alatt (péntek du., szombat, vasárnap de.).


Az ilyeneknek általában valami más (akár lelki, akár mentális jellegű) bajuk van amivel te valszeg nem tudsz mit kezdeni.

Sok sikert!

2020. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!