Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én látom rosszul a dolgokat?...

Én látom rosszul a dolgokat? Én vagyok rossz ember, hogy utálom a szüleim?

Figyelt kérdés

Sajnos vagy nem sajnos, de én utálom a szüleimet, mégpedig a következő okokból.

Apám már fiatal kora óta súlyosan idegbeteg, a leges legapróbb dolgoktól is ideges lesz, nem lehet vele beszélni és kérdezni se semmit. Csak, hogy egy példát említsek a "csodás" gyerekkoromból, egyszer volt olyan, hogy kicsit erősebben tekertem rá az üdítős üveg kupakját, hogy a szénsav ne menjen ki és amikor fater inni akart belőle egyből ideges lett, mert erősen volt rátekerve, ha a hűtőt 5 másodpercnél tovább tartottam nyitva szintén idegeskedés volt, ezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy teljesen apró dolgokon is idegeskedés volt, tehát képzeljétek el, hogy egy nap hány üvöltözés és idegeskedés volt minden féle szarság miatt. Másik "jó" tulajdonsága, hogy kérdezni nem tud, ha van valami baja inkább idegeskedik vagy csapkod, ahelyett hogy megkérdezni, hogy "nem láttad ezt az X dolgot mert nem találom" stb... Minden nap volt idegeskedés és csapkodás, üvöltözés. Így kellett felnőni utáltam otthon lenni, mert mindig csak a stressz ért gyerekként, emiatt nem 1 mentális maradandó betegségem is lett. Ennek fényében tényleg én vagyok a rossz ember, hogy utálom őt?

Vagy csak én gondolom úgy, hogy egy gyerek felneveléséhez egy jó hangulat, türelem, megbízható szülő és biztos anyagi háttér kell a többi millió apró dolog mellett még?


2020. jún. 29. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Nos, igazad van, de azért ez ennél összetettebb. Nyilván apukád is olyan közegben nőtt fel, amitől ilyen idegbeteg lett. Az én apukámból kiindulva, ő a II. világháborúban fogságba esett, 1 évig borzasztó körélmények között élt, azt sem tudta, hogy megmarad-e. Ráadásul pici korában a szülei meghaltak, nem is ismerte őket, a nagybátyja nevelte fel 8. gyerekként, tehát semmi figyelem, szeretet nem jutott neki.

Én ezeket fiatalon nem értettem, csak attól szenvedtem, hogy mindig tiszta ideg és őszintén megmondom, olykor még rá is tettem egy lapáttal, pl. hangosabban hallgattam a rádiót, pedig tudtam, hogy kikészül tőle. Ma már nagyon szégyellem, mert teljesen megértem az ő oldalát is.


Annyit adott, amennyit bírt adni, ha több szeretetet tudott volna, nyilván neki is könnyebb lett volna. Ilyen ez az öröklött sors, nehéz vele megküzdeni.

2020. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonymousreview60 ***** válasza:
54%
A "szüleidről" nem tudunk semmit, mert csak apádat említetted. A teljes képhez kellene, hogy te hogyan viselkedsz vele, velük. Apádnak valóban indulatkezelési problémája van a leírtak alapján, ami miatt érthető, hogy nem kedveled. A verbális agresszió az embereket eltávolítja a másiktól. Terápia segíthet neki.
2020. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát én úgy vagyok vele, hogy szerintem az ilyen embernek nem kell gyerek, mert az ő életét is tönkre fogja tenni az idegrendszere miatt.

Úgy gondolom, hogy aki nem tud mindent megtenni annak érdekében, hogy a gyerek normális körülmények és biztos anyagi háttérrel felnőjjön ne vállaljon

2020. jún. 29. 10:02
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Utáld őket, biztosan boldogabb leszel tőle.
2020. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Amíg nincs gyereke, nem tudja, hogyan fog viszonyulni hozzá. Ördögi kör ez.
2020. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Gondolom már felnött vagy, eltartod magad. Az utálkozás sem sokkal jobb viselkedés mint az "idegeskedés"! Ezt azért át kellene gondolnod.
2020. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez sem egy ideális állapot de azért ne képzeld már azt, hogy neked volt a legszarabb gyerekkorod a világon. Mert ahogy előadtad úgy jött le.

Az én apám alkoholista volt, pedofil és ezen kívül még ütött, vágott is minket...

Egyébként meg ezt vele kellene/kellett volna megbeszélni. Elmondani a sérelmeidet. Ennél jobban már nem romolhatna meg a kapcsolat. Lehet hogy mondjuk rájönne a hibáira és tudnátok rendezni a kapcsolatotokat.

2020. jún. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!