Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem adja vissza a kulcsot és...

Nem adja vissza a kulcsot és random beállít hozzám. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy édesanyámnak van kulcsa a lakásomhoz. Utaznom kellett munka miatt és megkapta tőlem a kulcsot, hogy tudjon figyelni a macskámra. A kulcsot szépen lemásoltatta és azóta bejárkál. Mostanában egyre gyakrabban és nem érti meg, hogy mi ezzel a bajom. Az első alkalommal majdnem szívrohamot kaptam, mert valaki mászkált a lakásomban és nem tudtam, hogy ki az. Mérges lettem, kiabáltam és utána én voltam a paraszt a családban. Ha apával összevesznek, akkor fogja a cuccát, eljön hozzám és beengedi magát. Még ő volt felháborodva, mikor benyitott a szobába, miközben a barátommal voltam. Olyan is előfordult, hogy a zárban hagyta a kulcsot és elaludt én pedig nem tudtam bemenni.

A kulcsot nem volt hajlandó átadni, ezért jövőhéten jön egy ember, aki kicseréli a zárat. Előre látom, hogy nagy hiszti lesz.Hogyan lehet megértetni vele, hogy nem normális, amit csinál?



2020. júl. 1. 14:41
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%

Épp akartam írni, hogy cseréltess zárat...

Addig is, ha otthon vagy, hagyd a zárban a kulcsot, hogy ne tudjon bejönni.

2020. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
99%
Cseréltess zárat mindenképp, bár ez már függőben van. Nem hiszem, hogy még fogja érteni magyarázattól, ha neki ez ilyen természetes, ráadásul még ő háborog ha lát valamit. Puffog majd egy kicsit a zárcsere miatt, aztán majd megszokja.
2020. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
32%
Kérd vissza a kulcsot, és ígérd be neki hogy feljelented ha nem kapod vissza-újabb másolat NÉLKÜL. A zárcsere jó ötlet, de ahogy azt a kulcsot lemásolta, a másikkal is megteheti. Nincs joga betörni az otthonodba, ugyanaz a kategória mintha egy idegen házába menne be.
2020. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
98%
Jóisten, milyen elmeroggyant szülők vannak. zárcsere.
2020. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
99%

A zárcsere meg fogja oldani.

Csak olyannak adj kulcsot akinél 100%, hogy a tudtod nélkül vagy az akaratod ellenére nem használja.


Én egy barátomat szoktam megkérni növénylocsolásra ha nyaralni megyünk. Az anyámnak nem szívesen adnék kulcsot - benne kevésbé bízok.

2020. júl. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
13%
Tőlük kaptad a lakást és a nevükön van? Mert akkor joga van bemenni. Az más kérdés mennyire etikus rád rontani kérdezés nélkül.
2020. júl. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
97%
Zárcsere.
2020. júl. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
86%

Én inkább egy második zárat tennék fel. Így ha megint macskát kell etetni, akkor a kulcsával bejöhet, máskor meg ki tudod zárni.


Ha kérdezi indokolhatod azzal, hogy így biztonságosabb, nem törnek be.

2020. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%
Mért kéne megértetni? Az ő dolga, hogy megértse, nem a tied, hogy megértesd. Viszont ezek után gondoskodj macskaetető személyről, mert ő biztosan nem fog.
2020. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
96%
Azonnal zárcsere.
2020. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!