Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám komplett idiótának...

Édesanyám komplett idiótának néz amiért én az evolúció elméletet helyezem előtérbe a teremtéstörténet kárára. Mit lehet ezzel tenni?

Figyelt kérdés

Édesanyám nem elhanyagolható mértékben vallásos,teológiát is végzet, vallásosnak nevelt engem és a testvéremet is. Mostanában voltak kisebb vitáink, amikben 16 évesen a teológiai tudásával szemben próbáltam megvédeni a világnézetem. Ha édesanyám kifogyott az érvekből vagy csak zsákutcába került(ami a tudomány tagadásával sokszor jár), akkor szimplán csak hálátlan vagyok és elkezd sírni.


Édesanyám az utolsó csepp vérével is megvédené azt az állítást hogy a Föld márpedig ~6000 éves és az evolúció a legnagyobb badarság amit ember leírt.

Utóbbi kijelentésével sokan egyetértenének, a kérdés nem eme állítás alátámasztására vagy támadására van, de amikor azt tunkolja a fejembe hogy márpedig a tudományos álláspont(a Föld ~4.500.000.000 éves) és a tudományos munkák 98%-a téves, !úgy! hogy semmiféle biológiai, kozmológiai vagy fizikai képzettsége nincsen a szakközépiskolát leszámítva, akkor nem tudom komolyan venni.


Ezeket leszámítva édesanyám jó anya és nem álszent vagy képmutató keresztény.


Ne essék félreértés nem hozom fel a témát csak hogy tépjem az idegeit,de bármikor előjöhet a téma.


Hogyan kellene kezelni a helyzetet ha elkezdődik egy ilyen vita(az észérvek nem működnek, tűrni pedig tűrök eleget)?



2020. júl. 8. 18:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
98%

"Hogyan kellene kezelni a helyzetet ha elkezdődik egy ilyen vita(az észérvek nem működnek, tűrni pedig tűrök eleget)?"

Semmit nem kell vele kezdeni. Egyszerűen engedd, hogy azt gondoljon, amit akar. Ha előjön a téma mondd el a te véleményed, de szerintem teljesen felesleges megpróbálni meggyőzni, csak elmérgesíti a kapcsolatotokat egy ilyen végsősoron marginális kérdésen rugózni (itt a marginális abban az értelemben használom, hogy a mindennapi életre semmi befolyása sincs).

2020. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%

Édesanyádnak mi a vallása pontosan? Mert abban, hogy a Föld 6 ezer éves, sem a katolikusok és ha jól tudom, a reformátusok sem hisznek.

Én hívőként (nem vagyok vallásos) totál elfogadom a tudományos megközelítést, mert a Biblia nem természettudományos mű és más szent könyvekkel ellentétben nagyon is megközelíti a tudomány mai álláspontját és az evolúciónak is megfelel. Nem szabad elfelejteni, hogy az egész egy példázat. Remek könyvek vannak keresztény és zsidó tudósok által akik hívők is és leírják milyen csodásan benne van a Teremtés történetben minden, ami kell.


Egyébként a legjobb, ha nem vitatkozol vele erről. Mindenkinek megkönnyíti az életét.

2020. júl. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
9%

Nézd meg, utána ha még van kedved gondold át ezt a kérdést.


[link]

2020. júl. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Nem én szoktam felhozni, most a kérdés kiírása után is belekezdett, én mondtam neki, hogy ennek sosincs jó vége.

Ő adventistaként Bibliát teljesen szó szerint veszi, ezzel pedig nem tudok mit kezdeni. Szerinte bajom van, a pszichológus napirenden van(ezzel nincs bajom, mert ilyen felfogású dokit az életben nem talál).


Köszönöm a válaszokat.

2020. júl. 8. 19:34
 5/37 Tevenyereggyarto ***** válasza:
94%

Sajnos nem nagyon tudsz mit vele kezdeni. Ezek szerint ő egy fanatikus fiatal föld kreacionista, itt az oldalon is van egy-kettő hirhedt fickó akik már évek óta “nyomják az ipart”. Nem hat rájuk semmi s ott hozzák fel az ilyen témákat ahol épp eszükbe jut, hiába ha senki sem beszélt róla azelőtt.

A legtöbb amit tehetsz ,hogy soha sem hozol fel még olyan témát sem ami csak rímel arra ,hogy “evolúció” vagy más a témában gyakran használt szóra. Mondanám ,hogy amint lehet költözz el s minimalizáld vele a kapcsolatot, na de ezért ? Ha más baj nincs kettőtök között akkor ennyiért nem éri meg elszakadni tőle.

2020. júl. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
97%

"Erről már sokszor beszéltünk anya, de nem tudtuk egymást meggyőzni. Szerintem ne beszéljünk többet a vallásról. Szeretjük egymást, ez a lényeg."

Nem fogod tudni meggyőzni egyébként, mert a vallás az identitásának részévé vált.

2020. júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
35%

Rengeteg tudós össze tudja egyeztetni a vallást a tudománnyal (teremtés és evolúció, ősrobbanás, stb)


Jelenleg a tudományban ELMÉLETEK állnak rendelkezésre a világ és az élet keletkezéséről, amelyekre nincsen direkt bizonyíték.


A tudomány jelenlegi állása nem tudja megcáfolni a következő állításokat:


1. Isten teremtette a világot, a Big Bang által.


2. Isten találta ki az evolúciót, mint egy zseniális mechanizmust, hogy benépesítse a Földet a növényekkel, állatokkal, madarakkal, halakkal, csúszómászókkal, stb.


3. Isten hozta létre az első élő sejtet, amelyből minden többi élő sejt származik. Nincsen rá bizonyíték, hogy az első élő sejt magától alakult volna ki.


BTW molekuláris genetikus vagyok, hívő katolikus. Simán lehet tudósként hivő valaki.

2020. júl. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
94%
Ja, a hatezer éves Föld tényleg baromság, ezt nem is kell mondani... sajnos anyukát a rossz vége felől közelíti meg a hit és tudomyány összeegyeztetését. 7-es voltam.
2020. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
67%

"A tudomány jelenlegi állása nem tudja megcáfolni a következő állításokat:"

A tudomány azt az állítást sem tudja megcáfolni, hogy isten tegnap előtt délután 6kor teremtette a világot és benne minden embert az összes emlékével és gondolatával, a hegyeket a bennük lévő kövületekkel. De ez az egész rettenetesen off-topic.

2020. júl. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
52%
Pocok, de igen, azt az állítást, amit írtál, azt a tudomány tudja cáfolni.
2020. júl. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!