Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám egy gyűjtögető, mit...

Anyám egy gyűjtögető, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Olyan 9-10 éve a lakásunk egy rumli! Az ágyamon kívül nincs máshol hely a lakásban. Itt tanulok, itt ulok/fekszek egész nap. A lakás minden pontjában zsákok, kacatok, szatyrok vannak vagy csak simán egymás hegyén hátán a ruhák. A szekrények fullon vannak kiskori ruhákkal. Be se nyúlunk a szekrényekbe mert ugy be vannak rakva a cuccok hogy ha kinyitjuk kiborul. Azt a pár ruhát amim van az egyik széken tárolom ami a szobámban van. Soha semmit nem dob ki, olyan indokokat mond, hogy majd eladjuk vagy jo lesz még az valamire. Mindenkitől próbál begyűjteni dolgokat, kinőtt ruhákat, más levetett göncej is kellenek neki. Nem dob ki szanaszét használódott zoknit, bugyit, hanem elteszi hogy jó az csak meg kell varrni. Vannak dolgok amiket 5 év alatt nem sikerült megvarrnia, kidobnia. Takarítani esélytelen. Már kértem szépen hogy rakjon rendet, szortírozzunk, szelektáljunk. Ami tényleg jó lehet még másnak és esetleg pénzre forsítható abban is segítek neki befotózni, netre feltenni. Mondom neki hogy holnap takarítok, és kidobálom a cuccokat de elkezd ordítani hogy ne nyúljak semmihez és hagyjam majd ő megcsinálja. 10 éve nem csinálja! Legszívesebben megszégyeníteném már valaki előtt, hogy észrevegye magát mit művel! Évek óta nem volt nálunk senki. A tányér levesem az ágyamon kell megennem mert az ézkező asztal teteje fullon van, de az alja is és a 4 szék is tele van cuccokal. Az ajtókat nem lehet becsukni mert rájuk van aggatva vagy 5 fogas egy fogason 4-5 ruha. Mosógépünk olyan régi hogy már semmi ereje, nem is mossa tisztára a ruhákat. Nincs semmi felújítva a lakásban 30 éve. Egy falfestés, parkettacsiszolás vagy új bútordarab vásárlása sem volt. A hűtőnk tönkrement lett helyette egy új de időközben megkavult a régi hűtő így az új a nappalink közepén áll, mikor a nappalinkban már van egy fagyasztó is! Siralmas ez az egész helyzet. Komolyan már én is bolondnak érzem magam sokszor. Nagyon bánt a dolog. Mit tehetnék? Az a baj nem merném megcsinálni hogy tényleg kidobok ruhákat még úgy sem hogy tudo hogy tényleg 10 éve hozzájuk se lett nyúlva.. már annyiszor hallottam hogy “az kell” vagy “jo lesz meg az valamire” hogy ha kidobnék valamit, ezek eszembejutnak és nem merem. Félek hogy olyat dobnék ki ami utólag mégis kellene neki tizen X év után. Pedig ez hülyeség! Képes a kuka mellé kirakott papucsot, tükröt, tv-t behozni a kis lakásba. Annyira kellemetlen a dolog, senkinek nem is merek erről beszélni. Megnyomorítja az életem. 1000szer sírtam neki, kiabáltam, kértem szépen. A legdurvább, hogy jól keres, szerintem pénz alapján átlagosan vagy átlag felettinek számítunk. Mondjuk így nem nehezés hogy filléreskedik meg nem költ semmire. Ezt csak azért írtam, hogy nem arról van itt szó hogy rákényszerülünknilyen dolgokra. Mit tehetnék?

2020. júl. 13. 00:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez egy betegség. Volt is egy sorozat ilyen emberekről, Youtube-on magyarul is láttam egy-két részt. Próbálták őket gyógyítani, de nem egyszerű. Főleg úgy nem, hogy nincs betegségtudatuk. Nem sok mindennel tudlak biztatni...majd ha elköltözöl, a saját lakásodban végre normálisan élhetsz.
2020. júl. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Remek hír, az még nagyon nem most lesz hogy én külön költözök vagy saját lakásom lesz..
2020. júl. 13. 00:37
 3/27 anonim válasza:
97%
miért nem tudsz költözni? vagy pl. rokonok nem tudnak segíteni? nagyon sajnálom a helyzeted.sajnos ez egy betegség és segítség nélkül nem fog változni.
2020. júl. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Rokonok sem tudják szerintem hogy mi a helyzet. Vagy ha igen nem avatkoznak bele. Én meg senki terhére nem akarok lenni. Szeretem az anyukámat csak a körülmények amiket fenntart depresszióssá tesznek. Nagyon káros rám nézve ez a dolog.
2020. júl. 13. 01:01
 5/27 anonim ***** válasza:
10%
håny ėves vagy hogy nem tudsz elköltözni ? ha felnött vagy elmėsz albėrlettbe ,ha gyerek vagy akkor gyåmügyre tartozik a dolog.
2020. júl. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
58%

Minden nap vigyel le sutyiba egy adag dolgot es dobd ki

Keress neki pszichologust

Beszelj a rokonokkal

Keress segitot a rendrakashoz.

2020. júl. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

édesanyád kényszeres személyiségzavarban szenved. segítségre lenne szüksége. gyógyszer és terápia

magától nem fog segítséget kérni

a gyámügy jó ötlet lehet, ők esetleg szembesítik mindezzel és "megfenyegetik": ha nem kér segítséget, téged kiemelnek onnan

de ezzel a lépéseddel - jó hosszú időre - ellened fog fordulni.

2020. júl. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egy betegség. De attól, hogy a gyereke vagy, még nem vagy köteles ezt eltűrni és ilyen körülmények között élni. Ez kihatással van a további életedre, meg fognak szűnni a szociális kapcsolataid, mert hozzátok nem mehet senki. Fogalmad sincs, milyen egy normális családi élet, hogy az ebédet asztalnál esszük, nem fogod megtanulni, hogyan kell háztartást vezetni, takarítani stb. A saját érdekedben lépned kell. Bár nem írtad, hogy hány éves vagy, de ha kiskorú vagy akkor gyámügy, ha nagykorú, akkor pedig nincs más választásod, mint a rokonok. Ne félj segítséget kérni. A gyámügynek elég indok kell, hogy legyen ez arra, hogy máshova helyezzen. Anyádnak meg segítség kell, de ez már az ő dolga. Neked itt a saját jövőről van szó.
2020. júl. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Apud merre van? Amugy ez betegseg igen de ha ő nem latja be akkpr nem tudsz mit tenni
2020. júl. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%
A tobbieken kivul en is csak azt tudom javasolni, hogy titokba (valamikor csak elmegy otthonrol) vigyel el egy pár zsákot (mondjuk ezeket a hasznalt zoknisost).
2020. júl. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!