Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők pénzkérdés.Jogos...

Elvált szülők pénzkérdés.Jogos édesanyám kiakadása?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok a szüleim elváltak,édesapám gyerektartást nem fizet,viszont amikor szükségem van egy kis zsebpénzre,akkor ad.Édesapámmal teljesen normális viszonyom van.Édesanyámmal nagyon jó anya-lánya viszonyt ápolok,de ő azt nem nézi jó szemmel,amikor apukámtól pénzt kapok,mert szerinte ''apám megveheti a szeretetem''.


Ma beszéltem apukámmal és kértem tőle egy kis pénzt,mivel kevés irószerem maradt (kifogytak a tollak,szétjött a tolltartóm),ruhám is kevés van ami jó rám.Azt mondta küld anyukám számlájára 100 ezer forintot(azt mondta,hogy úgy osztom be ahogyan akarom,tehát arra költöm amire szeretném,csak okosan) én viszont mondtam neki,hogy amikor meglesz a saját számlám arra küldje inkább.Ugyanis édesanyám szereti mindenre azt mondani,hogy hülyeség.Ilyenek például a hobbijaim mint a gamelés,sminkelés,rajzolás,még az új ágyneműhuzatra is azt mondja,hogy felesleges megvenni,amit kinéztem.Eddig is mindig dugtam el tőle mindent,amit vettem a saját pénzemből,nehogy megszóljon és veszekedés legyen a vége.Visszatérve a kérdéshez miután beszéltem apukámmal,ezeket elmondtam anyukámnak és nagyon mérges lett.Elmondtam azt is neki,hogy ennek egy kis részét sminkre szeretném forditani (ABH,BH Cosmetics,Morphe,Lime Crime ezektől a márkáktól szeretnék majd vásárolni).


Az ő véleménye szerint fogom tudni megbecsülni a pénzt és nem fogok dolgozni,mert ''apukámnak csak tartom a markom és szórja bele a pénzt''.Ő szereté beosztani a pénzem és ellenőrizni,hogy miket veszek belőle,mert a saját junior számlát mostantól elfelejthetem.


Az én véleményem az,hogy felelősségteljesen bánok a pénzemmel(kollégista vagyok) és nem várható el az,hogy csak arra költsek amit édesanyám jónak tart például ruha,cipő és kaja.


Az ő véleménye szerint viszont most kell megálljt parancsolnia,mert még kiskorú vagyok és nem tudok bánni a pénzzel.



2020. júl. 17. 20:42
A kérdező szavazást indított:
Igen,jogos édesanyád aggodalma.
Nem jogos édesanyád aggodalma.
119 szavazat
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Jelenleg csinálom a jogsit,dolgozni természetesen fogok a gimnáziumi éveim alatt a nyarakon és tervezek egy angol felső- és egy német középfokú nyelvvizsgát is letenni,tehát lustának nem vagyok nevezhető szerintem.
2020. júl. 17. 20:47
 2/35 anonim ***** válasza:
47%
Az édesanyádnak igaza van, és már meg is vagy véve..
2020. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem az édesanyádnak egy a baja, hogy apukád nem neki adja azt, amit ő magának akarna. Igen ilyen egy anyagias szülő. Ha meg ennyi baja van a lányával akkor engedje a lányát az apjáhpz költözni. Én már csak azért is pálcát törnék anyám felett, ha ilyen volna, és megtanulná milyen kifizetni a gyerektartást, sőt a koleszból sem mennék haza hozzá, ünnepekre sem.
2020. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
68%
2-es tökéletesen összefoglalta, észrevétlenül lekenyerezett apukád, és emiatt anyudra fújsz. Apukád csak pumpol, nevelni nem nevel, ez onnan látszik, hogy hagyja, hogy felesleges költekezésbe verd magad. Amiket leírtál, ahhoz nem kell 100 ezer, egy részét félre is tehetnéd, valószínűleg anyukád is hasonlóan gondolkodik.
2020. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Természetesen nem rögtön költenék el mindent.Először a ruhák és az irószerek,utána a hobbik.
2020. júl. 17. 21:02
 6/35 anonim ***** válasza:
83%

"apukád csak pumpol"

Nem. A lány pumpolja az apját.

Egyébként én se örülnék, ha az elvált férjem a gyerekek hétköznapi kiadásaihoz nem járulna hozzá, tehát rezsi, kosztpénz, iskolai befizetések, közlekedés stb. az én gondom lenne, de a a gyermeknek sminkkészletre van szüksége, akkor a papától megérkezne rá a pénz.

Nem tudom miért nem fizet apád gyerektartást. Az sem derült kia kérdésedből, milyen körülmények között éltek, mekkora erőfeszítés édesanyádnak, hogy egy keresetből eltartson téged. De ha neki gondot jelent a számlák kifizetése, akkor nem csodálom, ha nem tud jó képet vágni hozzá, hogy apád 100.000 Ft-ot ajándékoz neked, költsd amire akarod.

Könnyen lehet, hogy azt gondolja, édesapa először fizesse ki a gyerektartás megítélt összegét ki tudja hány évre visszamenőleg, aztán ajándékozgasson.

2020. júl. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

#6 Gyerektartást édesanyám nem igényelt,mert apám abban az időben nem volt túl fényes helyzetben anyagilag.Ha édesapám hazajön külföldről akkor leülnek egy jegyzővel és megtárgyalják a gyerektartás kérdést,mert évekkel ezelőtt megegyeztek,hogy édesapám az egyetemi éveimet támogatni fogja egy adott havi összeggel.


Anyukám nem egyedül nevel,hanem a nevelőapukámmal,mindketten dolgoznak és jól keresnek,tehát anyagi problémánk nincsen.

2020. júl. 17. 21:22
 8/35 anonim ***** válasza:
33%
Tipikus sóher anya, nehogy már a gyereknek jó legyen, es a hozzászólók is állatok! Kérdező! Ne hallgass rájuk, én teljesen megértelek! És remélem hamar el tudsz kerülni majd otthonról.
2020. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Kérlek ne itéljétek el édesanyám csupán ezek alapján.Aggódik és ez teljesen normális és a megoldását a problémára nem helyeslem.Legjobb anya,akit kivánhatok,csupán akadt egy kis nézeteltérésünk és arra várok választ.
2020. júl. 17. 21:27
 10/35 anonim ***** válasza:
37%
Mindamellett hogy igaza van #8-nak is, azért arra ügyelj, hogy ne nagyon fejd a fatert, elég rossz gyakorlat, és elég rondán mérgezheti a kapcsolatotokat.
2020. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!