Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ahhoz, ha a...

Mit szólnál ahhoz, ha a gyereked az alábbi foglalkozások közül valamelyiket végezné?

Figyelt kérdés

Halottas szállító, koporsó készítő, sírkő faragó, sírásó, temetői gondnok vagy temetkezési vállalkozó.


Zavarna téged, hogy ilyeneket végez és ebből él meg? Vagy nem foglalkoznál vele?



2020. aug. 2. 01:51
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
95%

A temetkezési vállalkozónak örülnék, azok milliomosok. Amúgy nem foglalkoznék vele, ő dolga, csak a többiben nincs túl sok pénz, de ha ő ezt akarja...


Talán a faragó is jól keres, bár az biztos kemény munka.

2020. aug. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
99%
Ez is szakma, valakinek meg kell csinálni. Tisztességes, becsületes munka, szóval ha bírja mentálisan (pl nézni a sok gyásztól megtört embert) és nem hal éhen, lelke rajta, ilyen szinten nem jobb vagy rosszabb mint egy körmös, szobafestő vagy könyvelő
2020. aug. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem zavarna, ha ezt szeretné csinálni, nem akadályozom benne, valakinek ezt is meg kell csinálni, és ha neki kellemes hely, hogy nem pocskondiázza le a főnök meg hasonló, nyugodt a munkájában és így jólesik neki csinálni, akkor egyáltalán nem zavar, főleg ha sírköves; kell egy kis művészvonal is ahhoz, szóval nem nagy eltérés igazából.
2020. aug. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
93%
Ezek tisztességes, becsületes szakmák. Nincs velük baj. Jobb mintha youtuber, vagy prosti akarna lenni, na az utóbbi kettő gáz.
2020. aug. 2. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van búcsúztató és szoros sírköves ügyfelem. Nem értem, mi a gond ezekkel a hivatásokkal.
2020. aug. 2. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
85%

Hát a boncmester hol marad aki a legrosszabb részét végzi az egésznek?

Egyrészt gyomor kell hozzá meg a depresszióra hajlamos emberek nem valóak ebbe a szakmába

2020. aug. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonymousreview60 ***** válasza:
55%

Először elkerekedne a szemem. Aztán megkérdezném, miért ebből akar élni. Aztán ráhagynám. Aztán elfogadnám a dolgot. Ezek erkölcsileg teljesen kifogástalan foglalkozások. A fura érzésed abból származik, hogy a (felnőtt)gyerek a Halállal kerül érintkezésbe. De valakinek ezt is meg kell csinálnia a közösség érdekében. Na most gondolj bele, hogy mennyivel "tisztább" az ő munkája, mint azoké a papoké, akik a pársziknak Indiában a dakhmákat üzemeltetik.

Egyébként Moldova kérdezte a halottkémet, hogy mi az érzése a munkájával kapcsolatban, mire a halottkém: "Nem lankaszt, nem fickósít."

2020. aug. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
98%

Hát, mivel lányom van, így meglepne a dolog :D


Remélem ha ezek közül kell választani, akkor temetkezési vállalkozó lesz.

2020. aug. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
98%
De jó, sosem lesz munkanélküli.
2020. aug. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
92%

Személy szerint örülnék neki. De ez az én esetem.


Az én gyerekemnek patológus vagy hullamosó szakma lenne való, attól függően, mennyit tervez tanulni. Ezt nem titkolom előtte sem.

A helyzet az, hogy nem képes empátiára, (így született) nem érzi át más fájdalmát, így lelkileg bírná ezeket. Ugyanakkor jövedelmező pályák.


Ismétlem, ez az én esetem. A te gyerekedet te ismered. Te tudod, milyen hatással lenne a lelkére.

2020. aug. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!