Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akiknél a gyerekek...

Szülők, akiknél a gyerekek már kirepültek! Milyen gyakran találkoztok a felnőtt gyerekeitekkel? Milyen a viszonyotok? Milyen gyakran beszéltek egymással?

Figyelt kérdés
Kérlek, írjátok mellé azt is, hogy hány évesek vagytok ti és a gyerekek!

2020. aug. 4. 04:30
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak azok a gyerekek lepnek le es nem nyitjak az ajtot a szuleikre, akik ezt lattak mintakent vagy nem lattak mintat (mert mar felmenok nem eltek es egyeb rokonsagit s elatogattak nem tartottak a kapcsolatot veluk) es akiket nem tanitottak meg arra a szuleik, hogy ezt hogyan is illik. Ilyen ra nem nyitom az ajtot es nem hivom fel nalunk egy elvalt csaladban van csak ahol mindket szulo magasrol leizelte a gyerekeit es azok ugymond bosszubol szinten ezt teszik a szuleikkel miutan vegre onallo eletet kezdtek.


Anyamat hetente latom van hogy hetente tobbszor. Napi szinten beszelunk van hogy neten van hogy telefonon, vannak kozos programjaink. Jon hozzank o is sokat. En 44 o 64. Legrosszabb "idoszakunkban" is en havonta hazajartam, de hetente 2-3 alkalommal beszeltunk (20 eves koromban).

Apammal kevesbe tartjuk a kapcsolatot, vele evente 2-3 alkalommal talalkozunk mar csak (par eve, elotte sokkal tobbet), es kethavonta beszelunk hosszabban. Ez reszben az en hibam valahogy nem igazan tudom mit mondjak neki meg mire telefonalnek tudom o mar lefekudt aludni es nem akarom zavarni. De o nem serelmezi.


A gyerekvallalassal meg oar evig raersz, de ha vallalsz akor hidd el a sajatod jajdecuki lesz :-) es ha figyelsz ra torodsz vele akkor o is fog, mert mindent toled tanul el.

2020. aug. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
100%

Én 49 vagyok. A szüleim már meghaltak, de előtte sem igazán tartottam velük a kapcsolatot ami főként a negatív gyerekkori emlékek miatt volt. Nem akarok gyereket mert idegesítenek a gyerekek és idegesítenek a kisgyerekes szülők is. Tudom magamról, h én ilyen vagyok de elfogadom azt is, h mások meg imádják az anyaságot. Elfogadom a világ sokszínűségét,de azt utálom, ha valaki akinek semmi köze az életemhez és a döntéseimhez felelősségre von, hogy miért nem akarok szülni.


Nos suerintem nem az a kérdés, h ha lennének gyerekeid akkor milyenek lennének. Hiszen az tőled is függ, hogy milyennek nevelnéd őket. Hanem az a kérdés, h TE valóban akarsz e gyereket. Ha még nincs, akkor még eldöntheted. Ha már van, akkor a feladat adott.

2021. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!