Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan anyuka aki nem...

Van itt olyan anyuka aki nem szereti a gyerekét mert csendes,visszahúzódó, pityergős, szorongós ha oviba, suliba vagy bárhova menni kell?

Figyelt kérdés

#szorongás #viszahúzódó
2020. aug. 4. 20:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Arra emlékszem mindig arról beszéltek h nem akarok beszélni, úgy érzem ha ezt nem hozzák szóba akkor én is kinnyílok. Amikor megszólaltam mindig csodát csináltak belőle (suliban oviban) így úgy éreztem hogy hülye vagyok. Anyám nem ordibált velem, apám viszont igen elég sűrün, ahelyett h elmondta volna szépen (persze van olyan hogy a szülő elmondja párszor szépen a gyerek meg nem törődik vele, és felemeli a hangját) de apám azonnal orditott, bármit csináltam. Így amikor a tanár kiabált valakire vagy valakikre én azonnal magamra vettem és elkezdtem sírni. Úgy érzem a félelem miatt nem mertem megynílni anyámnak igy nem azért mert nem vettem észre valamit hanem mert féltem szólni neki inkább nem beszéltem vele meg a dolgot, pl 13 évesen már szükségem volt melltartóra de nem mertem megkérdezni h én felvehetem e, amikor jó sok agyalás után vettem a bátorságot és megkérdeztem azt mondta: persze ezt már rég hordanod kellene.

Mivel csendes voltam (próbáltam jó lenni) sokszor éreztem hogy nem büszke rám mert anyáknapjakor vagy karácsonykor, farsangkor, 1-1 verszakot, vagy mondatot kellett elmondanom, anyám sokszor sírt ez miatt szóvá is tette a tanárnőnek de a tanár nem mondott semmi hasznosat.

2020. aug. 4. 22:33
 12/16 Metionin ***** válasza:
11: ez is azt mutatja, hogy mindenhol a szülő "kezdi". Én amúgy csak akkor voltam szorongós meg sírós ha anyám velem volt, pl. boltban. De 4 éves koromtól énekeltem, mondtam verset stb., azzal nem volt baj mert a fellépéseken nem állt ott mellettem, tudtam hogy akkor nem tud megütni ha épp nem tetszik a mosolyom. Volt aki észre is vettem, hogy egyedül lehet velem beszélgetni de ha valaki közölte hogy jön anyám, a nyakam is behúztam úgy néztem körül.
2020. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Apat ismertem, aki panaszkodott, hogy a fia olyan batortalan es neki ez annyira furcsa es nem szereti hogy ilyen. DE nem azt mondta nem szereti a fiat, hanem azt hogy nem szereti hogy visszahuzodoan es felenken viselkedik. Kesobb a fia egyebkent magabiztosabb es batrabb lett es azota az apja mar veletlenul se mond ra semmi de semmi elmarasztalot vagy neheztelot.


Anyukat is csak olyat ismerek, aki masoknak arrol meselt nagyon aggodik hogy nymnyila a gyereke, es hiaba probalja segiteni nem tul talpraesett es ezert felti nagyon. De itt se arrol volt szo, hogy nem szereti. (Igaz sajnos a gyereke sokaig igy elte meg...)

2020. aug. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

11: "...sokszor éreztem hogy nem büszke rám mert anyáknapjakor vagy karácsonykor, farsangkor, 1-1 verszakot, vagy mondatot kellett elmondanom, anyám sokszor sírt ez miatt szóvá is tette a tanárnőnek..."


Ezt nem értem.

Mi miatt sírt anyukád? Mit akart a tanárnőtől?

2020. aug. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Általánosban anyáknapjakor minenki mondott hosszabb verset vagy 1-2 versszakot de többször, én pedig egy 4 soros verszakot kaptam egyetlen egyszer tehát mindenki szerepelt többször kivéve én, farsangkor meg olyan szerepem volt ahol ülni kellett és néha néha egy táblát felmutatni az osztálytársaim meg táncoltal

anyám azért volt elkeseredve mert semmiben nem vettem részt.

2020. aug. 5. 11:50
 16/16 anonim ***** válasza:

Ja, értem.

Nagyon furcsán reagált anyukád. Ezért sírni? Max. elmondja a tanárnak, hogy nyugodtan osszon rád több szöveget/szerepet.

De hát te, kérdező, vágytál volna többet szerepelni? Ha nem, akkor a tanárnő jól ismerte föl a te igényeidet, és ehhez szabta a szerepedet.

Nem lehet mindenki csatár a fociban, főszereplő a történetben. És úgy tapasztalom, nem is a gyerekek, hanem a szülők azok, akik ebből problémát csinálnak.


Ahogy így leírtad a családi miliőt, hát.... sok teher lehet a te puttonyodban is, nem irigyellek!


A nyitókérdésre visszatérve: én is és feleségem is olyannak szeretjük a gyerekeinket, amilyenek. Nagy baj, ha valaki nem így viszonyul a gyerekéhez.

2020. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!