Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megéri coming outolni a...

Charloo kérdése:

Megéri coming outolni a szülőknek ha tudom hogy úgyse fogadnak el?

Figyelt kérdés
A szüleim nagyon homofóbok én viszont már évek óta tisztában vagyok vele hogy a saját nememhez vonzódom. Legyen őszinte velük annak ellenére hogy tudom hogy baj lesz belőle vagy inkább hagyjam a témát?

2020. aug. 18. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha anyagilag még rájuk vagy szorulva, én nem erőltetném mert megszívhatod ha nagyon elutasítóak. Szerintem elég lenne alapvetően akkor elmondani, ha valakivel komoly a dolog és esetleg bemutatnád a szüleidnek, már ha ez egyáltalán szóba kerülhet.
2020. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
91%

Huhh nehéz kérdés, nehéz helyzet. Igazából én a helyedben szerintem inkább nem coming outolnék, ha biztos lennék benne hogy csak baj lesz belőle. Nem tudom hány éves vagy. A szüleiddel laksz még? Ha igen én tényleg nem erőltetetném. Habár én nem vagyok meleg, bele sem merek képzelni mit művelne anyám ha azt mondanám hogy a saját neme hez vonzódom. (nagyon durván vallásos és nem elfogadó). Ha pedig már nem velük élsz akkor én elmondanám a helyedben előbb utóbb biztos feldogoznák.



Sajnálom hogy nem tudok konkrét tanácsot adni vagy annyira segíteni, de remélem sikerül jó döntést hoznod és hogy elfogadnak. <3

2020. aug. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
El ne mondd! Most mondtad hogy homofóbok, szóval ha anyagilag rájuk vagy szorulva akkor ne mondd el mert akár ki is dobhatnak a lakásból ha 18 éves vagy
2020. aug. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

A fóbia irreális félelem valamitől.

Valóban homofóbok?

Megijednének tőled ha homokos lennél?


Gondolom arról van szó hogy nem bírják a melegeket.

Ne rejtegesd, hisz nincs mit szégyelned. Húzd ki a hátad és egyenes emberként mond el nekik.

Remélem elfogadják.

2020. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne mond el nekik ha még velük élsz. Csak a folyamatos vita lenne belőle
2020. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Nem érdemes, amíg nem vagy teljesen független vagy legalább annyira, hogy a részüről felmerülő kisebb anyagi támogatás miatti találkozások alatti bu..zást el tudd viselni.
2020. aug. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Bellatrix:3 ***** válasza:
69%
Hát fene tudja, de én elmondtam annó Anyámmal éltem és ő elég homofób. Leültettem lesz ami lesz alapon. Őrjöngött egy sort, de nem rakott ki a házból csak úgy tett/tesz azóta is, mintha semmit nem mondtam volna magasból tesz rá és szidja az LGBTQ+ embereket ahol éri. 🤷‍♀️ De már annyira nem érdekel, hogy mit mond. Annó azzal jött, hogy a gyereke vagyok ez van de nem fog hozzá jó pofát vágni. Apám lázán kezelei. Meg vannak emberek akiknek számít a véleménye és szeretnek olyannak amilyen vagyok. A többivel meg nem érdemes foglalkozni.
2020. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
ne mondd el nekik, csak konfliktusok lesznek belőle, tudom hogy nehéz lehet úgy élni hogy nem mondhatod el nekik, de csak jobban jársz így. egyébként meg egyetlen gyerek sem tartozik magyarázattal azért hogy kit szeretnek, az lenne a lényeg hogy boldogok legyetek a pároddal, de ameddig ezt a szüleid nem értik, nem érdemes.
2020. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Te ismered őket. Ha később hajlamosak szóval vagy tettel bántani, kitagadni stb emiatt, akkor inkább ne mondd el. Ha csak "simán" nem elfogadóak, szomorúak lesznek, "nem ilyennek neveltek" és "nem lesz unokájuk" akkor elmondanám.
2020. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokszor felmerült hogy velük lakom-e még, igen velük lakom és még kiskorú vagyok, valószínűleg még minimum 4 évig velük fogok lakni, anyagilag sem vagyok önálló. Nem hinném hogy kitennének itthonról mert meleg vagyok de az biztos hogy a kapcsolatunk megromlana amit nagyon nem szeretnék mert jelenleg elég jóban vagyok a szüleimmel. Nem hinném hogy el tudnám viselni évekig a megjegyzéseket, okoskodást és a megvető pillantásokat, viszont nap mint nap hazudni magamról nehéz.
2020. aug. 20. 15:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!