Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen kapcsolatban vagytok...

Milyen kapcsolatban vagytok az apukátokkal?

Figyelt kérdés

Szeretitek az apukátokat?

Mert velem csak 10 éves koromig "foglalkozott" (vagyis játszott) de a többi dolgot mindig is az anyukámra "bízta", sose csinált nekem kaját, sose öltöztetett fel, nagyon nagyon ritkán jött értem a suliba, egyszóval nem vett részt a nevelésemben csak gondozott.

Tudom lesznek olyan kommentek, hogy "örülj, hogy etet, meg fizet utánad minden sz*rt" de egyszerűen ezzel nem lehet védekezni. Mert ez a dolga. Nem lehet annyival letudni egy gyereket, hogy "adok egy kis pénzt" hiszen, ha csak ennyivel tudja valaki magát védeni az eléggé jelent valamit, vagy azt, hogy teher vagyok, vagy azt, hogy mást nem tud felmutatni a nevelésemmel kapcsolatban.

Nektek milyen apukátok van/volt? :) Hogy nevelt titeket, mit gondoltok a módszereiről?


2020. aug. 19. 17:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom vele a kapcsolatot egészen kis korom óta, mióta elváltak.

Ő sem keres és én sem őt. Nem zavar, nem hiányzik, ha keresne sem hiszem hogy reagálnék rá.

F28

2020. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Az én kapcsolatom az apámmal ingadozó. Igazából nagyon jó apa, mindig velünk volt, és amit tudott meg adott nekünk, annak ellenére is hogy sajnos az anyagi helyzetünk nem a legjobb. Ilyen téren nem panaszkodom erről nem tehet,s ezt képes vagyok elfogadni.

Viszont sajnos viselkedni nem tud, folyton bokacol jó nagyokat, sajnos sokszor olyan emberek előtt is, akik nem feltétlen kellene hallják. Hiába mondtam meg már 1000x neki hogy kínos és ne csinálja, röhög magán és még azért is sokkal nagyobbakat csinál ezután. Sokszor meg szégyenitett a barátaim előtt is ezzel, mondanom sem kell, hogy nem tudok hozzánk hívni normálisan senkit emiatt a viselkedés zavara miatt. Neha fingik is vagy kopkod. Eléggé elrontotta a fiatal koromat, mert nem elég hogy normálisan a barátaimmal sem tudom miatta tartani a kapcsolatot, de azt sem engedi hogy a barátom nálam aludjon. Emiatt ment már tönkre kapcsolatom is. Nemrég azt mondta :"még én élek, fiú itt nem alszik".. Azóta is a fülembe cseng ahogy mondta. Persze ezek lehet hogy nem hangzanak komoly dolognak viszont át élni nem könnyű. Pláne hogy mindig nagyon sokat segítek itthon, és egy csomót melózom (mezogazdasagi munkákat és a ház körül is), más velem egykorú fiatal felé ennyit sem kell dolgozzon. Fiatalabb koromban számos olyan munkát is rám bízott ami nem volt méltó egy lányhoz, nem érdekelte sose hogy férfi munka lett volna, el várta hogy csináljam. Sose panaszkodtam, csináltam, turtem, sírtam éjszakánként de csak folytatta az önzést. Szerencse ez azóta kicsit változott ahogy teltek az évek s kicsit kevesebb meló van már.

Kicsit kínos hogy sok emberi kapcsolatomat tönkre tette már a viselkedésevel meg az onzesevel, sokszor sírok magamban és azt kívánom bárcsak vége lenne már ennek a szar életnek.

2020. aug. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Már nem él.
2020. aug. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta nem beszélünk. Egy agresszív alkoholista, aki anyámat is meg engem is vert. Most már gyerekeim vannak, nem engedem, hogy őket is bántsa.


Volt egy ember az életemben, akit apámként szerettem és tiszteltem, de őt pár éve sajnos elvesztettem.

2020. aug. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Még nem költöztem el, de alig várom, hogy elköltözzem. Egymás mellett lakunk a házban, nem is beszélünk, olyan, mintha idegenek lennènk. Nagyon sokszor megalázott, màr kiskorom óta, amit ő észre sem vett, mert számára az ordítozás, a folyamatos stresszben tartás, és az volt a nevelès, hogy a barátnőim előtt minősìthetetlen hangnemben beszèlt velem. Mindenem meg van, ami kell, anyagilag támogatott, de másmilyen támogatást soha nem kaptam. Amikor pedig felhoztam ezt, csak kinevetett. Folyamatosan meghazudtolt a rokonaink előtt, a saját szülinapi bulimon is, amikor 11 èvea voltam. Nem akarom megjavítani a kapcsolatunkat, csak szeretnèk végleg elszakadni.
2020. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát olyan 20 éves korom óta, vagyis 25 éve nem beszélünk. Azt se tudom él e még, de nem is érdekel.
2020. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A vérszerintivel sehogy mivel meghalt mikor 10 éves voltam bár mivel a szüleim elváltak előtte sem keresett.

Aztán a nevelőapámmal megint sehogy mert anyával elváltak de a viselkedés miatt sem tartom csak ha muszáj.

A vérszerintivel sem volt egy mintaapa de gyakran hiányzik viszont valószínű hogy most ő is olyan lenne mint a nevelőapám ezért emiatt vele sem nagyon tartanám.

2020. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem se öltöztetett, legalábbus akkor, amire emlekszem. Engem nem is zavart, lány vagyok. Együtt jártunk kutyát sétáltatni, segített vezetni tanulni, kicsit nehezebb vele beszélgetni mint anyukámmal. Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy ő az apukám, igazából egy fél rossz szavam se lehet rá :)
2020. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy életképtelen, szemelyisegzavaros agresszív állat, csak úgy arad belőle a szerencsétlenség. Soha nem tudott elköltözni a szülői házból, képtelen a normális életre, teveszmei vannak. Es volt olyan felelőtlen gyökér, hogy szaporodjon. Ha a szülei nem neveltek volna fel, nem tudom mi lenne ma velem. Mentális beteg lettem en is. Soha nem fogom tudni feldolgozni, hogy egy ilyen szerencsétlen szánalmas állat gyereke vagyok. Mar 5 eve nem láttam szerencsére.
2020. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Egész pici koromban elváltak anyámmal, de SOHA, egy láthatást sem hagyott ki. Soha nem szólt egy rossz szót sem anyámra vagy a házasságukra.

Ha nem voltunk egy véleményen, sokszor nem támogatott lelkileg, de azért mindig lehetett rá számítani.

Igaz, finoman szólva sem egy "lelkizős" típus, de a férfiak többsége nem az...

Szerintem alapvetően jó apa, és kifejezetten jónak élem meg a kapcsolatunk.

40N

2020. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!