Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kidobjam a saját apámat a...

Kidobjam a saját apámat a házamból?

Figyelt kérdés

3 éve húzódik az ügy, egy bátyám van, ő elherdálta a családi házunkat majd az anyósához költözött, azóta nem beszélek vele. A szüleim elváltak apa albérletbe költözött és alkoholizálni kezdett, mi anyával pedig rokonokhoz mentünk. Abba kellet hagynom a tanulmányaimat (átmentem esti tagozatra) és elkezdtem dolgozni és ezerrel sporolni majd vettem egy erősen felújtandó házat. Apámmal megbeszéltem ha felhagy az alkoholal élhetnénk megint egy fedél alatt, sőt megköszönném neki hogyha segítene a ház felújításában, teltek szépen a napok hónapok haladtunk a házzal és az életünk is kezdett nyugissá válni aztán újra előkerült a szemét báttyám majd megkavarta ismét a dolgokat ennek köszönhetően megint összevesztek anyámék és apám elkezdett megint inni, próbáltam vele beszélni szépen,csúnyán most ott tartok hogy hátráltat, nehezíti az életemet illetve anyámét. Anyának két munkahelye van, én is reggeltől estig dolgozok hét napból 6-ot,ezzel párhuzamban ő jelenleg az infarktusa miatt eddig táppénzen most munkanélküli segélyen van és egész nap otthon fekszik az ágyban tévézik és iszik, és amikor otthon vagyunk mi "pihenni" akkor is folyamatos a vita, veszekedés. Nem akarok már semmit csak egy kis nyugalmat, jelen helyzetben a racionális döntés az lenne hogy szólok neki hogy szálljon ki az életünkből menjen albérletbe de ugyanakkor ha belegondolunk ők neveltek fel és megadtak nekem mindent,amit csak lehetet, figyeltek rám és neveltek. Szar rakás ember vagyok ha kiteszem? Vagy van más megoldása is a dolognak?


20/f



2020. aug. 26. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Itt az ideje, hogy magadra is gondolj!

A szemetet ki kell söpörni.. Felénk így mondják.

Ha beteg lenne akkor gané lennél, de így nyugodtan.. Rajtad ki a franc segítene?

2020. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
86%

Szia :)

Szerintem beszéljétek rá menjen el orvoshoz, hogy mikor mehet vissza dolgozni az is probléma lehet, hogy nem csinál semmit, ha nem is mondja ki haszontalannak érzi magát. (Vagy magának sem ismeri be, de cél/munka nélkül az ember elindul a lejtőn) Én nem raknám ki, megpróbálnék mindent mielőtt erre jutnék. Kitartást :/

22/L

2020. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Én kiraknám. Vagy ha extra jó fej akarsz lenni, akkor leülsz vele beszélni, hogy vagy azonnal abbahagyja az ivást, változtat a hozzáállásán és munkát keres, vagy elsejével ki lesz rakva a szűre a házból. Ne adj hosszabb határidőt, mert akkor garantáltan nem fog semmi történni.
2020. aug. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%

Kamu.

20 évesen te sehol nem veszel még erősen felújítandó putrit sem, ha 16 éves kordtól kezdve diákmelóztál, akkor sem.

2020. aug. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%
Attól függ hova teszed ki. Az alkohol nem véletlen jön amúgy, mint egyebek... „Ne ámulj a kokainistán. / Gondolkozz az okain is tán – / s megérted.” K.D. Lehet egy alapos beszélgetés segíthet.
2020. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

A papád miből fizette az albérletet és a piát, ha nem dolgozott??? És most ki veszi neki a kaját, piát, ha ő egész nap csak fekszik, és iszik?

Te azért dolgozol, hogy őket is eltartsd, és még mellette estin tanulsz??? Mindezt hogyan bírod, és hogyan futja időből, erőből 20. évesen??

2020. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

#4, csak a kedvedert. Nekem is sikerult 20 evesen felujitando hazat venni.

Es anyosomek most arulnak hazat 4 millaert, felujitando, de nem putri.

2020. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom szar embernek, aki megteszi, de én nem tudnám az apámat kidobni. Viszont ragaszkodnék ahhoz, hogy menjen el elvonóra vagy valami módon kezeltesse az alkoholizmusát, illetve amíg nem dolgozik, legalább otthon igyekezzen segíteni ház körüli munkákkal (ez neki is jó lehet, ha legalább tesz-vesz és hasznosnak érezheti magát).
2020. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,megpróbálok még beszélni vele az orvos bevonásáról vagy a változtatásról bár elég kisreményeket fűzők ehhez.


1. Biztos vagyok benne hogy ennyi energiát,időt,türelmet mint amit én tanúsítottam az elmúlt években senkitől nem kapnám vissza ismeretségi körből,egyedül édesanyámtól.

2. Köszönöm az építő válaszodat, beszélek vele.A korom ellenére nem vagyok buta gyerek természetesen ahogyan ez a helyzet kialakult leültem vele beszélni a továbbiakról, megmondtam neki hogy ne aggódjon az anyagiak miatt nem kell dolgoznia, amit tud csináljon meg a házon ha fáradt hagyja abba, ha csak 1 órát dolgozik már úgy is jó naponta ezen felül meg elkezdtem vele intézni a leszázalékolást is és keresni akartunk részmunkaidős könnyű fizika munkás állást számára de így már nehezebb lesz találni. Tehát cél megvolt csak lefekszik előtte.

3. Köszönöm,megpróbálom és megpróbálok ultimátumot is adni ha nem jön össze.

4. Köszönöm az ilyen jellegű választ is, ha nyugodt lelki állapotomba lennék mosolyognék rajta, viszont jelenleg csak azt tudom mondani ha van egy célod és a kényszer rá segít sokra vagy képes.

5.Folyamatosan visszatérő probléma volt ez már kiskorunk óta de anyám hatására csak időszakonként valahogy tudta mindig kontrollálni viszont az elmúlt 3 évben már lazán szarik anyámra józanon és részegen is.

6. Amég albérletben volt az infarktusa előtt dolgozott abból volt pénze és piája. Szerencsére csak édesapámat kell eltartanom, a kérdésedre meg a választ jómagam sem tudom, már kezdek fizikailag és mentálisan is megfáradni.

8. Mondtam neki hogy segítsen a házba ha tud de nem lehet rá bírni. illetve a kérdésem még az lenne ha nem tudnád kidobni az apádat és nem tudod rá venni hogy valamilyen módon is kezeltesse magát akkor mit tennél?

Jelenleg ebben a cipőben vagyok.

2020. aug. 26. 22:24
 10/15 anonim ***** válasza:

"illetve a kérdésem még az lenne ha nem tudnád kidobni az apádat és nem tudod rá venni hogy valamilyen módon is kezeltesse magát akkor mit tennél?"


Nem dobnám ki, bármilyen nehéz is lenne így vele élni. Mint írtam, nem ítélem el, aki megteszi, de én képtelen lennék rá, nem tehetek róla, ilyen vagyok. Főleg, hogy ahogy írtad, alapvetően nem volt rossz apa és csak kb 3 éve kezdett el lecsúszni.

2020. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!