Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el otthon hogy...

Hogy mondjam el otthon hogy elvesztettem a szüzességem?

Figyelt kérdés
16/L
2020. aug. 26. 19:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 A kérdező kommentje:

köszönöm az értelmes válaszokat és a kevésbé értelmeseket is


azért szeretném elmondani mert mert kb. mindent megbeszélünk anyával

de apának soha nem mondtam el ilyesmi témát még azt sem tudta mikor elkezdtem menstruálni


tablettát nem szeretnék szedni

2020. aug. 26. 20:44
 22/68 anonim ***** válasza:
23%

"De ne csodálkozzanak, ha majd a lányuk különböző betegségeket szed össze egy jól sikerült buli után, vagy majd az árok szélén tök piásan, bedrogozva találja, csak azért, mert minek megbeszélni a szülőkkel"


Mivel ez már megtörtént s kérdezővel, mivel van előrébb, hogy utólag elmondja?

2020. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
90%

A 11-t szülőként írtam.

Ha felvilágosìtom, pici kora óta természetes téma a test, a lélek, a szerelem és a nemiség az életkornak megfelelöen, akkor nekem nem áll össze a kép, hogy miért igényel a szülők felé külön bejelentést, hogy NA Megtörtént.

Elvileg ha jól tettem a dolgom szülőként, a gyerekem felkészülten élte át az első alkalmat. Esetleg kértem neki időpontot az orvoshoz, ha akarta, elkísértem, kiváltottuk a gyógyszert (de remélem, inkább óvszert használnak, nálunk meg van otthon esemény utáni tabletta vészhelyzetre), stb.

Biztosítunk nyugodt körülményeket neki, ha van már komoly barátja, hogy ne kapkodva, nagy titokban kelljen ezt az élményt átélnie, stb.

Nem akarok belemászni barátnö szinten az életébe, az anyja vagyok, és bármit megbeszélhetünk, de csak ha igényli: én úgy érzem, megtisztel a bizalmával, ha elmondja majd - de semmiképpen nem várom el, hogy tudjak majd róla. Remélem, érthető ez az árnyalat is szülői oldalról.

2020. aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
21%
Megmászta rézkilincsu bagoly
2020. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
97%
Ha mindent megbeszéltek anyáddal, akkor nem értem hol itt a gond. Mosogatás közben elmondod nem vagy már szűz és kellene pár doboz óvszert, mert drága nekem a zsebpénzből. Ennyi.
2020. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 A kérdező kommentje:

22es

nem az árokba találtak rám bedrogozva bepiálva semmi

egy francia ágyba ha ennyire érdekel...


23as

ez tényleg nagyon szép magától❤


24es

köszi eme szép kommentet😂

2020. aug. 26. 21:23
 27/68 anonim ***** válasza:
32%
Elég, ha anyuddal beszélsz, a papák a fiú gyereket szokták szükség esetén felvilágosítani. Azt majd édesanyád tudni fogj, hogy apudnak mikor és főleg, hogy mennyit mondjon, ha mond is. Azt bízd anyudra.
2020. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 A kérdező kommentje:

25ös nem kenne rossz csak higy apa kb. 0-24 konyhába van


27es köszi❤

2020. aug. 26. 21:47
 29/68 anonim ***** válasza:
83%

Maximálisan egyetértek a 23-assal. Ha valahol akkor kell beszélgetni a fogamzásgátlásról, meg tanácsokat és tippeket (?) adni, mikor már elkezdődött a gyerek szexuális élete, akkor ott a szülők nagyon elkéstek. A felvilágosítást nem itt kell elkezdeni, hanem jóval előbb, hogy a fiatal már minden szükséges tudással felvértezve induljon neki.

Normális esetben ez így is történik. Nem pedig az első szex után megy a gyerek, hogy "anya, képzeld, csináltuk, szóval legközelebbre lehet, hogy már kéne gumi is vagy valami... amúgy most ettől lehetek terhes?"


Azt meg végképp nem értem, hogy jön a szüzesség elvesztéséhez a piálás, drogozás meg árokban fetrengés.


Nincs rá szükség, hogy valaki bejelentse otthon az első együttlétet. Mert mihez kezdjen a szülő azzal az információval, hogy tegnap szexeltetek egyet, és minden rendben ment? Mondja, hogy "oké"?

A szülő ha nem hülye, akkor onnantól, hogy a gyerek erősen érdeklődni kezdett a másik nem iránt, de legkésőbb az első kapcsolat kezdetétől számít rá, hogy ez megtörténik, és felkészül (lélekben, felvilágosítással, meg esetleg esemény utáni tablettával a fiókban, vagy amivel akar). Arra van csak szükség a szexuális élet megkezdése után, hogy ha a gyereknek kérdése, kérése van (ami egyáltalán nem biztos, hogy akár rögtön az első szex után, akár később valaha is lesz), akkor nyugodt szívvel fordulhasson hozzá/hozzájuk.


Persze aki nagyon akarja, elmondhatja. Hogy hogyan? Nem tudom, én sem jelentettem be. Mindegy, Kérdező, akárhogy mondod, ugyanaz lesz a lényeg. Nem hiszem, hogy anyukád reakcióját különösebben befolyásolnák a szavaid vagy azok sorrendje. Ha attól félsz, hogy kínos lesz, vagy hogy kiakad, azt nem a megfelelő szóhasználattal fogod elkerülni. Hanem vagy tényleg kínos lesz/kiakad, vagy tévedsz, és teljes természetességgel fogadja.

2020. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 A kérdező kommentje:

na hát döntöttem a válaszolók töbségével

nem mondom el

viszont naplót vezetek amibe leirok mindent és már felfedezték szóval új rejtekhel keresés

ágymatrac alá

2020. aug. 26. 22:29
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!