Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért néznek a szüleim rlbancn...

Miért néznek a szüleim rlbancnak? Miért nem bíznak bennem a szüleim? Miért néznek le?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, most megyek tizedik osztályba. A szüleimmel nem a legjobb a kapcsolatom. Leginkább azért, mert szerintük dologtalan és lusta vagyok. Művészeti iskolába járok és nem vagyok rossz tanuló, általánosba 4-es 5-ös voltam, jelenleg inkább 4-es. Már évek óta fejlesztem magam a rajzban, 1-1 munkában van 10 óra, ilyen a portré, kisebbekben meg 2 óra biztosan. Az itthoni segítés nem igazán megy. Tehát volt, hogy megkértem a szüleimet, hogy szóljanak, ha segíteni kell mivel ők maguk megcsinálják és fel vannak háborodva, hogy nem csinálok semmit. Ez inkább édesanyámra jellemző. Ha meg megkérdem, hogy kéne valamiben segíteni nyilván nem kell. Facebookra kiteszi a portréjaim, utána le se szarja, hogy mennyi munka volt vele, mert lusta vagyok persze. Minden rajzomban látok minden hibát. Maximalista vagyok. Első rajzmegbízást elhúztam majdnem másfél hónapra mivel akkor történt egy szakítás és egy pár napig tartó düh. Kaptam érte pénzt, gondoltam kiteszem Facebookra hirdetésnek hogy akarok még csinálni, mert szeretnék pénzt gyűjteni. Elmondtam anyukámnak, első reakció hogy ,,ne mert sose fejezed be"... El is ment a kedvem...

A másik dolog az, ha elmegyek valahova. Ki szeretném emelni, hogy életemben nem cigiztem, egyszer sem rúgtam be, nem is szeretem az alkohol izét, semmilyen olyanba nem megyek bele, hogy dugunk egyet egy idegennel mert miért ne és nem járok szórakozó helyekre. Jelenleg 3 ember van akivel el szoktam menni valahova. 2 lány és 1 fiú. A fiúval járok, erről a szüleim nem tudnak, nem merem elmondani, mert csak a beszólogatás menne miatta és már elegem van abból. Az előző fiúmmal 1 évet voltam együtt. Én dobtam, nem tett boldoggá, csak mérgezett és nárcisztikus is volt. Neki adtam a szüzességem is, de nem bízott meg bennem, mivel, mint utólag kiderült más lányoknak vallott szerelmet és biztos vagyok benne, hogy járt a ház mellé. Nem hinném, hogy ezt a szülők olyan komoly dolognak vették, meghallgattak azért, de éreztem, hogy csak ilyen apróságnak kezelik mikor olyan mérges voltam hogy síró érzésem volt, de nem jött ki, annyira gyűlöltem azt a szemetet.

Egyik este bejelentik, hogy mi megyünk Németországba. Este és azt se mondták mikor keljek, ezért fent voltam, mert nem vettem komolyan. Mondtam is nekik aznap este, hogy én szeretnék az xy-nal (barátommal) találkozni egész napra, elmennénk kajálni a városban. A várost kellett beadnom, hogy elengedjenek vele mivel hozzá mentem át videójátékozni meg South Parkot nézni, amolyan elvagyunk, kajálunk, iszogatjuk a kólát dolog. Ez volt az első ilyen. Barátom nem fenyegetőzött, hogy megharagszik ha nem megyek szóval nem muszájból volt. Szerettem volna egy jó napot, mert nagyon jól érzem magam vele. Mondtam barátomnak, hogy ne a megbeszélt napot töltsük együtt hanem legyen utána. Hajnali 3-kor szüleim kiabálnak velem, hogy keljek már fel, dologtalan picsa stb. Elmondtam nekik hogy nem akarok Németországba menni 1 napra. Persze nem számít, hogy nem akarok menni. Azon a napon apám elintézett egy banki ügyet, bevásároltunk és kajáltunk, ezért kellett bemennem... Aznap felhoztam megint, hogy szeretnék az xy-nal találkozni így nyár végén, nem mondták, hogy nem, csak flegmáskodtak. Úgy voltam vele eljövök, mert elegem van belőlük és rohadtul unom. Este hazaérek: ,,ki engedett el?" ,, Mostanában nem mész sehova" (az iskola miatt annyira tudnék)... Aztán a 11 éves tesómnak mondja, úgy halljam, kérdezze meg tőlem hogy voltam-e hotelben... Mintha egy ribi lennék komolyan. Egy kis picsa aki odaadja magát annak aki vesz neki 1-2 zacskó csipszet, anyám úgy ismer engem mint egy idióta, eljárós kurvát. Mert aki hetente 3x NYÁRON elmegy valahova az biztos az. Nem bírom már... Beszél édesanyám aki a bulizós fajta, 16 évesen veszítette el és dohányzik. Apám meg csajozott. Ők nagyon nem illenek össze és úgy érzem miattam boldogtalanok, mert folyton kibeszélik egymást és összekapnak. Én vagyok az első gyerek és csak 1 kisebbik tesóm van.



2020. aug. 28. 22:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Költözés?
2020. aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Lehetetlen.
2020. aug. 28. 22:58
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Ez az otthoni segités igazándiból úgy müködik, hogy neked kell magadtól kitalálni, hogy mit kell csinálni. Ha látod, hogy van mosatlan, mosogass el vagy takarits. Ha föz anyukád, menj oda és pl pucolj krumplit. A lényeg, hogy ne kelljen megkérni. Tudod a nök már csak ilyen kacifántosak :D
2020. aug. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

Összességében valóban picit önző és lusta a viselkedésed. Ez betudható a korodnak is meg művészlélek vagy.


Próbáld meg beosztani az idődet, vannak kötelességeid is.

Nem “segítesz”. Ott élsz és hónapok óta otthon is vagy ráadásul. Ne kelljen már mondaniuk.


A németországi kiruccanásos történetedről szinte üvölt, hogy mennyire nem érdekelt téged. Nem is érdeklődtél, hogy mikor indultok, meg te nem vetted komolyan és még ki is maradtál este. Hát ha valaki ennyire látványosan tojna a fejemre amikor vele szerettem volna tölteni a napot.. hát igencsak elszomorodnék


A pasiüggyel kapcsolatban nem igazán tudok nyilatkozni..talán ő csinált ezt azt életében amire nem büszke és nem szeretné ha te is.. nem tudom

2020. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Hát, nem tudom mit mondjak, meghallgatnám ezt a sztorit az érme másik oldaláról is, de innen nézve sajnállak. Ne gondold azt hogy miattad lennének boldogtalanok. Ne okold magad. Elképzelhető hogy ha boldogtalannak látod őket, elégge romlott a viszonyuk. Talán már csak miattad, és a tesód miatt élnek együtt, és tartanak ki. Sajnos nem tudom így megitélni egyik szülődet sem. Előttem írták, hogy költözz el, nyílván ez a tesód miatt is lehetetlen lenne, én sem hagynám ott/vinném el.

Egyet tudok javasolni, hogy próbáld meg ezt jelezni nekik, amikor mindenki otthonvan, egy közös beszélgetést kezdeményezni. Mondd el nekik, hogy mi az ami bánt téged, akár próbálj meg sírva, ha tényleg szeretnek, megtudod a szívüket lágyítani, hass rájuk érzelmileg. Kitartást, és sok sikert!

2020. aug. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
De a boldogtalanságukért semmi esetre sem te vagy a felelős!
2020. aug. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

Számomra elég idegesítő vagy írás alapján is, német útról meg csak álmodni sem merek. De rossz neked, hogy kiutazhatsz! Ész megáll, komolyan.


Egyébként meg "bírd ki" az utazást (te szegény), utána megint találkozhatsz a barátoddal. A kamatyot eddig is meg tudtad oldani a leírás alapján, ezután is fog menni. Nem látom át a kérdés lényegét? Mit akartál kérdezni? Aludj egyet, aztán majd a haverjaid jobb belátásra bírnak

2020. aug. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet, hogy egyszerűen a művészi beállítottságod miatt megy a balhé ?

Lehet, hogy nem tartják eléggé produktívnak ezt a hivatást.

Tudod, mindenki igazgatónak, orvosnak és ügyvédnek szeretné látni a gyerekét.

2020. aug. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

Kollégium talán segítene.


Amúgy jó csaj vagy? :)

2020. aug. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit több önkritika, és kevesebb áldozatszerep és akkor rendben leszel.
2020. aug. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!