Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék ezzel az érzéssel...

Mit tehetnék ezzel az érzéssel? Az apám haldoklik és egyszerre önt el bűntudat és fájdalom.

Figyelt kérdés

Megígértem neki, hogy meglátogatom, amikor még egészséges volt, de végül máshogy alakultak a dolgok és most külföldön vagyok és talán soha nem megyek haza. Rettentően bűntudatom van azért, mert nem búcsúzhattam el tőle és most elvileg haldoklik. Sosem voltunk jóban, azt hiszem nem is érdekelt, de valami változott. Mit kezdjek ezzel az érzéssel? Talán most először érzek bűntudatot plusz annyira rossz, hogy meg fog halni és nem tehetek ellene semmit.

Eddig igazából csak haragot éreztem iránta, sőt amikor elmondta anyukám, hogy haldoklik röhögtem, de most valami más.



2020. szept. 18. 10:48
1 2
 1/17 anonymousreview60 ***** válasza:
64%

Apám 2 éve meghalt, de ő nagyon beszélgetni sem akart a végé. Lehet, hogy soha nem is tudott (nem tudott).


"Megígértem neki, hogy meglátogatom, ... de végül máshogy alakult" Kerülgetted őt. nem akartál vele találkozni, mert sérelmed van vele szemben vagy mert a halálával lenne rossz szembesülni.


"... és talán soha nem megyek haza. Rettentően bűntudatom van" És lesz is, ha nem mész haza.

"és most elvileg haldoklik." Akkor most még hazamehetsz.

"Sosem voltunk jóban" Miért? Milyen volt a kapcsolatotok?

"azt hiszem nem is érdekelt" Ezért általában nagyobbrészt a szülő a felelős.

"de valami változott. Mit kezdjek ezzel az érzéssel?" Haza kellene menni, és meglátogatni.

"Talán most először érzek bűntudatot" Mert nem kis részben vétkesnek érzed magadat a kapcsolatotokért, és hogy nem tettél eleget eddig. "plusz annyira rossz, hogy meg fog halni és nem tehetek ellene semmit." Ezt el kell fogadnod, mást nem tehetsz.

Amit viszont tenned kell, hogy megbeszéled vele a dolgokat. Ha gépre van kötve, akkor is érdemes elmondanod ott neki. Sokszor ez megkönnyíti a betegnek a távozást. Sokszor nagy fájdalmak közepette is megvárják az ilyen beszélgetéseket.


Eddig igazából csak haragot éreztem iránta, sőt amikor elmondta anyukám, hogy haldoklik röhögtem, de most valami más.

2020. szept. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Haza kellene jonnod...
2020. szept. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem tudok hazamenni, még nem vagyok 18, nincs annyi pénzem, anyukám meg nem ad rá pénzt. Dolgozni nem tudok, mert a nyelvet sem beszélem
2020. szept. 18. 11:09
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beszeld meg anyukaddal es mondd el, hogy neked fontos lenne elbucsuzni Apadtol.
2020. szept. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Részvétem az édesapám miatt
2020. szept. 18. 11:14
 6/17 A kérdező kommentje:
*édesapád
2020. szept. 18. 11:19
 7/17 anonymousreview60 ***** válasza:
51%

#5: Köszönöm. Sajnos ő sosem volt érzelemkimutató, ami egyrészt lehetett a habitusa, másrészt valamiféle korábbi kritikák stb miatti visszahúzódás. Sosem volt egy kb. rendes apa-fia kapcsolat. Nem vert, nem szólt le stb, de gyakoraltilag sosem dícsért, és nem "örült jól láthatóan" az eredményeimnek.


"nincs annyi pénzem, anyukám meg nem ad rá pénzt." Ez baj. Ez esetben anyád visszatart téged, és tkp. a volt(?) férjén áll bosszút ezzel, ami egyrészt visszataszító (ezt ne mond el anyádnak még), és a lelkiismeretfurdalásod miatt meg fogja mérgezni az anyáddal való kapcsolatodat majd (ezt viszont mondd el neki).

Erős szó, de: Anyádnak akkor is adnia kellene neked pénzt az útra, ha csak azért mennél haza, hogy azt mondd apádnak, útálod őt. A lezárásra jogotok van. Legfeljebb csak adja kölcsön a pénzt, de adnia kell, neked meg hazamenni.


Dolgozni nem tudok, mert a nyelvet sem beszélem

2020. szept. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonymousreview60 ***** válasza:
75%
"Dolgozni nem tudok, mert a nyelvet sem beszélem" Majd dolgozol később, amikor beszéled, akkor visszafizeted a pénzt.
2020. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
Lehet is bűntudatod ha képes voltál röhögni azon hogy haldoklik.
2020. szept. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged, ezt fogom tenni
2020. szept. 18. 11:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!