Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 18.életévét betöltött...

Egy 18.életévét betöltött embernek parancsolgathatnak a szülei? Mi a véleményetek, és miért nem, vagy igen?

Figyelt kérdés
2020. szept. 18. 18:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező majd ha nem a mamahotelben laksz és nem a papabankot csapolod oda mehetsz bulikázni ahova csak akarsz. Addig meg vergődhetsz itt mint egy 5 éves...


Gondolom azért nem hisztikézel hogy anyuciék fizetik dolgaidat te hatalmas nagykorú felnőtt és önálló ember igaz?

2020. szept. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ja, gondolom te is boldogan és dalolászva vergődtél haza, amikor a szüleid hazahívtak egy buliból.

Sőt mondok jobbat, egyik nyáron nem mentem nyaralni se sehova EGYSZER mentem el az egyik este egy buliba, EGYSZER erre 8-ra hazarendelt a drága édesanyám....

Szerintem ez rohadtul nem igazságos.

Eltart, etet stb. DE EGY DOLGOT KÉRTEM, egyetlen egyszer, nem drogozok, nem iszok egy kortyot sem, nem is cigiziek, de haza kellett mennem.

Miért van az, hogy a barátaimnak sokkal toleránsabb szülei vannak?

2020. szept. 20. 15:34
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem tetszik a rendszer el lehet húzni melózni és elköltözni....
2020. szept. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én is 18 vagyok és nekem a szüleim nem "parancsolgatnak". Az én dolgaimmal kapcsolatban max elmondják a véleményüket, ha hatással van rájuk is akkor pedig az álláspontjukat, ami fix. Szórakozásra, ruhára, benzinre általában a saját diákfizumból költök. Ha kérek pénzt akkor ők eldöntik hogy adnak-e vagy sem a dolog függvényében. Szóval mi inkább kompromisszumosan élünk.

Fentebb olvastam ezt hogy valaki a felnőtt gyerekét este 10kor otthon biztonságban akarja tudni... Hát szerintem próbálkozzon meg a gyerekről való leválással, vagy ha nehéz akkor írjon neki üzenetet maximum hogy minden oké-e. Az én szüleim is valamikor mennek éjjel bulizni (pl. bálba). Most akkor én is idegeskedjek éjjel hogy mi van velük? Szóval ez szerintem hülyeség.

Meg ez az én házam itt én parancsolok dolog... Hát az ilyen inkább ne vállaljon gyereket ha ennyire a tulajdonának érzi.

Én mindenképp a kompromisszumos megoldásra hajlok. Alkalmazkodom pl ahoz hogy anyu szombat reggel 7kor porszívózik egy negyed órát, de ő is ahoz hogy vasárnap hajnali négykor megébred egy 5 percre mert hazaértem.

2020. szept. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Utolsó teljesen egyetértek veled, örülök, hogy neked legalább normálisabb szüleid vannak, akik lazábban fogják fel a dolgokat.

Az én szüleim annyira rövid pórázon tartanak, hogy múltkor 20 perccel később jöttem haza, és rögtön leordítottak, hogy "hol voltam?!", meg hogy "mit csináltam?!" :D ja és jött a szokásos "majd ha gyereked lesz te is megérted" lezárás, mert ugye az kihagyhatatlan...

Na mindegy, ilyen szempontból nagyon nem szeretem őket, és szívesen lecserélném őket valaki másra legalább addig az ideig, amíg bulizni akarok menni :D utána jöhetnének vissza, mert a többi dolog nem zavar bennük, csak ez, de ez nagyon 😅

2020. szept. 20. 22:38
 16/16 A kérdező kommentje:

U.I: egyébként az ilyen szülők, mint az enyémek azt érik el, ha a gyerek ki is szabadulhat valahova 1-1,5 órára, na ott aztán kiéli magát :D

Persze én nem ilyen vagyok, de ha kicsit is erkölcstelen lennék biztos összeszedtem volna egy jó kis AIDS-et vagy bedrogoztam volna magam :)

2020. szept. 20. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!